Jump to content

+2010 Mazda3 Yol ve Rüzgar Sesi

zurnad
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar,

Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Bugün 2011 model bir mazda 3 impressive at'ye bakmaya gittim. Arka koltuğa oturduğumda araç belli bir hıza ulaştıktan sonra (60-70 km/h) rüzgar sesi gibi bir uğultu başlıyor gibi geldi veya bagajdan bir ses geliyor sanki.

Ayrıca freni bıraktıktan sonra da sanki bir ses geliyor.

Baktığım araç otomatik bu arada. Bu konular hakkında yorumlarınız nelerdir sizce normal mi ben mi paranoya yapıyorum acaba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilir hocam söylediklerine göre mazdalar sağlam araba ama rafinelik konusunda asla bi golf olamaz.yeni focusa da baya bi rafine diyolar sürüş bakımından.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçekten araç çok güzel gerek görünüş gerek yol tutuş gerekse donanım.. Ama işte paranoya mı yapıyorum bilemedim :)

Sonuçta araba alıp satmak kolay iş değil almışken insan içine tamamen sinsin istiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zurhad kardesim, Mazda hakkinda yol sesi, ruzgar sesi surekli gundeme gelen konular. Bence bunlar biraz da psikolojik olarak insani etkiliyor. Arabami alana kadar 3 kez 2011 modellerin testini yaptim. Aynen senin denedigin aractan da kullandim ama rahatsiz edici hicbir ses duymadim. Arabayi aldigim bayinin satis muduru, 2011 AT Touring test araciyla beni ofisimden aldi, showroom`a gittik, yaklasik 25 km mesafe, inan ki araba olagandisi sessizdi. Olagandisi diyorum cunku az da olsa yol sesi, motor sesi ya da ruzgar sesi bekliyordum. Yerinde olsam baska bir arac test ederdim, cunku test araclarinda da anlik sorunlar olabilir. Hava filtresi tam kapatilmamis test araclari gordum. Bir de yaklasik 4 gundur Ankara`da cok ciddi bir Rodos esintisi var. En baba arabada bile yandan carptimi Rodos, arabanin ici boru gibi oter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orbitus cevabın için teşekkürler.. Baktığım araç 2. el lpgli bir araçtı. Aslında ben öle bir ön yargı ile gitmedim arkadaşım söyleyince dikkatimi çekti hatta ama şimdi de kafama takıldı işte. Bana göre zaten gelen yol sesi değildi daha çok rüzgar sesine benziyordu. Sonradan ön tarafa geçtim ve sesi duymadım zaten ama arkada oturan birisi rahatlıkla duyabir sanki. Ama aracın sürüş konforuna söyleyecek sözüm yok. Arkadaki yolcuların asıl yorumlarını almak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orbitus bey aracınız makyajlı 2012 heralde değil mi.benimki de 2012 ama makyajsız kasa.ön kısmı daha çok hoşuma gitmesine rağmen(makyajsız) yenilerin mutlaka üstünlüğü vardır.bir de bazen diorum arabayı 53 e aldım.biraz daha bekleyip makyajlısını mı alsaydım diye.sizin bildiğiniz ne gibi üstünlükleri var yenilerin.bi de size de sorayım.dizel rölanti sesi diye başlık açmıştım da.bakmışsınızdır belki oradan.benim araçtan rölantide bazen ritmik guv guv diye ses geliyor siz benzer bir ses duydunuz mu acaba?teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ikinci el deyince isin yuzu degisti simdi...Birisiyle gitsen daha iyi olur...  Cumartesi`den once vaktim olmaz, yoksa beraber bakardik....

Teşekkürler orbitus düşünmen yeter :).. Artık ne yapacağım çok kararsızım. Bi tarafım git al diyor diğer tarafım arkadan gelen rüzgar sesine hep kafayı takacağımı söylüyor. Şu an çok kararsızım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3' ler sınıfının en iyi rüzgar sürtünme katsayısına sahip.

duyduğunuz çok büyük ihtimalle rüzgar dışındaki bir ses.

öte yandan rafinelik konusunda birşey söyleyeceğim.

siz DSG şanzımanlı araçları alıp bir yoğun trafiğe girip denemelisiniz bence.

çift kavrama tabir edilen o şanzımanların ısınma sorunları sebebiyle yarım saatlik bir yoğun trafik sonrasındaki park manevralarını gördükten sonra "Mazda 3 bir Golf olur mu olamaz mı" tekrar karar verirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3' ler sınıfının en iyi rüzgar sürtünme katsayısına sahip.

duyduğunuz çok büyük ihtimalle rüzgar dışındaki bir ses.

öte yandan rafinelik konusunda birşey söyleyeceğim.

siz DSG şanzımanlı araçları alıp bir yoğun trafiğe girip denemelisiniz bence.

