Jump to content

Gaz Pedalı İlk Basmada Sertlik

Guest nemutudi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selam,

Bir sorum olacak: 

Sabahları veya motor soğukken, gaz pedalına ilk kez basılacağı zaman sertlik

hisseden var mı? ikinci sefer olmuyor. Sizce neden olur?

Edit : Başlık imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 Mazda3

Pardon yaa sonradan farkettim imzada yazıyormuş.

Sonraki modellerde elektronik pedal olduğunu biliyorum ama bunlarda tel olabilir.

Şimdi aklıma geldi, benim eski aracımda kurum oluşmuştu, ondan dolayı pedalda sertlik ve hatta takılma olabiliyordu zaman zaman. Hiç baktırdın mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kelebek ve tele baktırın... muhtemelen buralara bakınca çözülecektir...

Okan, Mazda6 larda 2006 daki makyajda elektronik oldu diye biliyorum.

Mazda3 lerde hangi yıldan itibaren elektronik gaz pedalı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye ye gelen modeller BK olanların tümü telli diye biliyorum. sadece BL olan yeni kasalar kablolu... ancak Türkiye'ye gelemeyen bazı BL araçlar da kablolu sistemin kullanıldığını biliyorum. ancak bu araçlar bize gelen Z6 motor ile değil L3 gibi daha büyük motorlar ile satılıyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım, bir önceki kasaların hepsi telli, yeniler kablolu ( elektronik )

aynen... zaten kablolu olsalarda cruise control takılabilirdi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba benimde aklıma bir şey takıldı uzun zamandır sorayım diyorum kısmet bu güne imiş

ben 2010 ekim ayında mazda 3  aldım sedan impressive ve bu aracın ruhsatında mazda 3 BL diye geçiyordu ve ben bu aracı 6 ay sonra maddi sebeblerden dolayı üzülerek satmak zorunda kaldım ve tekrar 2011 eylül ayında durumu düzelttikten sonra gene gittim mazda 3 aldım(bazı arkadaşlar bu ne mazda hayranlığı diyip şaşıran veya dalga geçen olabilir artık alıştım çünkü çevrem den çok duydum bunları ama 3 tanıdığım gitti mazda 3 aldı sanırım bulaşıcı bir hastalık mazda) neyse yeni aldığım mazda 3 ün ruhsatında BL ibaresi bulunmuyor bunu nasıl açıklayabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...