Jump to content

2012 Yılı Binek Otomobil Satış Rakamları

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda bu sene zor piyasa şartlarına rağmen hızlı başlamış gibi, Maşallah diyelim...

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Otomotiv-piyasasinda-deprem-gibi-dusus/Detay-294553?vzn=1

2012 yılı Ocak ayında otomobil satısları bir önceki yılın aynı ayına göre %29,4 azalarak 21.077 adet oldu. Hafif ticari araç pazarı ise geçen yılın Ocak ayına göre %43,6 gerileyerek 8.468 adet seviyesinde gerçekleşti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 312
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

39

• Gökhan

25

• Fotifoti

32

• emregc

32

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Mazda için yıl bazında Ocak satış rakamları ;

2010 yılı Ocak Ayı 73

2011 yılı Ocak Ayı  110

2012 yılı Ocak Ayı  100

Dediğin gibi toplamda %29.4 lük bir daralma varken iyi bir rakam.

ODD'nin raporu ;

http://www.odd.org.tr/folders/2837/productialdbldocs/1122/Sat%C4%B1%C5%9Flar%20%28Ocak%202012%29.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oyak-reanult gene 1. sırada ; iyi satış yapıyor bu renault ya tabii datçia yıda saymıyoruz o ayrı gösterilmiş listede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oyak-reanult gene 1. sırada ; iyi satış yapıyor bu renault ya tabii datçia yıda saymıyoruz o ayrı gösterilmiş listede.

Çoook uzun sürede öyle gider.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

filo alımlarına birşey diyemem ama Fluence' a o paraları vermeyi anlamlandıramıyorum.

özel kullanıcı için berbat bir otomobil.

ne doğru dürüst yol tutuşu var ne malzeme kalitesi. fiyatı desen o kadar ucuz değil. parçası desen o kadar bulunur değil..

alışkanlıklar ve çok iyi bir bayi ağı kalıyor geriye.

bir de Carlos Ghosn faktörü....http://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Ghosn

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herşey bir kenara o konsol bana çok itici geliyor . Latitude da bile neredeyse aynısı var.

ya bu o kadar kalitesiz bir konsolki anlatamam... o havalandırmalar, seri üretim kokan (bu kadar belli olmaz ama) kontrol grupları, bana göre son derece çirkin gösterge grubu ve siperliği (b segmenti araçlar gibi duruyor), plastik kalitesi rezalet..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her şeyi anlıyorum da bu Volkwagen satışlarına kafam bir türlü basmıyor. Sırf Volkswagen'e binmek için insanlarımız donanım olarak boş arabaya tonlarca para veriyor. Özellikle 2011 ve 2012 model alanlar sürekli iç malzeme kalitesinin düştüğünden bahsediyorlar. Maalesef Passat dışında Almanlar çok fazla titizlenmiyor.

Bir de geçenlerde kazadan sonra yanan Audi'yi ve sürücüsünü hatırlıyorsunuzdur. Adam yüzbinlerce Euro'luk arabanın içinde rahmetli oldu gitti.

Demek ki arabaya güven belli bir noktaya kadar, ne yaparsan yap önce kaza yapma.

Yeteri derecede iyi bir arabayı makul fiyata almayı öğrenebilirsek sanırım kalkınabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

..... Maalesef Passat dışında Almanlar çok fazla titizlenmiyor. ....

Passat' ın bu tasarımı bana göre hakarettir...

özellikle iç mekan önceki seriyle birebire yakın derecede aynı...

özen var diyemeyeceğim.

hele hele CC tam bir rezalet bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün bizim başhekimin 1 aydır yatan golf plus ını çalıştırmak istedik, anahtar immobilizer uyarısı verdi, marş basar basmaz stop etti. kış lastiği taktıracaktık olmadı. benim mazda ya bayağı basite alıyorlar, ama içine binince susuyorlar :) ddörtçeker almayı düşünen arkadaşa cx5 e  bak dedim, tiguanı beğenmiyordu, cx 5 in şekline bayıldı. mazda bana burda iş verse iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşlerini bozmıyayım diyorsun yani :D

Tabii Elazığ bayisini tanımadığım için bilmiyorum sözüm onlar için değil ama buradaki birçok arkadaşımız başka bayilerdeki satış elemanlarına taş çıkartabilir.

Tabii çok sağlam bayilerimiz de yok değil ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben muhatap olduğum bayileri seviyorum :) muhtemelen onlar da beni seviyor :P

Çelikler iyidir ya , onlar olmasa sihtiröene binecektik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akşamları yani prime-time diye adlandırdıkları zaman diliminde televizyon karşısına oturduğumda ortalama 2'şer adet renault ve vw reklamı görüyorum. Sabah Mazda'm ile işe giderken radyolarda (en çok radyo dinlenen zaman) yine ortalama 2'şer adet bu markaların reklamı ile karşılaşıyorum. İstanbul'un en hareketli yollarının yanındaki reklam panolarında periyodik olarak bu markalar dönüyor ve bu markalar satış rekorları kırıyor. Mazda'yı nerede görüyoruz? Fatmagül'ün Suçu Ne adlı ağırlıklı olarak bayanların izlediği dizide. O da biz Mazda olduğunu anlıyoruz izleyenlerin büyük kısmının fikri olmadığı gibi profil gereği ilgisi de yok. Hal böyle olunca Mazda eğer Ocak ayında 100 adet satmışsa bunun nedeni Mazda sahiplerinin araçlarını tanıtmak için gösterdikleri çaba ve halihazırdaki kullanıcıların bağlılığıdır. Zira markanın tanıtım yönünde ciddi bir aksiyonuna ben şahit olmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Renonun hangi donanımını diyorsunuz bilmiyorum ama, privilig denen o donanımın kaplaması çok iyi kalitede.

Boş modellerde tamam doğru.

3 ler için diyorum, konsolların kaplamaları priviligin daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya arkadaşlar bir kaç arabanın iş dizaynından vede özellilke bastırarak sölüyorum plastik kalitesinden bahsediliyor ben bazen 1991 model aracımla kıyaslıyorum; benim aracımdaki işçilk vede iç döşeme kalitesi şimdiki üst segment arabalarla aynı  gibi desem abartmış olmam, zaten  renaultun,hyundainin, C segmentlerinde,  ön göğüs ,tüm iç kaplama, kapı kaplamaları  hemen hemen plastikten tık tık diye ses çıkıyor arabalardan dokununca ;oyuncak araba plastiğimi kullanıyolar ne, mazda 3 lerede baktım bir ara galeride kapı kaplamaları v.s plastik olan bölüm çok var ,kalite düşüyor arkadaşlar; belki motor teknolojisi değişiyor ama o soğuk plastik hissi beni bu tip araçlardan soğutuyor. bu durumları görünce düşünüyorumda ya üst segment böle lüks bir araç alırım ancak oda para durumuna bağlı veya gene eski model ama daha donanımlı daha kaliteli malzeme kullanılmış bir araç ;bir ayrıntı var tabii şu andaki arabama + olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...