Jump to content

Mercedes’in En Genç Modeli

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tamamen yenilenmiş Mercedes-Benz A Sınıfı Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

2lqzrxgg.jpg

Geleneksel bir hatchback siluetine sahip olan üçüncü nesil modelde önceki versiyonlarda bulunan uzun, tek kutulu, MPV benzeri şekilden vaz geçilmiş.

A sınıfı yeni Audi A3, BMW 1 Serisi ve Avrupa’nın en çok satan otomobili Volkswagen Golf ile doğrudan rekabet edecek.

Alman otomobil yapımcısının MFA (modüler ön mimari) platformunu temel alan yeni otomobil tepeden tırnağa baştan tasarlanmış.

Yeni A sınıfının boyutları yerine geçtiği modele göre çok farklı: Uzunluk 487 mm artarak 4292 mm’ye, genişlik 15 mm artarak 1780 mm’ye çıkmış, yükseklik ise 163 mm azalmış. Aracın aerodinamik direnç katsayısı 0,26 ile sınıfının en iyisi.

Yeni A sınıfı önceki modellerdeki zeminin altına monte edilmiş motorlarını bir kenara bırakıp yeni bir dört silindirli motor yelpazesine geçmiş. Motorlar ya diğer Mercedes’lerden, ya da anlaşma ortağı Renault’dan alınmış.

Araçlar standart olarak altı vitesli düz bir şanzımanla geliyor, seçenek olarak yedi vitesli, çift debriyajlı bir şanzıman da sunuluyor.

vdzqerox.jpg

Tüm şanzıman tipleri, durdurma-çalıştırma başta olmak üzere bir dizi yakıt tasarruf özelliğine sahip. Öyle ki ilk defa bir Mercedes üretim otomobili 100 gr/km’nin altına indi; A160 CDI’nin ortalama CO2 emisyonu 99 gr/km.

A sınıfının üstün güvenlik özelliklerini metheden Mercedes-Benz, aracı sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olarak niteliyor.

Araç standart olarak radar temelli bir çarpışma uyarı sistemi, Pre-Safe yolcu koruma sistemi ve Attention Assist (Dikkat Yardımı) ile donatılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 87
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

10

• İlhan

11

• Onur

19

• mtutun

14

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

bence çok tatlı bir araç üretmiş mercedes bu kez çok beğendim  :o birkaç fotoda ben bırakayım ;)

post-5789-141695286573_thumb.jpg

post-5789-141695286579_thumb.jpg

post-5789-141695286586_thumb.jpg

post-5789-141695286591_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam araç muhteşem olmuş diyecektim ki içini gördüm :D o nasıl konsol ya :( katletmişler. o navi konsol daha güzel olabilirdi :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel olmuş güzel olmuş da, motorların bazılarını reno'dan aldı olayı işi mahvetti. düşünsenize mercedes arkasında renonun ünlü "dcı" logosu var. hayatta almam:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

4 e geri tamamlarım diyorsun :D

yok yav  garaja sığmıyolar o zaman zaten şu an 2 sütun arasını komple benim arabalar işgal etmiş durumda 4. olursa kavga çıkar hatunun arabayı yollar bunu alırız,şaka bi yana benden uzun bi süre icraat çıkmaz araba mevzusunda hem ev hem 2 araba taksidi zor iş enaz 3 sene sesim çıkmaz :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Hatun görüp beğenirse işin rengi değişebilir :D Çok kesin konuşmamak lazım :D

gördü beğendi ama heveslenmedi şükür :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman şimdilik kurtardın, satılmaya başlanıp İstanbul sokaklarında görüldüğünde de heveslenmezse işte o zaman yırttın demektir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O zaman şimdilik kurtardın, satılmaya başlanıp İstanbul sokaklarında görüldüğünde de heveslenmezse işte o zaman yırttın demektir :D

aman tövbe de :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Arkadaslar

YeniA180 CDI Dizel 1.462 cm3 style 74,500 listesi

bu alet alinir mi? simdi alinir mi sorusunu ne derinlikte sordugumu biliyorsunuz. alinir alinmaz demeyin ;)

mesela bmw-1 alinmaz demistik sebepleri vardi. mazda3'un ustune cikmak icin next step olarak dusunun. gorduk ki mazda6 alamayacagiz bari buna bakayim dedim.

var mi deneyen goren test eden inceleyen yorumu olan?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba çok güzel fakat şu navigasyonu sevemedim gitti rengarenk arabaların tüm konsolundaki asaleti alıp götürüyor bence illa bilmediğim bi yer olursa açar telefondan öyle bakarım navigasyona konsolu bozmaya gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...