Jump to content

Mazda Takeri Avrupa Prömiyeri - Cenevre

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 43
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• Fotifoti

5

• MFSX

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Benim bildigim kadari ile sadece Amerika ve o bolgede bu isimle satiliyor Mazda 3. Satmamis mi oralarda ? :) Model ismine mi bakiyoruz sanki arabanin tum ozelliklerini birakip satin alirken ?))

Mazda 3' ün adı "Axela"

sence satar mı bu isimle?

Benim bildigim kadari ile sadece Amerika ve o bolgede bu isimle satiliyor Mazda 3. Satmamis mi oralarda ? :) Model ismine mi bakiyoruz sanki arabanin tum ozelliklerini birakip satin alirken ?)) Bmw de numara veriyor modellerine ama motor versiyonlarini ekliyor en azindan "." dan sonra. Bunda mantik var, hatta iyi de yani en azindan arkasina bakip motor gucunu biliyosun ona gore gardini aliyosun kapismak istersen mesela :D Mazda'nin MPV 'e neden numara vermedigini de anlamamistim mesela.Numaralarin mantigi ne ki acaba?  2 , 3 , 6 , mx5 , cx5 , cx7 , cx9, rx8.. icinde X gecen modellerin tamami 4x4 falan olsa tamam yine biraz mantikli olacak gibi. familia , lantis , Takeri , Shinari.. bunlar daha mantikli geliyor bana nedense.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

isim veya numara aslında bölgesel distribütörün tercihine bırakılır.

zamanında 323' ler akılda kaldığı için sanırım mermerler 3' ile devam etti.

dünyanın birçok yöresinde de 3 adı biliniyor. bunun dışında motor gücünü veya başka ibareleri koymamalarını ben beğeniyorum.

unutmayın BMW' de veya Mercedes' te o ibareleri kaldırtmak! ekstra ücrete!!! tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim dikkatimi bişey çekti tabii bu araçlar konsept araçlar ama sizce 3 veya 6 nın yerini almak için fazla gibi  degillermi sanki mazda yenibir konsept ve yeni modeller üretiyor 3 ler 6 lar aynen kalacak vede üretilmeye devam edecek bunlar yeni modeller. tabiki isimleride yeni vede farklı olacak. Bakalım zaman herşeyi gösterecek ama tahminim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim dikkatimi bişey çekti tabii bu araçlar konsept araçlar ama sizce 3 veya 6 nın yerini almak için fazla gibi  degillermi sanki mazda yenibir konsept ve yeni modeller üretiyor 3 ler 6 lar aynen kalacak vede üretilmeye devam edecek bunlar yeni modeller. tabiki isimleride yeni vede farklı olacak. Bakalım zaman herşeyi gösterecek ama tahminim bu.

konsept gibi olmayacaktır , üretim modeli daha sade olur . Yoksa konsept araç gibi olursa maliyeti çok fazla olur .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunu da anlamiyorum ya :) konsepti cikarip milletin agzina bir parmak bali caliyor sonra seri uretimde alakasi olmayan bir arac cikartiyolar.Birkac tane yapmissin zaten bari az daha yap da ozel uretim diye meraklisina sat. Tabi benim az cok benzettigim Aston Martin , Maseratti ile ayni para olursa oturur bir daha dusunurum o ayri )) Bence yeni Mazda 6 bu olmali. Mademki Mazda teknolojisini a dan z ye yeniledi araci da yeni tasarimi ile cikarsin. Valla guzel bir yol ve isim yakaladi su an Mazda Skyactiv ile insallah oyle de goturmeyi basarir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunu da anlamiyorum ya :) konsepti cikarip milletin agzina bir parmak bali caliyor sonra seri uretimde alakasi olmayan bir arac cikartiyolar.Birkac tane yapmissin zaten bari az daha yap da ozel uretim diye meraklisina sat. Tabi benim az cok benzettigim Aston Martin , Maseratti ile ayni para olursa oturur bir daha dusunurum o ayri )) Bence yeni Mazda 6 bu olmali. Mademki Mazda teknolojisini a dan z ye yeniledi araci da yeni tasarimi ile cikarsin. Valla guzel bir yol ve isim yakaladi su an Mazda Skyactiv ile insallah oyle de goturmeyi basarir.

Gözlemlediğim kadarı ile temel farklılık aracın içinde oluyor. Konseptlerde iç tarasım biraz uçuk yapılırken fabrika üretiminde daha standart bir tasarıma geçiliyor ama dışarıda "apayrı" diyeceğimiz bir araç olacağını sanmam.

Bu CX-5 in konsept hali. Fabrika üretiminden o kadar da farklı değil;

Mazda-Minagi-Kirmizi.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nasil degil Burak ? ))) Bu aracin disinin bile benim garajimda duran aracla alakasi yok :D on izgara ve gumus cerceveler, gumus renkli hava kanallari Jantlar, aynalar, kapi kollari , Skyview tavan, spoiler.. hersey farkli :) Su aracin aynisi olsa yeminle 10.000 dolar daha fazla verirdim dusunmeden ))

Bak bu da gercegi :D

2xr0l.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O dediklerin zaten konsept -> fabrika üretimi geçişindeki ana değişiklikler :D

ama mesela Mazda bu aradaki farkları bir paket olarak satsa ciddi para kazanır diye düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o farlar aslında aynı...tek fark üstündeki kaplama ki o da olmasa temizlemesi imkansız olur.

edit:

benim tek eleştirim üretim modelinde dikiz aynaları çoook kaba. rüzgar sesinin en büyük müsebbibi olarak dikiz aynalarının daha aerodinamik olmasını beklerdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nasil degil Burak ? ))) Bu aracin disinin bile benim garajimda duran aracla alakasi yok :D on izgara ve gumus cerceveler, gumus renkli hava kanallari Jantlar, aynalar, kapi kollari , Skyview tavan, spoiler.. hersey farkli :) Su aracin aynisi olsa yeminle 10.000 dolar daha fazla verirdim dusunmeden ))

Bak bu da gercegi :D

2xr0l.jpg

bence sizin arabanız daha güzel bi kere o araçtaki jantlar beyaz araca bence yakışmazdı sizin jantlar daha şık durmuş , gelelim gümüş rengi kaplamalara oraları sizde yaptırabilirsiniz isterseniz; kalıyor aynalar o konsaptteki aynadan zaten 1 mtr alanı göremezsin ;bence aracın kasasında hiçbir değişiklik yok aynen aynısı ,zaten olamazda resmi açıklamalar vede boyutlar belirleniyor uygunsuz bir durum çıkar ortaya  ama içi konusunda bişey diyemem tabii.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...