Jump to content

Mazda3 TÜVTürk Muayene

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamunaleyküm arkadaşlar. herkesin kandilini kutlarım. umarım konuyu doğru yere açmışımdır. aracımın muayenesi geldi de. acaba yaptıran arkadaşlar kaça muayene yptırmışlardı. merak ettim. ben ilk defa mazda3 muayenesi yaptıracağımdan için fikir almak istedim. bir de muayenede araçta olmazsa olmazlar hangileridir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman ;

1. Önce sızdırmazlık raporu alacaksın

2. Sonra TÜVTÜRK'te muayene ettireceksin . Gitmeden önce muhakkak motor numarasını kendin bul ve gör. Orada bulamadık deyip servise gönderebilirler

3. Giderken ön ve arka cama LPG sticker yapıştırmayı unutma

4. Xenon yeni bir kararla ağır kusur olarak gösterilmeye başlandı diye bir yazı okuduk geçenlerde. Aracında xenon varsa söktürmen gerekebilir

5. Çok büyük ihtimalle yine de ayarsız çıkacak ama gitmeden bir far ayarı yaptır

6. Trafik sigortası ve egzoz emisyon ölçümün güncel olsun

7. Lastik tarihlerin çok eski olmasın ve diş derinliklerin uygun olsun

8. Frenlerin iyi tutsun :)

Aklıma gelenler bunlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi öncelikle çok teşekkür ederim. bu sızdırmazlık raporu her ilde alınırmı yoksa bu Tüvturk ün bulunduğu yerde yan hizmet olarak sunuluyor mu? birini ayrı günde öbürünü ayrı günde almak mümkün mü abi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her ilde olması lazım. TÜV Türk ile bir alakası yok  Makine Mühendisleri Odası veriyor bu sızdırmazlık raporunu.

Önce sızdırmazlığı alırsın, sonra TÜV Türk'e gidersin. Aynı gün olması şart değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size yeni bir bilgi vereyim: Artık lpg muayenesinden geçmeden de tuvturk e gidebiliyorsunuz. Bir sorun çıksa dahi hafif kusur olarak geçiyor.

Ama tabiki tuvturk lpg işinden pek anlamadığı için lpg sistemimizde herhangi bir problem olup olmadığınıda anlayamıyoruz. Bizim milletimiz (hafif kusur ya) niye tekrar para verip MMO dan rapor alsın....

Bugün de tuvturk ten geçmesine rağmen MMO dan muayene kartı olmayan bazı araçlara polis kontrolleri sırasında ceza kesilmiş.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4. Xenon yeni bir kararla ağır kusur olarak gösterilmeye başlandı diye bir yazı okuduk geçenlerde. Aracında xenon varsa söktürmen gerekebilir

Yani Xenon sonradan takildiysa sökmek gerekiyor aynen burda (almanya) oldugu gibi.

Tüv Türke hangi periodlarda gidliyor?

Burda araba 0km alirsan ozaman ilk 3 sene Tüve gitmiyorsun ondan sonra her 2 senede bir gitmek zorunlulugun var.

Misal M3 modell 02/2012 satin alirsaniz, ilk tüv muayenesi 02/2015 ondan sonra 02/2017

Maliyeti burda 70€

Bunun icerisinde, Tüv muayenesi ve egzoz emision ölcümü dahil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben muaynemi 11.2011 de  yaptırmıştım.

egzoz pulu: 25 lira

muayne ücreti:136 lira

LPG olmadığı için lpg muaynesi ne kadar bilemiyorum.

Yeni senede biraz zamlanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egzoz pulu TÜV TÜrk istasyonlarında da veriliyormuş ama fiyatı yazmıyor. 25 TL civarında olması lazım.

"Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünü tüm TÜVTURK Araç Muayene İstasyonlarında yaptırabilirsiniz.(Bu hizmet sadece Muğla Marmaris istasyonunda verilememektedir.)"

Muayene ücreti 148,68 TL olmuş

http://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-fiyat-listesi.aspx

İlk yaptıracağın sızdırmazlık raporu için de 25 TL gibi bir ücret ödemen gerekiyor.

Tabii bunlar hiçbir problemin yoksa :)

Yasin bizde de aynı, sıfır araçta muayene ilk üç yıl geçerli, sonra her iki senede bir yapmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz yeni Lpg taktırıp yaptırdık toplam 180 lira gibi bir fiyat çıkıyor.(Bu Burak abinin dediği fiyatlar yani. ) Ayrıca Lpg ruhsata işli değilse yeni ruhsat çıkacak 2 tane veriyorlar bu da 120 lira civarı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...