Jump to content

Dyno-Kompresyon Cihazı Olan Servisler

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bildiğim kadarı ile servisler dyno ile ilgili bir yatırım yapmıyorlar. Genelde dışarıda yapılıyor bu işlem.

Ben en azından İstanbul'da rastlamadım dynosu olan servise

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tür arızalarda diğer ustalardan faydalanıyorlardır.

Mesela bazı servislerde rot-balans yoktur, bunu dışarıda yaptırırlar. Rektifiyeyi çoğu dışarıda yaptırır. Dyno'yu da buna benzer şekilde düşünebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşınmış pistonlar,yanık sübap,kırık segman, kırık sübap yayları, çatlamış silindir gibi konularda servisler nasıl bilgi sahibi olacak? Kompresyon olmazsa motor çalışmaz mutlaka ama çalışan her motor ne kadar sağlıklıdır? Yani bu kan-idrar testi gibi birşey sonuçta. Kimse ölü bir motora masraf etmek istemez yada çok iyi bir motora ölü dememiş olur..Yani servislerde kompresyon mutlaka olmalı diye düşünüyorum, tabi servis mantığı tamirden çok sorunlu parçayı komple değiştirme şeklinde belki.

Sanırım Japon araç parçaları tamir sevmiyor, alman araçlarda parçaların tamir edilme imkanı daha yüksek, eskiden böyleydi tabi.

edit: imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hatay Ram da yok, acaba hangilerinde var..

Dediğin gibi kompresyon testi çok önemli bir test ve serviste olması gerekir, vakit kazandırır ama yukarıda da dediğim gibi dışarıdan da alınabilir.

Yatırım maliyetini bilmiyorum ama çok olduğunu da sanmam.

Benim bildiğim iki serviste de var Evo ve Koşuyolu Merser.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...