Jump to content

2011 Mazda3 Touring 15' den 17'ye Jant - Lastik Geçişi

metalshock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sağolun.Jant konusunda seçenek çok gibi görünüyor ama bizim araçlara uygun 17'' jant bijon ölçüsü ve offset işin içine girince seçenekler daralıyor. Yokohama lastik hazırda bulmak zaten mümkün değil, Az sayıda olan bayiler birde ellerinde stok tutmuyorlar.3 bayi ile görüştüm hiçbirinde stok yoktu, ancak kapora bıraktığım zaman getirebileceklerini söylediler.Genelde yokohama'da ultra performans mesela advan gibi lastiklerin tercih edildiğini söylediler.Anladığım kadarıyla bu yokohama lastiklerde bizim Mazda'lar gibi nev-i şahsına münhasır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 110
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• NoooFearrrr

9

• metalshock

27

• Son Irlandalı

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Jant konusu önemli, malesef ki önemi bilinmemekte, piyasadaki 500 tl civarına satılan çin malı jantları alıp Mazdanıza takmayın , hatta bazı yerli üretimlerinde çinden geldiği söylenmektedir, bu tip jantlar çukura girince kolaylıkla yamulabilmekte hatta kırılarak kazaya sebebiyet verebilmektedir.

Mazda'nın orjinal jantlarının tasarımları piyasadakilere on basar, kalite olarak da standartları karşıladığından önce orjinalleri tavsiye ederim , ondan sonra da marka jantlara bakın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turkiyenin yollarinda orjinal veya replika jant farketmiyor yamulacagi varsa yamuluyor  :)

ORjinal mazdadan aldigim 17 jantlarimda hafif bir egiklik var araba icinde hissedilmiyor ama janti lastikten sokunce belli oluyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turkiyenin yollarinda orjinal veya replika jant farketmiyor yamulacagi varsa yamuluyor  :)

ORjinal mazdadan aldigim 17 jantlarimda hafif bir egiklik var araba icinde hissedilmiyor ama janti lastikten sokunce belli oluyordu

Satıyor musun Onur ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 leri mi soruyosun savas abi yoksa 19 larimi. 17 leri kislik olarak kullaniyorum ama baska 17 inc jant bulursam satabilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Savaş, Gören Oto'da (okko) orjinal impressive 16'' sıfır araçtan çıkma jant vardı.Hatta oldukça iyi fiyat vermişti bana.Ben aslında o jantları alacaktım ama 1 gün gecikmeli mail gönderince herhalde elinde yoktur diye düşünüp Replica aldım.Bahsettiğim olay iki günlük mevzu,jantlar hala ondadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

mazda3 aracımda orjinal jantların değişmesi zorunluluğu doğdu.yeni jant almak durumundayım.üzerindeki 16 jantlar yerine 17 inç alsam nasıl olur.görüntü çok fark edermi.yay da almak gerekirmi.tecrübeli arkadaşlar düşüncelerinizi alabilirmiyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 aracımda orjinal jantların değişmesi zorunluluğu doğdu.yeni jant almak durumundayım.üzerindeki 16 jantlar yerine 17 inç alsam nasıl olur.görüntü çok fark edermi.yay da almak gerekirmi.tecrübeli arkadaşlar düşüncelerinizi alabilirmiyim...

çok güzel gözüküyor hiç şüpheniz olmasın.. hele ki dönermiş gibi duran koyu gri jantları bir harika duruyor... kesinlikle takıtırn derim bu fırsatı kaçırmayın.. yay değişikliği olması gerektiğni sanmıyorum..  onun dışında yeni mazda3ün jantları ebay e çıktı bile.  :D

5671

5680

5674

yeni 3ün jantları

mLXeg0me-0K3tkTYaoRj7Kg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu jantta kampanya yaptık. 17 İnç. KDV dahil 430TL yerine 250TL. Elimde sadece 3 set (12 adet) var. Tamamen mazda3 ün orjinal jantı ve sıfır kutusunda. Nakliye dahil. Ilgilenenlere duyurulur. Bana mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Okan.goren@gorenotomotiv.com.tr

05422669661

post-1225-141695294849_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de mirainin orjinal uzerinde 205/50/17 si var Toyo. Kışlık almayı düşünüyorum jant+lastik. 16 inc daha iyi mi olur kışlık için?

Ebat ne önerirsiniz?

Dunlop düşündüm marka olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu jantta kampanya yaptık. 17 İnç. KDV dahil 430TL yerine 250TL. Elimde sadece 3 set (12 adet) var. Tamamen mazda3 ün orjinal jantı ve sıfır kutusunda. Nakliye dahil. Ilgilenenlere duyurulur. Bana mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Okan.goren@gorenotomotiv.com.tr

05422669661

bunu keşke birkaç ay önce yazmış olsaydınız, mutlaka alırdım ama çoktan tercih yapmış durumdayım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de mirainin orjinal uzerinde 205/50/17 si var Toyo. Kışlık almayı düşünüyorum jant+lastik. 16 inc daha iyi mi olur kışlık için?

