Jump to content

Mazda 3 Dizel Rölantideki Ses

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Konuyu daha öncede de okumuştum, şimdi bir kez daha okudum ve bu bahsi geçen sesin gayet normal dizel motor sesi olduğuna emin oldum diyebilirim...

Bütün kullanıcı arkadaşlar aynı sesin motorda olduğunu söylüyor, üretim hatası veya herhangi bir problem olmasının ihtimali sıfır gibi bir şey...

Hatta bir arkadaş, aynı motorun Citroen'de ikame edilen motordan da aynı sesin geldiğini yazmış.

Bence; rahat olun... Yoksa aracınız için hastalık hastası olursunuz.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linkler konusunda kusura bakmayın.forumda yeniyim.yeni mazda sahibiyim.sizin bu sesle ilgili bilginiz var mı?teşekkürler

Ses konusunda benim aracımda normal dizel motoru sesi haricinde, garip bir ses yok. Sizin bu ilk dizel aracınız mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önce 2006 model toyota corolla dizel aracım vardı.126.000 km de sattım.3 yıl bindim.bu arabama göre her bakımdan daha sessiz bir araçtı.mazdayı sıfır aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önce 2006 model toyota corolla dizel aracım vardı.126.000 km de sattım.3 yıl bindim.bu arabama göre her bakımdan daha sessiz bir araçtı.mazdayı sıfır aldım.

Toyota'nın 1.4 Dizel motoru gerçekten çok başarılıdır. Sorunsuz, ekonomik ve sessizdir. Performansı bizim araçların motorlarına göre düşüktür. Birde bence o kasaya o motor düşük kalmaktadır. Sessizlik açısından bizim motorlara göre, birazcık daha sessizdir o bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizelden sessizlik beklemek yapısı gereği imkansız gibi bir şey... Hele hele ülkemizdeki yakıt kalitesi hesaba katıldığında gerisini düşünmeyelim bile.

En başta dediğim gibi; duymuş olduğunuz ses gayet normal bence.

Sizin düşündüğünüz temel nokta şu sanırım; bilmem kaç bin liraya sıfır kilometre dizel hem de mazda aldık ama motordan harıl gürül sesler geliyor...

:D

Adı üstünde dizel ve o motorun menşei Fransız...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle tüm Mazda severlere tekrar merhabalar,

başka bir başlıktada belirtmiştm bu benim ilk dizem aracım değil daha önce

Hyundai , Seat , Renault , VW , Peugeot , Ford  grubunun değişik Dizel motorlu araçlarını uzun süre kullandım , ve arabalarlada çok haşır neşir olduğumu söyleyebilirim

Şikayetçi olduğumuz sese gelince bu es daha öncede belirtmiştim Triger Kayışının olduu kısımdan ve büyük bir ihtimallede Gergi Bilyasından geliyor .

Aynı motora sahip Citroen Ford Peugeot ve Volvo gurubu araçlarında da bazı serilerde aynı hata mevcut ve onlarda garantiden Triger Seti ve gerekire devirdaim değişirek sorun hallediliyor .

Aslında bu ses çok büyük bir problem değil ama hem kullanıcıyı raatsız etmesı hemde Triger gibi motorun en önemli parçası olması sebebiyle bu sesi ben en azından kendi açımdan çözmenin yollarını arayacağım.

Bu arada benim aracım henüz  8500 km de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn. Fth, sizde bu ses kaç bin km den beri var?Bu arada sesin kaynağını ve/veya çözümünü bulursanız bilgi verirseniz sevinirim.ben de mutlaka birşeyler bulursam mutlaka bilgilendiririm..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn. Fth, sizde bu ses kaç bin km den beri var?Bu arada sesin kaynağını ve/veya çözümünü bulursanız bilgi verirseniz sevinirim.ben de mutlaka birşeyler bulursam mutlaka bilgilendiririm..

Sn ibomaz bu ses sıfırlıgından berı var , servise gittiğim zaman direk olarak konuşucam orda sizlerede bilgi veririm ama dediğim gibi ses triger gergi bilyasından geliyor garantiden değişirse düzelecektir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...