çift kavrama tabir edilen o şanzımanların ısınma sorunları sebebiyle yarım saatlik bir yoğun trafik sonrasındaki park manevralarını gördükten sonra "Mazda 3 bir Golf olur mu olamaz mı" tekrar karar verirsiniz...

aslında tam rüzgar gibi de değil işte biraz uğultu gibi birşey. motor sesine benzer bişi sanki ama arkadan geliyor :) lpg ile alakalı olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orbitus bey aracınız makyajlı 2012 heralde değil mi.benimki de 2012 ama makyajsız kasa.ön kısmı daha çok hoşuma gitmesine rağmen(makyajsız) yenilerin mutlaka üstünlüğü vardır.bir de bazen diorum arabayı 53 e aldım.biraz daha bekleyip makyajlısını mı alsaydım diye.sizin bildiğiniz ne gibi üstünlükleri var yenilerin.bi de size de sorayım.dizel rölanti sesi diye başlık açmıştım da.bakmışsınızdır belki oradan.benim araçtan rölantide bazen ritmik guv guv diye ses geliyor siz benzer bir ses duydunuz mu acaba?teşekkür ederim.

Benim aracin kontagini sali yada carsamba acmak kismet olacak. O nedenle su anda 2012 dizeller konusunda deneysel yorumlarimi yapamayacagim. Ama ilk firsatta yeni bir konu basligi ile gozlem ve tecrubelerimi yazarim. Genel olarak zaten okumussundur forumdan, bir parca daha az yakit tuketimi, surtunme katsayisinda azalma, daha iyi ses yalitimi, daha kaliteli ic dekorasyon, tamponlardan dolayi daha spor goruntu vb. aslinda cok dikkat cekmeyen fakat bir hayli revizyon var. Direksiyon hassasiyetinde degisiklikler ve iyilestirmeler falan da yapmislar. Jantlar ve yan aerodinamik hatlar revizyon gormus. Gostergelerin rengi daha dikkat cekici olmus. Galiba bu kasayi son haline getirdiler.

Makyajsiz kasa dizel olarak sadece touring versiyonu var , araci ne zaman aldin bilmiyorum ama birazcik pahali almissin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam 10 kasımdı galiba başka seçeneğim yoktu.en yakın mazda erzurumdaydı ve satış sorumlusu çok az indi gerçekten.hem de hiç kusura bakmasın belki burdan da okur.hiç bir şey hediye etmedi.bi ilk yardım çantası o da yücel otonun hocam.dedim ya başka bayilerde hiç söylemeden bile en azından park sensörü falan takıolar ama yok.ben de daha ısrar etmedim.napalım inşallah arabamızı kazasız belasız kullanırız.maalesef ben de pahalı aldığımı düşünüyorum gerçekten.sağlık olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajsız Mazda3 ler için söylüyorum, tasarım itibariyle diğer araçlardan çok daha az rüzgar sesi alıyor özellikle yüksek süratlerde bu bariz belirgin...Otobanda gidişi gerçekten çok güzel aracın... Örneğin Mazda3 ile otobana çıktınız mı çocuk hemen uykuya dalıyor ama bir honda Civic hb 1.8 ile aynı yola çıkıldığında çocuğu uyutmak pek mümkün olmuyor,motor, eksoz gürültüsünden...Makyajlı 2012 Mazda3 lerde  bu daha da iyileştirilmiş sanırım ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam 10 kasımdı galiba başka seçeneğim yoktu.en yakın mazda erzurumdaydı ve satış sorumlusu çok az indi gerçekten.hem de hiç kusura bakmasın belki burdan da okur.hiç bir şey hediye etmedi.bi ilk yardım çantası o da yücel otonun hocam.dedim ya başka bayilerde hiç söylemeden bile en azından park sensörü falan takıolar ama yok.ben de daha ısrar etmedim.napalım inşallah arabamızı kazasız belasız kullanırız.maalesef ben de pahalı aldığımı düşünüyorum gerçekten.sağlık olsun :)

Sevgili arkadaşım, pahalı aldın derken içne kurt düşmesin. O bölgede tabii imkanlar biraz kısıtlı olabiliyor. Kazasız belasız hep mutlu bin arabana. 2012'yi niye almadım diye de düşünme; bu japonlar sene içerisinde bile bir kez arabayı revize ediyorlar. Dolayısıyla hiçbir zaman en yeniyi yakalayamıyorsun. Ben 2012 aldım, 3-5 ay sonra biliyorum ki skyactive Mazda 3'ler gelecek yada en geç 2012 sonunda. Yani yapacak birşey yok...

Arabandan gelen ses konusunda birşeyler söylemek isterdim ama dinlemeden çok güç. Önceki araban benzinli miydi ? Benzinli'den Dizel'e geçenler, başta biraz motor'a birşey mi oldu diyebiliyor. Birkaç dizelci Usta'ya dinlet derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2012 aldım, 3-5 ay sonra biliyorum ki skyactive Mazda 3'ler gelecek yada en geç 2012 sonunda. Yani yapacak birşey yok..

Skyactiv Mazda 3' ler 2013 kasım ayından sonra gelecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok ya orbitus bey bu benim ilk arabam.arada babamın arabayı sürerdim.laguna 2.tabi ses olcağını biliyordum ama ilk çalıştırınca bu kadarını beklemiodum açıkçası.iyi dilekleriniz için sağolun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...