Jump to content

Hızlı Kalkışta Ön Takımdan Gelen Ses ve Titreme

roadless_2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrhb arkdaşlar benim bir sorunum var aslında çok önemli bir sorun deil  fakat beni rahatsız ediyor aracımla hızlı kalktıgım zaman arabada çok fazla zıplama oluyor zıplama dedigim tekerler sanki patiye kalktıgı zaman sekiyor gibi bir kaç arkadaşla kaldırdık arabayı senin araban pati çekerken bi yerlerden baya ses geliyor dediler ben o sesi duymadım içerden acaba teker bilyalarından kaynaklı bir sorun olabilirmi bu pati çekersen neden sekeleme yapar araba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki paylaşırım ama daha önceden bu sorunla karşılaşıp çözen varsa yardımcı olursalar bende sevinirim sanayideki ustaları biliyorsunuz konu hakkında az çok bilgi sahibi olup sanayiye gidersem daha iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman lastik değişimine gidilip daha yumuşak hamurlu bir lastik almak mı çözüm birazda geniş taban üstündeki 185/65-14 şuan çeklik jant

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sifir km focusta neden olur peki Mustafa ?

Lastiğin yere tutunup tutunamamasıyla alakalı bir durum.

Tek sebebi bu.

Motor takozuyla ilgili söylediğim de o şekilde kafa zıplata zıplata kullanılması sonucu çıkabilecek bir problem sadece. Ördeğin takozlar kopuktu mesela drag yapmaktan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman lastik değişimine gidilip daha yumuşak hamurlu bir lastik almak mı çözüm birazda geniş taban üstündeki 185/65-14 şuan çeklik jant

Bunun yerine biraz daha dikkatli kullansan daha ucuz bir çözüm olur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Haklısın sürekli yaptıgım bişey deil zaten ama araç güçlü  :P gaza biraz fazla basınca asfaltı aglatıyor bazende yanıma yanaşıp arabamı bişeye benzetemeyip kafa tutmaya kalkanlar oluyor anca o anlarda sert kalkışlar yapıyorum onları geçmek için 3.vites yetiyor zaten :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastiklerin yeni olmasıyla alakalı,birde lastiğin su kanalları genişse yani kışlık lastiklerde daha çok olur bu olay.viraşlarda biraz sert kalkış yaptığın zamanda öntakım dağılacakmış gibi ses yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski araç da (Practica) geniş tabanlı lastiğe geçtiğimde dediğiniz gibi yapıyordu. Standart herhalde anladığım kadarı ile sendekiler. İmkan var ise lastikler değiştirilip bir denenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)şimdilik lastikleri değiştirmeye imkan yok ama 2012 5.ayında muanem var o zaman değiştirebilirim

Yok canım denemek amaçlı değiştir demiştim. Gittiğin serviste aynı ölçülerde hazır jantlı felan var ise demek istedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun motoru yerinde tutan takozlarda sanırım, özelliğini yitiren yada kopan motor takozları bu tür sıkıntılar yaratabiliyor...bazıları görünmeyecek yerlerde hepsini bi kontrol ettirt..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...