Jump to content

Aracımın Alt bakım bakım zamanı geldi sanırım :S (98 familia)

roadless_2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba aracımın alt takımdan garip sesler gelmeye başladı ve ben arabanın biyerinden olagan dışı bir ses gelmeye başlayınca gıcık oluyorum :) Komple alt takımı ön ve arka olmak üzere bakıma sokmayı düşünüyorum motor takozları falan dahil yakınlarda böyle bir bakıma giren var mı maliyet olarak ortalama ne tutar birde şanzıman tokuzu zor bir yerdemidir baskı balatayı değiştirecegimde mi yoksa alttakıma girmişken onuda değiştittireyim mi yardımlarınız için şimdiden tşk ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tip bakımları yaptırmak iyidir ama bu şekilde ezbere bişey diyemeyizki ona anca usta karar verir, ne değişicek veya bozulan bir parça varmı, ona göre hareket edersin önce mazda servisi mepaza git aracının problemlerini  anlat; ustalar zaten bakarlar ne gerkiyosa sölerler gereken ne varsa yaptır çık. kesinlikle Mepaz 'ı öneriyorum. Parça konusundada sorun yaşamazsın ustalık konusundada  sanırım her türlü parça o serviste mevcuttur bende bütün arabamın bakımını orada yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste fiyatını çok fazla şişiriyorlar ama benimde maddi durumum o kadar yok ama dediğiniz gibi önce servise ugrayıp bir fiyat alayım sonra özel ustamdan alayım birde servis 50-100 lira bile fazla dese servise yaptırırım.Bende tam bir fiyat istemiyorum mesela 500-600 arası falan en kötü ihtimallere kendimi hazırlayayım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar gideceğini sanmam bir görüşün bakalım hele arabanın neyi varmış problem neymiş ona göre çıkar ortaya kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön sol rotil değiştik 15 tl verdim 20 civarı piyasası ,askı rotu tanesi 20 tl ,viraj çubuğu takozları çifti 10tl ,arka ana kolların takozlarını değiştik ,10 tornacı (preste sıkıştırıp takıyor) ,4 adet takoz 20 tl ,işçilik usta ile sizin samimiyetinize kalmış ,arka takozlar için ustama 20 tl vermiştim ,ön takım baskı balata ile aynı gün yapıldığı için o gün 100 tl işçilik verdim ,çünkü baskı balata için şanzıman viraj lastikleri için travers iniyor ki traversi sökmesi başlı başına bir iş.

büyük ihtimalle viraj çubuğu lastikleriniz değişecektir ,hiç değişmediyse 2012-1998

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tşk ederim hafta sonu mazda mepaza gittim ve 450 lira hesap çıkardılar rot başları aks körükleri falan değişecekmiş bakalım haftaya girecek alttakıma :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...