Jump to content

Yürürden Gelen Uğultu Sesi (2005 6)

mm_albuz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımdan gelen uğultu şeklinde bir ses var.2005 mazda 6 otomatik vakumlu kışlık lastikler takılı ama lastik sesi değil gibi sanki bilya sesi bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilya uğultu yapmaz. metal sürtmesi gibi ses yapar. özellikle araç yavaşlarken uğultu şeklinde ses geliyor ve durduğunda gelmiyorsa lastiktendir. araç dururken direksiyonu çevirerek de deneyebilirsiniz .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

DİREKSİYON POMPASI MI? EYER POMPAYSA BANA KAÇA PATLAR ACABA ?

Birz daha bilgi verirseniz daha detaylı yorumlar yazabiliriz. Uğultu hereket halindeyken mi ,rölantide çalışrken mi, dönüşlerde mi, viteste iken mi? olasılık çok yani.

Direksiyon pompası ise iş biraz zor. Aynı sorun bende de var.Orjinali pahalı, çıkma yada yan  sanayi 250-350 lira, Yurt dışında çıkması 40 Dolar civarında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğultu dediğim yolda sürüş esnasında geliyor yavaş giderken geliyor özellikle 40-60-70 km hızlarda daha belirgin yani birde kesik kesik geliyor uğultu rolantide çalışırken falan sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikten gibi kardeş. Asfalt yapısına göre ses değişiyor muhtemelen . Bitumlu sıcak asfaltta daha fazla duyarsın, çakıl asfaltta daha az olur. Yola çıkıp bir dene . Seste fark yoksa diğer ihtimalleri değerlendirirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bendede su anda ayni ses mevcut , ugultu yapiyor araba kesik kesik ama hizlandikca dahada artiyor. on duzenden geliyor muhtemelen ama tam ne bilmiyorum. bilye olabilir mis ama oyle soyledilerdi.

lastikle alakali olmadigini soyleyebilirim cunki yeni lastik jant degistirdim o ses hala var .

ayrica araci birde 10-20 kmh ile veya daha dusuk hizla viraj donerken yada u donusu yaparken on duzenden yine gelen bi ses metal surtmesi gibi sanki biseyler biseylere surtuyor acayip yuksek ses cikariyor.. onumuzdeki hafta goturcem servisede korkuyorum acikcasi masraf cok cikacak sanirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin geldigi yeri on veya arka olarak belirleyip bilyalari cift olarak degistirmeniz gerekli gorunuyor...  Tarifleriniz bunu gosteriyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya bu tip yürüyen problemlerinin en güzel çözümü binersin arabaya gidersin servise aynı şekilde arabanın içindeyken kaldırırsın lifte çalıştırır her türlü fornksiyonunun , manevrayı liftin üstünde denersiniz herşey anlaşılır. geçmiş olsun kolay gelsin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...