Jump to content

Mazda RX-8 Yakıt Tüketimi

emre nas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şehir içi yavaşkullanırsan 600-650kuruş gibi. coşarsan hesaplama, 850 kuruş - 1 TL arası. sehirdışı 400-500 arası karışık .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rx8 in bu kadar fazla yakıt tüketmesini galiba motor farkına bağlamak gerek rx8 wankel renesis motor kullanıyor galiba piston falan yok bu motorlarda ama 1.3 cc olarak geçiyor nasıl bir durum; servis olan üyeler bu konuda ne cevap verebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oradaki 1308cc sadece motorun iç hacmi. yapılan işe göre teorikte 2600cclik bir motora eş fakat pratikte teknoloji farkları olabiliyor. Çok takılmamak lazım 1300motor olayına :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet , araç 1300 ama tek döngüde yakıtı alıp, yakıp dışarı attığı için 2600 cc lik bir araç gibi çalışıyor. Yakıtın yüksek olmasını bu şekilde yorumlayabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet , araç 1300 ama tek döngüde yakıtı alıp, yakıp dışarı attığı için 2600 cc lik bir araç gibi çalışıyor. Yakıtın yüksek olmasını bu şekilde yorumlayabiliriz.

verdiğin yanlarda aldığın haz paha biçilemez :) yaksın istediği kadar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanirim bu daha az hareket ile daha fazla guc anlaminada geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az hareketli parca avantaj fakat sikistirma orani gibi parametrelerle oynamak da sinirli bu motorlarda. herseye ragmen sadece tork devir egrisi icin bile wankel derim. Nerede euro5 wankeller yaf var mi izini bilen?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba, mazda 3 aracımı satıp, rx8 satın almak istiyorum, benzinli şehir içi yakıt tüketimi nedir?

Yakıt tüketimi benim için önemli, hesabımı, kitabımı bilmeliyim diyorsanız. Bir kez daha düşünün RX-8 sahibi olmayı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şahşen ben rx-8 almayı ciddi ciddi düşünüyorum yakıtı göze aldım.Zaten sabah işe giderken ve akşam işten eve dönerken kullanıcam . Ekstra ayda iki veya üç kez gezmem olur.  Çok yakması sorun olarak görünüyorüyorsan alma derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm saygımla

Rx-8 e binip yakıtı düşünmek biraz şaçma .Bu araca bineceksen yakıtı göze alacaksın

Ayrıca biraz büyük resme bakıp düşük fiyatı ve düşük yıllık vergisinide düşününce çokta

masraflı olmuyor. Forumda okuduğum kadarı ile aman maman bi pahalı bakımı da yok.

Dizel bi aracın fiyatından , yıllık vergisinden ve bakım masraflarından Rx-8 'in fiyatını , yıllık vergisini ve bakımını düştüğümüzde ; bence aradaki fark benzin fiyatına denk gelebilir.

Yani demek istedigim aslında biraz etraflı düşününce cebinizden aynı para çıkacak üstüne bide Rx-8 gibi bir arabanın keyfine varacaksınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX8 perfromans arabası, o gücü yaşamak tabiki yakıt tüketmekle olur, sonuçta 4 kapılı bir sedan, günlük kullanımda hayli hayli ihtiyaca cevap  verir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kendim bu araçtan farklı farklı kullandım , hepsinde de ortalama 60-65 kr gibi bir veri aldım.. Normal şehir içi kullanımda iken zaman zaman max. 1 km lik ara hızlanmalar yaparak elde ettiğim veridir. 50 kr altına düşeceğini tahmin etmiyorum fakat boşa atarak kullanacak varsa zaten almasın o aracı :D Bence 13lt tahmini idealdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Yakıta kafayı takan neden Dacia almıyor, 40bin liraya çok şahane Dacia dizeller var, bir depo ile ş.içi 1000km gider. Neden gelip Lamborghini'lerin Ferrari'lerin bile çoğunda olmayan 10bin devir kadranlı bu özel araç çok yakıyor mu diye endişe duyuyor? Bu araç az yaksa alayı bundan alırdı, Dacia, Fiat, Reno gibi her kapının dükkanın önünde bir RX olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1- Arpa bol değilse rx8 tavsiye etmem. boş bir hevesle almayın. arpa bolsa hiç düşünmeden alın tabi ;) ferrari, lamboCİNİ alacağınıza en iyi seçenek rx8 CİNİ dir.

2- arpa orta düzeyse ve illa yakışıklı bişey olsun diyorsanız, Lantis alın modifiye edin, 4 tırnak buji takın, birçok araca kafa atarsınız. bende tek tırnak buji var ve bir çok aracı rahat tokatlıyorum. Ayrıca rx8 e harcadığınız paranın %10 felan harcarsınız sadece...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...