Jump to content

2. Nesil Mazda3 Depoyu Doldurunca Gelen Ses (2010+)

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Depoyu ilk defa tamamen doldurdum,hani midemiz boşken çok su içince luk luk olur ya hareket edince aynısı aracımda da oldu çok komiğime gitti. :Dtüm arabalarda böylemidir ki bu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya hocam mazda yı anlatıyorsunuz çok teşekkür ederim artılarıyla eksileriyle ama bu durum apaçık bir yalıtım sorunudur bence.mesela lastik çamur fırlatıyor davlumbazlara aynen içerde neden böyle.bazıları diyor;araç çok sessiz diye ben de şüpheleniyorum arabadan parçalar mı çıkarılmış acaba diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çağatay, bence çok ince eleyip sık dokuyorsun eğer arabanda çok ciddi bir problem yoksa.

Öyle bile olsa hiç dert değil çünkü aracın yeni ve garanti altında.

Çamur davlumbazlara vurunca ses çıkar, bu ne alırsan al böyledir . Senin buna ne kadar dikkat ettiğin biraz etken olur.

Benim de tavsiyem bu problem olarak gördüğün noktaları bir kağıda not edip torpidoda tutman.

İlk servise gittiğinde de bunu çıkartığ teker teker sıralarsın. Bunlar malesef ancak bir ustanın dinleyip yorumlayabileceği şeyler. Biz ancak varsayımlar üzerinden yorum yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

heralde c sınıfı bir araçtan çok fazla şey bekliyorum.ben alınca çok araştırdım netten mazda 3 ü.hiç sorun yaşamıcam sanmıştım.hepsi bu.

Gördüğüm kadarı ile sorun olarak adlettiğin şeyler genelde gelen sesler, yalıtım ile ilgili yani. Bu da biraz algı ile alakalı. Dediğin gibi C sınıfı bir araçtan beklentini çok yüksek tutmuş olabilirsin veya sese karşı çok hassas.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya hocam mazda yı anlatıyorsunuz çok teşekkür ederim artılarıyla eksileriyle ama bu durum apaçık bir yalıtım sorunudur bence.mesela lastik çamur fırlatıyor davlumbazlara aynen içerde neden böyle.bazıları diyor;araç çok sessiz diye ben de şüpheleniyorum arabadan parçalar mı çıkarılmış acaba diye :D

ehe dün şöyle bir piyasada alınabilecek ne araç var diye baktım, en makulu polo gti geldi. 1.4 180hp eğlenceli olur diye düşündüm. sonra forumlara bir bakınca 2500 de motor yakan, 4000 de motor yenileyen... daha neler neler :D araç baya yağ eksiltiyormuş,adamlar erinmeden her ay yağ kontrolü yapıyor :D sorun deyince biz bunları anlıyoruz. 0 aracın motor yakıp 1-2 ay serviste yatması adama nasıl oturur bir düşün . lık etmiş, luk etmiş bunlarla canını sıkma.

ses olayına gelirsek. ben işitme engelli olduğum için bende araç tamamen sessiz :D titreşimleri hissederim, bahsettiğiniz gibi davlumbaza vuran, çamur , taş vs hissederim ve benim içinde önemlidir. Bence davlumbazdan hiç ses almamasından sa böyle olması güvenlik için daha iyi. yoldaki mucuru daha iyi hissedersiniz diye düşünüyorum. onun dışında yol sesi lastikle alakalı biraz. onun içinde yol tutuş/konfor arasında bir seçim yapmanız gerekiyor. toyolar çok iyi yol tutuyor ama yol sesi alır . bitümlü sıcak asfalt ile mucurlu asfalt arasındaki ses farkını ben çok bariz hissediyorum mesela .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin deposundan gelen bir luk luk sesi duymuyorum. Mazda'nın ses/gürültü problemi konusunda o kadar şey duydum ve okudum ki, arabayı aldığım Cumartesi'den beri radyoyu pek kullanmıyorum, sürekli kulağım arabadan gelen seslerde... Beni rahatsız eden birşey duymadım... Zaten bizim mahalle köstebek yuvası gibi delik deşik duysam duyardım. Fakat daha evvel bol bol denediğim 2012 makyajsız benzinli ve dizellerde de depodan luk luk sesi geldiğini hiç duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çocuğun üstüne amma gittiniz ha :D (ben de dahil )

dr kardeşim o bahsettiğin ses muhtemelen depodaki hava nedeniyle olmuştur.  Kronik olduğunu düşünmüyorum. Sonraki depoyu doldurduğunda sende onaylarsın sanırım. Emre kardeşimizin de kusuruna bakma :( ben bile gülmedim o espiriye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önemli değil :)ben de heralde çok doldurdum deponun üst tavanına çarptıkça sesin geldiğini düşünmüştüm.sorun değil gerçekten.hocam ben arabaya yeni yeni alışıyorum son 2 gündür çok zevk aldım sürmekten.opet ten sonra ses azaldı performansı daha iyi oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...