Jump to content

Pandizot Uygulaması

mevren
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar kolay gelsin,

Aracıma (2006 Hb) uyguladığım ses sistemi için özel pandizot yaptırdım, orjinal pandizot da bulunan  kıvrımların aynısı yeni mdf pandizota uygulandı ve istenilen hoporlöre göre dizayn edildi.

Bu arada araç seyir halindeyken pandizottan esneme ve gıcırtı sesleri gelmemektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimlerde yaptırdığım yerin ismi yazıyor, atölyesi evimin üst sokağında yakın olduğu için itina ile yaptırtım ilerde yaptırmayı düşünen arkadaşımız olursa yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

bende de pandizot var plexyglass'dan yapıldı kumaşımsı bir malzeme ile kaplandı

fotoğraf koyacağım..

dileyene telefon numarasını verebilirim adresi bilmiyorum

silivride işinin erbabı bir usta tarafından yapılıyor

ben sanatçılarla çalışıyorum müzisyenim

bizim sahnemizi de aynı usta kuruyor festival ve konserlerde

o yüzden çok deneyimli bir ustadır

ses sistemi ve multimedya konusunda inanılmaz ucu bucağı olmayan teknik bilgiye sahiptir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Ben 94 model Mazda 323 Sedan aracıma 6 x 9 ölçülerinde oval hoparlör takmak istiyorum fakat arkadaki hoparlör yuvaları oval değil yuvarlak. 90 - 94 model 323 Sedan aracına daha önce oval hoparlör taktıran var mı? Bu meseleyi nasıl hallettiniz?  Aracın pandizot denen sac kısmının altından bir sürü kablolar falan geçiyor. Bu pandizot denen kısmı sökmek kolay değil galiba. O kısmı sökmeden yuvarlak olan hoparlör yuvasını ve onun üzerinde duran sac kısmı sac makasıyla kesebilir miyim? Eğer o kısmı sökersem kabloları tekrar toplayamam. Orada arabanın fren ışığı falan var. Bu oval hoparlörleri takmak için fazla para vermek de istemiyorum. Acaba hoparlör yuvalarının olduğu kısım ve onun üzerindeki sac kısım basitçe kesilebilir ve yuvarlak yuvalar oval şekilde genişletilebilir mi? Bu konuda ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesilebilir lakin niye orjinalini bozuyosunuzki yüksek kalitede aynı ebatta yuvarlak olan hoperlörlerden kullanınız.  Önerim bu yönde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 94 model Mazda 323 Sedan aracıma 6 x 9 ölçülerinde oval hoparlör takmak istiyorum fakat arkadaki hoparlör yuvaları oval değil yuvarlak. 90 - 94 model 323 Sedan aracına daha önce oval hoparlör taktıran var mı? Bu meseleyi nasıl hallettiniz?  Aracın pandizot denen sac kısmının altından bir sürü kablolar falan geçiyor. Bu pandizot denen kısmı sökmek kolay değil galiba. O kısmı sökmeden yuvarlak olan hoparlör yuvasını ve onun üzerinde duran sac kısmı sac makasıyla kesebilir miyim? Eğer o kısmı sökersem kabloları tekrar toplayamam. Orada arabanın fren ışığı falan var. Bu oval hoparlörleri takmak için fazla para vermek de istemiyorum. Acaba hoparlör yuvalarının olduğu kısım ve onun üzerindeki sac kısım basitçe kesilebilir ve yuvarlak yuvalar oval şekilde genişletilebilir mi? Bu konuda ne yapabilirim?

Oto müzik sistemleri ile ilgili yerler sorununu rahatlıkla çözecektir... Elinden ufak tefek iş geliyorsa sende yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Eğer görüşünüzü çok daraltmazsa ovaller için kenarlara birer kutu yaptırıp onu orjinal hoparlörlerin yerinin üstüne gelecek şekilde bağlatabilirsiniz. Ben de orjinalliğinin bozulmaması taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...