Ebat ne önerirsiniz?

Dunlop düşündüm marka olarak?

jantı hiç değiştirmeyin derim ben.. Kış lastiği olarak dunlop çok iyi bir lastik markası ama onlara alternatif olarak; toyo michelin ve pirelli de iyi lastik markalarıdır.  Ama yerli marka lastiklerden pişman olabilrsiniz ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jantı hiç değiştirmeyin derim ben.. Kış lastiği olarak dunlop çok iyi bir lastik markası ama onlara alternatif olarak; toyo michelin ve pirelli de iyi lastik markalarıdır.  Ama yerli marka lastiklerden pişman olabilrsiniz ;)

Eğeceğim bir önceki aracımda Michael'e yazlık ve kuşlukların vardı. Satın aldığım arkadaş genç zengine birçok spor arabası olan bir lastik

İy. Yakın bir arkadaşıyla konuşurken kendisi de dunlop kullandığını aradaki fiyat farkına değmeyeceğimi mişlen için söylemişti. Sonuçta dunlop da mişlenin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adaşım Okan'dan orjinal 17 inç jant almayı düşünüyorum. Kışlık lastik için kullanıcağım yeni jantları. Aracın üzerinde 205/50/17 Toyo var. Lastikcimden baktım. 195/55/17 için aşağıdaki değerleri veriyor. Sizce nasıl? Öncelik sıram yukarıdan aşağıya doğru, yol tutuş-güvenlik, ses-konfor, yakıt sarfiyatı ve en son görünüş.

Taban küçüleceği için yol tutuş artar, ses-konfor benzer olur. Yakıt çok fark etmez diye düşündüm. Daha mantıklı bir ebad var mı sizce? Kışlık için Dunlop veya petlas gibi birşey düşünüyorum. Bu kış Ankara'da sonraki seneler daha batıda Isparta-Denizli-Aydın-Bursa illerinden birinde olucağım gibi gözüküyor. (Yaşarsak tabi :)  ) Onun için çok pahalı kışlık lastikler Mişlen Alpin gibi düşünmedim..

Fikirleriniz benim için önemli..Şimdiden teşekkürler.

Orjinal Lastik Çapı  : 636.8 mm

İstenen Lastik Çapı: 646.3 mm

Değişim Yüzdesi: % 1.46

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adaşım Okan'dan orjinal 17 inç jant almayı düşünüyorum. Kışlık lastik için kullanıcağım yeni jantları. Aracın üzerinde 205/50/17 Toyo var. Lastikcimden baktım. 195/55/17 için aşağıdaki değerleri veriyor. Sizce nasıl? Öncelik sıram yukarıdan aşağıya doğru, yol tutuş-güvenlik, ses-konfor, yakıt sarfiyatı ve en son görünüş.

Taban küçüleceği için yol tutuş artar, ses-konfor benzer olur. Yakıt çok fark etmez diye düşündüm. Daha mantıklı bir ebad var mı sizce? Kışlık için Dunlop veya petlas gibi birşey düşünüyorum. Bu kış Ankara'da sonraki seneler daha batıda Isparta-Denizli-Aydın-Bursa illerinden birinde olucağım gibi gözüküyor. (Yaşarsak tabi :)  ) Onun için çok pahalı kışlık lastikler Mişlen Alpin gibi düşünmedim..

Fikirleriniz benim için önemli..Şimdiden teşekkürler.

Orjinal Lastik Çapı  : 636.8 mm

İstenen Lastik Çapı: 646.3 mm

Değişim Yüzdesi: % 1.46

dunllopun mişnelin olduğunu ilk defa duydum iyi oldu bildiğim :D  dediğim gibi kesinlikle yerli lastik markası tavsiye etmem ben  :D dunlopun yaz lastikleri bizim6da var. kesinlikle dunlop daha iyi bence.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok mu fikri olan  :-[

Selam Okan. Yakın zamanda Erdoğan arkadaşımızda jant - Lastik ve yay uygulaması yaptırmıştı. Onun açtığı 2 konu var. İşine yarayacağını düşünüyorum. Kolay gelsin. :)

http://www.mazdaclubtr.com/30855/lastikjant-hesaplama-modulu/msg503297/#msg503297

http://www.mazdaclubtr.com/31133/sedan-arac-jant-lastik-ve-eibach-prokit-30mm-uygulamasi/msg508495/#msg508495

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler İlhan faydalı bir link.

Kesinlikle başarılı ve faydalı bir paylaşım. Erdoğan'ın emeklerine ve ellerine sağlık. İşine yaradıysa ne mutlu bana ve Erdoğan'a :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...