Jump to content

Hararet ve Kalorifer Sorunu !..

Allita24
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar. Aracı sabahları çalıştırıp, (malum, havalar soğuk kaloriferi açınca sıcak hava gelsin diye) hararetin yükselmesi için yaklaşık 5-10 dakika bekliyorum. Hararet yarıya yakın olunca yola çıkıyorum. Kaloriferi açtığımda sıcak yerine ılık hava geliyor. Oda beni ısıtamadığı gibi, ön camın buğusunu açmaya anca yetiyor!..

Dahası aracı 30~50 km süratla gidersem ılık bir şekilde üflüyor. Şayet 80~90 km lere çıkarsam, hararet sıfıra düşüyor ve dolayısıyla ılık gelen hava soğuk üflemeye başlıyor!..

15 gün önce radyatörü temizletip, antifirizini yeniledim. 10 gün kadar hararet düşmedi. Fakat son bi kaç gündür yine aynı sıkıntı başladı. Seyir halindeyken hararet sıfıra iniyor, kırmızı ışıkta falan durunca 2-3 dakika içinde yavaş yavaş yükseliyor. Seyire devam edince yine düşüyor.

Umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir. Konu hakkında yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.. :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

başka markalarda aracın hararetini düşüremezler, bizde yükselmiyor... :D

hararet ve fan müşürlerinize baktırın. birde kalorifer kazanınıza baktırın tıkanmış olabilir, içinden sıcak suyun devirdaim ettiğinden emin olun... en güzeli bir servise götürün baksınlar, önemsiz ve kolay halledilebilir birşeydir diye düşünüyorum. harareti düşürememk çok daha büyük problem...

edit: bir de bu mesaj yeni moda galiba...

"Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir. "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

edit: bir de bu mesaj yeni moda galiba...

"Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir. "

Profil » Görünüm ve Tasarım »  İleti gönderirken yeni bir yanıt gönderilirse uyarma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çanakkale'de servis yok. Mazda'lardan anlayan ustada pek yok. O nedenle işi bilmeyen birinede kurcalatmak istemiyorum. Sizden aldığım bilgiler doğrultusunda çözebilirsem çözecem inşallah. İlk olarak dediğiniz gibi termostata baktırayım bari. Çözüme ulaşınca sizinle paylaşırım. Herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Selam arkadaşlar. Sorunu hallettim. Termostat arızalı imiş. 30 TL termostata, 20 TL'de ustaya verdim, toplam 50 TL'ye halloldu yani. Hepinize teşekkür ederim.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Selam Arkadaşlar;

1992 Model 626 2.0 Benzinli aracımda hararet sorunu yaşıyorum, araç ısındıktan sonra normal seyir halinde iken hararet birden yükselmeye başlıyor biraz yavaşladıktan sonra tekrar normal seviyeye geliyor. Birde kalorifer ısıtmıyor, birde ilk çalıştırdığımda rolantide dengesizlik oluyor devir saati bir yükseliyor bir düşüyor bu nedenler ile yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...