Jump to content

HB Bagaj Hidroliklerinden Gelen Lıkırtı?

CaRaBeeN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Son 10 gündür arka tarfata düşük hızlarda giderken duyulan bir lıkıtyı vardı..Aradım taradım bulamadım bir türlü..Hatta film çekildikten sonra ortaya çıktı (adamlar 3.stopun orayı sökerken veya bagaj kısmına oturarak yaptılar sandıydım) diye kafayı takmıştım..

3. stopun oraya pamuk bile yerleştirmiştim..(fotosunu yollarım)

Bugün ziebartta Okan`a bu konudan bahsederken birden derdime derman olup sesin kaynağını gösterdi..Onda bagaj kapağı (HB!) tam açıkken bile o hidrolikleri elinizle oynattığınızda ses geliyordu..bende ise tam açıkken değil ama kapanmaya yakınken(kapalıyken oraya ulaşamıyoruz) elimle yokladığımda o lıkırtı dediğim ses geliyor..

Sizce serviste bu parçadan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat pandizotu çıkarırsan hidroliğe ulaşabilirsin bagaj kapalıyken...

Bi de pandizotun mıknatıs olan yerini de dene, orası da ses yapmaya gayet müsait bi bölge...

Hidroliğe gelince, normalde olması gerekir ama tabi Mazda bu, bişey diyemem :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan hakkaten ha neyce konuştun öyle?Seninle baktığımız yerden bahsediyorum ben işte ?

Senden de gelmesi lazım bu sesin sende de geliyor dimi?Neden değiştirme gereği duymadın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pandizot HB arabalarda bagajla kabin içini ayıran parça arkadaşlar, şu bagaj kapağına iki iple tutturulmuş, bagaj açılınca ucu kalkan parça... :D

Ben değiştirme gereği duymadım çünkü arabada mütemadiyen müzik dinliyorum, tıkırtıları hiç takmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar sesin kaynağı ekte görülen fototaki gibi panzot`un değdiği plastik aksam..ileri geri oynatıncı gıcırtı lıkırtı gibi bişey yapıyor..oraya da şöyle bir çift taraflı cırt cırtın yumuşak olan kısmından bi parça kesip yapıştırınca işlem tamam ses mes yok

çok mutluyum :D

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet artık ses gelmiyor oradan..yaklaşık 200 km yaptım onu taktıktan sonra bahsettiğim ses yok..bir sonraki projem ön konsolu Enes`in yaptığı gibi söküp çıtırtıları aramak olacak..

Eğer çözersem ilk iş Volkan`ı aramak olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...