Jump to content

Trafikte Yeni Yıl Cezaları El Yakıyor !

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

android işletim sistemli cep telefonuma radar dedector yükledim, işe yarar mı ne kadar yarar görecez :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aha :D Benim 19 TL cezam var ama tarih aralığı 01.11.2009 / 04.07.2012 olarak görülüyor. Muhtemelen eski sahibine ait :D Gitti 19 TL :D ama ödeme zorunluluğu yok bilginiz olsun. Satışta sorgulanmıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de 5 tl gösteriyor ama ben şu ana kadar bıraktığım her yere ödeme yaptım.

Adam belki rasgele yazıyor bu sistemin böyle olmaması lazım.

Bir de tarih aralığı yazmışlar. Ben nerden bileceğim hangi tarih olduğunu. Tam tarihi yazmaları lazım. Böylece gerçekten olup olmadığını anlarız en azından.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen benimde öyle Savaş. İki tane ödenmemiş park ücretim gözüküyor. Nerede ne zaman olmuş belli değil. Kaldıki ödemeden çıkıp gittiğim hiç olmadı. Sarı çizmeli Mehmet Ağa.

Ben geçen hafta nereye gittiğimi unutmuşum, adamlar up uzun iki tarih aralığı vermişler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanki dava açsak kazanırız gibime geliyor. Adam nasıl kanıtlayacak? Görüntü alması lazım. Alsa bile hangi tarihte aldığını nasıl kanıtlayacak?

Hiçbir geçerliliği yok benim gözümde. Kafasına göre ceza kesse kim engelleyecek bu adamları?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabam 2011 model 2008/2009 dönemine ait park borcum varmış. Yani ispark araba daha üretilmeden bana ceza kesmeyi başarmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabam 2011 model 2008/2009 dönemine ait park borcum varmış. Yani ispark araba daha üretilmeden bana ceza kesmeyi başarmış.

Cezayı aracınıza değil, plakanıza kesiyorlar. Aracınıza takılmış olan plaka daha önce başka bir araçta kullanılmış olabilir. Yada plaka benzerliğinden harf veya rakam hatası yapılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cezayı aracınıza değil, plakanıza kesiyorlar. Aracınıza takılmış olan plaka daha önce başka bir araçta kullanılmış olabilir. Yada plaka benzerliğinden harf veya rakam hatası yapılmış olabilir.

Yani bunların hiçbiri benim problemim değil. 1 kuruş bile ödemem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani bunların hiçbiri benim problemim değil. 1 kuruş bile ödemem.

Aynen öyle Ruhsatınızda aracınızın tescil tarihi/trafiğe çıkış tarihi belli. O tarihten bu güne olan süreç, sizi ilgilendiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle Ruhsatınızda aracınızın tescil tarihi/trafiğe çıkış tarihi belli. O tarihten bu güne olan süreç, sizi ilgilendiriyor.

Ayrıca 2009/2012 gibi devasa bir aralıkta da ceza görünüyor bunun için de açık ve net ispat görmem lazım aksi halde (yani mevcut durumda) avuçlarını yalarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Otobandan her geçene ceza yazılır mı arkadaş, sol şeritte 130 u geçmeyeceksek bu yola niye para ödüyoruz zaten otobüs , kamyon, tırdan geçilmiyor yol... Eskiden 160 la giderken sellektör yerdik bu yolda...

Hızlı tirene zorlamı binderecekler vatandaşı anlamadım ki, kamikaze dayı nerdesin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radar uyguluması radikal değişiklikler olması gereken bir uygulama, baştan aşağı gözden geçirilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Birisi %30 dan fazla aşmaktan ceza yemiş, sonra gitmiş mahkemeye, mahkeme hiç bir uyarı levhası olmadığından yazılan cezayı iptal etmiş...Emsal teşkil edecek bu karar...

TEM otobanında hiç "radar ile hız kontrolü yapılmaktadır " yada benzeri yazı gördünüz mü arkadaşlar...Gelene geçene yazıyorlar bayram arifesi miydi neydi benim ceza yediğim zaman konvoy vardı...Bir saray parası daha çıkarırlar valla böyle giderse mütakip bayramda.... Bilinçli olalım , hakkımızı savunalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Konuyu nereye açacağımı bilemedim ama buraya yazarak içimi dökmek istedim. 2019 yılı dolmadan 6 tane ceza yemiş bulunmaktayım. Bunlardan 3 tanesi hız ihlali 3 tanesi park hatta Öyle ki 2 tanesi eviminin önünde duran araca ceza yazmışlar. Bu mesleği yapan biri olarak meslektaşlarımdan soğudum :) İşin diğer komik tarafı ise ocak ayında yemiş olduğum cezayı yeni öğrenmiş olmam ve muayeneye cezam olduğu halde randevu alıp muayeneden geçmem.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Kingcool :

Konuyu nereye açacağımı bilemedim ama buraya yazarak içimi dökmek istedim. 2019 yılı dolmadan 6 tane ceza yemiş bulunmaktayım. Bunlardan 3 tanesi hız ihlali 3 tanesi park hatta Öyle ki 2 tanesi eviminin önünde duran araca ceza yazmışlar. Bu mesleği yapan biri olarak meslektaşlarımdan soğudum :) İşin diğer komik tarafı ise ocak ayında yemiş olduğum cezayı yeni öğrenmiş olmam ve muayeneye cezam olduğu halde randevu alıp muayeneden geçmem.

Bu ara acayipler.

1- Haziran ayında telefonla konuşuyorum diye ceza yemişim, bana tebliğ edilmedi, ağustos ayında aracı sattım noterde sıkıntı çıkmadı ama e-devlette görünüyor. Ödemedim şuanlık ödemeyi de düşünmüyorum. Kolay kolay telefonla konuşmam araca bağlıdır telefon. Meslektaşlarınıza selamlar, herkes almış eline defteri yazan yazana.... :) 

2- Radarın yerini biliyorum, sabit 110 ile gidiyorum. 138 ile gidiyorum diye ceza yazdılar. İtiraz ettim, mahkeme masrafları da dahil bana kitlediler. Nefret ettim artık. Allahınızdan bulun deyip itiraz etmedim. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, M.E.G :

Bu ara acayipler.

1- Haziran ayında telefonla konuşuyorum diye ceza yemişim, bana tebliğ edilmedi, ağustos ayında aracı sattım noterde sıkıntı çıkmadı ama e-devlette görünüyor. Ödemedim şuanlık ödemeyi de düşünmüyorum. Kolay kolay telefonla konuşmam araca bağlıdır telefon. Meslektaşlarınıza selamlar, herkes almış eline defteri yazan yazana.... :) 

2- Radarın yerini biliyorum, sabit 110 ile gidiyorum. 138 ile gidiyorum diye ceza yazdılar. İtiraz ettim, mahkeme masrafları da dahil bana kitlediler. Nefret ettim artık. Allahınızdan bulun deyip itiraz etmedim. 

Malesef dediğiniz gibi artık herkesin elinde defter var. Ve yazıyorlar özellikle cep telefonu başı çekiyor. Hatta komik bir örnek vereyim size, meslektaşlarımı taşıyan şöföre aracın içinde taşıdığı kişinin ceza yazdığını biliyorum. 

Benim yediğim cezalardan biride bir saat arayla şehirler arası otoyol da 67 ve 78 ile hız ihlalinden yediğim cezalar yani anlamak çok zor umarım en kısa zamanda bu işi çözerler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...