Jump to content

Cam Açma Kapama Düğme Fonksiyonları (89-94)

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar vakit bulup cam açma kapama düğmelerini dün takabildim.

aracımda;

mavi çizgili siyah + yeşil / kırmızı + siyah çizgili yeşil renkli kablolar birbirine değince cam açılıyor,

yeşil + siyah çizgili yeşil / kırmızı + mavi çizgili siyah renkli kablolar birbirine değince cam kapanıyordu.

(renkler farklılık gösterebilir)

önceden yapılan işlemde ise yeşil + siyah çizgili yeşil / kırmızı + siyah çizgili kırmızı kablolar birbirine bağlanmıştı. böylece ön taraftaki dörtlü butonlardan arka camlar açılıp kapanıyordu.

tofaşın cam açma kapama modülünde tek tek ölçüm yaparak tuşlara basarak ve basmayarak hangi erkek uçların birbiriyle temas ettiğini öğrendim.

mazdaya tofaş cam açma kapama düğmelerini takmak isteyenler bağlantıyı şu şekilde yapabilir:

1- kırmızı kablo

2- siyah çizgili kırmızı kablo

3- mavi çizgili siyah kablo

4- siyah çizgili yeşil kablo

5- yeşil kablo

eğer açma tarafına bastığınızda kapatıyor veya kapama tarafında açıyorsa;

1- yeşil kablo

2- siyah çizgili yeşil kablo

3- mavi çizgili siyah kablo

4- siyah çizgili kırmızı kablo

5- kırmızı kablo

şeklinde bağlantı yapabalirsiniz.

umarım işinize yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tebrikler gerekeni yapmışsınız, güle güle kullan lakin ben aracın kendi dügmelerini takmanı temenni ederdim , bir 323 HB hayranı olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tebrikler gerekeni yapmışsınız, güle güle kullan lakin ben aracın kendi dügmelerini takmanı temenni ederdim , bir 323 HB hayranı olarak.

sağolun Sn NoooFearrrr şu an yaptığım geçici bir çözümdü maksat çalışsın, inş. ilerleyen zamanlarda orjinalini takarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşAllah, sayın ferhat 24 çalışmalarınızın fotolarınıda görseydik çok daha iyi olurdu.

fotoğraf çekmedim daha doğrusu aklıma gelmedi. kapı otomatiği ve cam motorunun bakımı için tekrar sökmeyi düşünüyorum inş. o zaman fotoğraflarını da çeker paylaşırım NoooFearrrr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhabalar arkadaşlar,

1992 model bir mazda 323 sedan 1.6 glx ile aranıza yeni katıdlım. Henüz 2 gün aldu aracı alalı. Bazı kronik hastalıkları vardı. Büyük çoğunluğunu 1 pas sökücü, yağ ve biraz işçilikle çzödüm. Kendim elektronikçi olmama rağmen, cam açma kumanda panaelinde takıldım. Zira benden önce sanırım biri kurcalamış zira üzerinde Auto yazan düğme normalde turuncu renklidir, sağ yolcu kapı camının yerinde duruyor. Sanırım şoför camı çalışmadığı için yer değiştirmişler. Şu an 3 cam çalışıyor yolcudüğmesi kendi kumandasınından çalışmasına rağmen şoför tarafından çalışmıyor. tetikleme almıyor. Bu düğme konusunda bana yardımcı olabilecek arakadaş varmıdır aceba?

Selam ve saygı ile...

Rıdvan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, düğmelerde sorun olanlar bana ulaşabilirler. Hiç 100 tl vermeye gerek yok. adamlar ömür boyu çalışacak şekilde tasarım yapmışlar. Çözüm için biraz elektronik bilgisi ile kalem silgi ince tornavide ve biraz tiner lazım. Nasıl yapılacağını ilerde resimli olarak anlatıcam. otomarik cam kaldırma özelliği hariç herşeyiyle 4 cam kumanda edilebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Öncelikle iyi forumlar, Arkadaşlar benim lantisin ön sol ve sağ konsol iptal, tofaş düğmeleri takılmış ve orjinal kabloları kesilmiş, arka camlarda doğal olarak çalışmıyor, kapıları söktüm arkalara dokunmamışlar motorları denedim çalışıyor, bugün orjinal çıkma sipariş verdim 3 gün içinde elimde olucak, bana kablo bağlantılarının soketlere girişlerini çekip gönderebilirmisiniz veya teknik olarak yardım edebilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabamla uyuşmaz lakin Lantis kulanıcısı arkadaşlar foto koyarlarsa probleminiz çözülcektir, cevap veren lantis kullanıcısı olucaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

