Jump to content

Renault 2012 Scenic’i ve Grand Scenic’i tanıttı .

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ocak ayında piyasaya sürülecek modellerde ilk bakışta yeni bir ön cephe, yeniden tasarlanmış arka farlar ve güncellenmiş jantlar dikkat çekiyor.

xmpend4a.jpg

Araçların iç kısımda, farklı döşemeler ve seçenek olarak sunulan Bose marka ses sistemi yenilikler arasında yer alıyor.

Otomobiller iki yeni motorla geliyor. Energy dCi 110, 110 bg ve 260 Nm tork üretiyor, 100 kilometrede ortalama 4,1 litre yakıt tüketiyor ve 105 gr/km CO2 emisyonu oluşturuyor.

Biraz daha güçlendirilmiş bir versiyon 130 bg üretiyor , 100 kilometrede ortalama 4,4 litre yakıt harcıyor ve 114 gr/km CO2 emisyonu oluşturuyor.

Buna karşılık Energy TCe 115, yakıt tüketimi açısından mevcut 110 bg’lik 16V motorla karşılaştırıldığında %20 daha verimli.

Güvenlik bakımından, şeritten çıkma uyarı sistemi ve otomatik ön farlar içeren yeni bir Visio sistemi var. Yokuşta kalkma yardım sistemi de standart ekipman olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara siteye Renault ismiyle bir bayan üye olmuş, ilk ve tek mesajında sitede neden bu kadar Renault karşıtlığı var , orada bir sürü insan çalışıp ekmek yiyor demişti. Ne zaman Renault eleştirilse o gelir aklıma :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara siteye Renault ismiyle bir bayan üye olmuş, ilk ve tek mesajında sitede neden bu kadar Renault karşıtlığı var , orada bir sürü insan çalışıp ekmek yiyor demişti. Ne zaman Renault eleştirilse o gelir aklıma :D

Artık benim gelmem gerenkmiyor mu? :D

Hem gerçekten güzel araba. 1.6 D AT. Fena mı?

5 gelsinde görelim daha mı iyi, daha mı kötü?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Gökhan dışarıdan ne kadar düzeltirlerse düzeltsinler arabanın konsolunda estetik yok yahu :D

Orada haklısın. Koltuğu oturunca direksiyon az kalsın totuşuma kaçacaktı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bile Volvoları bu kadar övmüyorum... Hala mazda için mesai harcıyoruz :D Sen ne çabuk saf değiştirdin abi ya... Niye böyle keskin dönüşler yapıyorsunuz Mustafa Abi ile siz... Yok kefen giyerim LPG takmam tavırları falan :D

Renoyu övmüyorum aslında. Sadece Mazdaya laf dokındırıyorum.

LPG konusunda, konuş konuşabildiğin kadar. Dibine kadar haklısın. Yaptık bir sıpalık.

1.6D AT olsunda! görelim 5leri. Sadece bu konuda ısrarlıyım.

Bu arada 5008 ve Picasso daha güzel duruyor Senicten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Renonun bir 2. eldeki satışına hastayım birde  kullanırken direksiyonu, vitesi, tekeri birbirinden  ayrı giden disarmonik şürüşüne :D

Ayrıca yeni meganların yol bilgisayarını, teybinin ses ayarlarını  falan yapmak insanı baya bi araştırmaya, manuel okumaya falan sevkedebiliyor dolayısıyla kullanıcısının zeka düzeyini geliştiriyor, bu katkılarından ötürü de Renoyu takdir ediyorum...Yalnız aracının tekeri dibine kadar inmeden hava basmayan yurdumun insanının kaçı bu ayarlara kafa yoruyordur onu bilmiyorum  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...Yalnız aracının tekeri dibine kadar inmeden hava basmayan yurdumun insanının kaçı bu ayarlara kafa yoruyordur onu bilmiyorum  :D

Bu bir soruysa, cevap veriyorum: Hiç biri :D

Örnek:

Bir iş arkadaşımda full donanımlı bir focus var. (ESP'li)

Arabayı alırken offta bırakmışlar, hala öyle kapalı duruyor.

Görünce sordum, niye kapalı diye?

Niye açık olsun ki? Bu diferansiyel kilidiymiş, kapalı kalsın, lazım olunca on'a basarsın demiş birisi. :D

Kitabını okusana bilader orada yazar neyin ne olduğu dediğimde: Ohooo şimdi kitap mı okutacaksın bana demişti. :D

Not: Araba 2009 model. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız aracının tekeri dibine kadar inmeden hava basmayan yurdumun insanının kaçı bu ayarlara kafa yoruyordur onu bilmiyorum  :D

Kahvaltı yaptığımız gün Maslak Sanayi yolunu tıkayan abla geldi aklıma :D Merso muydu BMW miydi hatırlamıyorum ama lastik bitene kadar devam etmiş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kahvaltı yaptığımız gün Maslak Sanayi yolunu tıkayan abla geldi aklıma :D Merso muydu BMW miydi hatırlamıyorum ama lastik bitene kadar devam etmiş :D

onlara da ayrı hastayım ben...arabaların cılkı çıkana kadar sürüp haşat ediyorlar..sanki Mercedes-BMW başka bir dünyada yapılıyor...

bir genelleme yapıciim: dikkat et 2. nesillerdir bunu yapan...mal kıymeti bilmez hazıra konmuş/doğmuştur...büyük oranda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...