şoför tarafındaki cam kontrol 4 lü anahtarlarından birtanesi yok. bu nasıl halledilebilir?tek anahtar satılıyormu?

tek olarak satılacağını sanmam. belki çıkmacılardan bozuk bir dörtlü düğme bulursanız onun bir tanesini söküp kendinizinkine takabilirsiniz ama zor bir ihtimal.

Öncelikle iyi forumlar, Arkadaşlar benim lantisin ön sol ve sağ konsol iptal, tofaş düğmeleri takılmış ve orjinal kabloları kesilmiş, arka camlarda doğal olarak çalışmıyor, kapıları söktüm arkalara dokunmamışlar motorları denedim çalışıyor, bugün orjinal çıkma sipariş verdim 3 gün içinde elimde olucak, bana kablo bağlantılarının soketlere girişlerini çekip gönderebilirmisiniz veya teknik olarak yardım edebilirmisiniz ?

konu üzerinden biraz zaman geçmiş ama ben lantise cam kaldırma modülü takarken bu fotoları çekmiştim işinize yarar belki

post-7245-0-12016300-1440930011_thumb.jp

post-7245-0-69617600-1440930011_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Benim 4 lü cam kaldırma tuşlarım bozulmadan önce şoför camını otomatik olarak 2 seferde kaldırıp tek seferde indirebiliyordum ancak tuş takımını değiştirdikten sonra bu özellik kayboldu. Acaba bizim ayarlayabileceğimiz birşey var mıdır otomatik olarak inebilmesi için. Mazda 3 bölümünde bunların otomatik olarak ayarlanmasının yöntemi varmış bizin kasalar eski gerçi ama böyle birşey olma ihtimali var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Merhaba konu eski ama Benimde bu şöfor tarafı otomatik inmiyor-çıkmıyor malesef ve bu özelliği çok yararlı birşey faydalanmak isterim ama nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

cam acma kısmındakı soket benım aracta yok elektrıkcı onu kesıp atmıs . o soketten tekrar bulabılırmıyım . elektrıkcının atma sebebı soformahallındekı cam acılmıyordu arka camı ıptal edıp onu acma şeklını ıdareten yapım dugme aldıgın zaman eskı halıne getırırsın demıstı bende soketı kesıp attıgın farkedemedım sonra soket yok ...aradım bulamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, alihann :

cam acma kısmındakı soket benım aracta yok elektrıkcı onu kesıp atmıs . o soketten tekrar bulabılırmıyım . elektrıkcının atma sebebı soformahallındekı cam acılmıyordu arka camı ıptal edıp onu acma şeklını ıdareten yapım dugme aldıgın zaman eskı halıne getırırsın demıstı bende soketı kesıp attıgın farkedemedım sonra soket yok ...aradım bulamadım .

Ancak çıkmacılarda bulabilirisin.

21.01.2018 at 16:42, Mustafa. :

Merhaba konu eski ama Benimde bu şöfor tarafı otomatik inmiyor-çıkmıyor malesef ve bu özelliği çok yararlı birşey faydalanmak isterim ama nasıl?

Otomatik inip çıkma elektronik değil bizimkilerde yukarı kalmasını istiyorsan düğmeyi yukarın kaldır tık diye bir ses gelecek sonra kendidi kalkmaya başlar tam kalkıncada tık diye atar aşağı inme olayıda aynen yani bizim arabalrda bu durum mekanik bir durum, düğmenin takılı kalması gerek .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.02.2018 at 22:02, alihann :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...