Jump to content

Vergi Sistemi Değişiyor !

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Murat KIRBOĞA

Açıkça söyliyim ben bu işten bir şey anlamadım.

Herşeyimizi avrupayla kıyaslamayı pek seviyoruz ama kazın ayağı öyle mi?

Benim emekli babamın 92 model flashı var. Ayağını yerden kesiyor. Şimdi bu adamcağız arabasını mı yenilesin, kıt kanaat geçinirken araba vergisi mi ödesin?

Avrupanın kişi başı geliri ne, bizimki ne? En az 3-4 katı.

Buna rağmen avrupalı yeni araba alırken boru gibi ötv ödüyor mu?

Devletin politikaları halkçı, halk için olması gerekir. Maalesef halkını yolunacak kaz gibi gören bir devlet anlayışı ancak ve ancak makarna dağıtarak devam eder, biz de burada o mantıklı bu mantıklı diye konuşuruz.

Avrupa pazarında satılan tüm hıyarların boyu eşit. Hadi koy bakalım sen de öyle bir şart.Çok benzemek istiyorsun ya avrupaya? Ama memlekette çeşit çeşit hıyar var. Hiçbiri bir değil. Hıyarlardan hıyar beğen.

Yaz yaz bitmez, memleket iyice yaşanmaz hale geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

"Tüm dünyada 2.2 litrelik dizel motorla satılan araç Türkiye'deki yüksek vergileri aşabilmek için 2.0 litrelik motorla donatılırken, 4 tekerlekten çekişli yerine, sadece ön tekerleklerden çekişli olarak üretilecek."

2.0 sadece önden çekişli üretilecek demiş de ondan dedim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vergi sistemi değişecek az kaldı :)

2002 yılında da bu değişim konuşuluyordu hatırlıyorum.

Bize uyan firmalar karlı çıkar bu durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sene ankarada 4x2 suv alanların çoğu küfretti :D zaten rusya gibi arkadan itişli araçtan tiksinenler bile var :)

Önden çekiş alacaksam neden SUV / Jip tarzı araç alayım ki ? Gider güzel bir sedan alırım :)

keşke emisyona göre vergi olsa ve  CX5 alınabilir fiyatlara yaklaşsa..tiguan 1.4 tsi vergisiyle CX5 in aynı olur tahminimce aralarında 1 gr/km co2 salınımı farkı var.Sınıfına göre alacaklardır tahminimce abcd şeklinde..emisyon olarak tiguan ile cx5 aynı rakamlar aralığında.Almanyada tiguan daha pahalı cx5e göre ve vergi sistemi emisyon:)) hayaller hayaller :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 8 yıl sonra ...

Bugün TRT haberlerde maalesef kötü bir haber vardı.  Çok yakında Türk Internet alışverişlerine % 15 stopaj vergisi geliyor.  Pahallılıktan şikayet mi ediyorsunuz?  Ben aklımda olan ama hep salladıgım birkaç şey için bugün Internet siparişi verdim bile.  Beklerseniz % 15 daha fazla ödeyebilirsiniz.  😞

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.10.2021 at 14:57, AKayhan :

Bugün TRT haberlerde maalesef kötü bir haber vardı.  Çok yakında Türk Internet alışverişlerine % 15 stopaj vergisi geliyor.  Pahallılıktan şikayet mi ediyorsunuz?  Ben aklımda olan ama hep salladıgım birkaç şey için bugün Internet siparişi verdim bile.  Beklerseniz % 15 daha fazla ödeyebilirsiniz.  😞

Bir limiti aşan kazançlar için işletmelere vergi geliyor. İnternette küçük mağazaları etkiler bu. Rekabet düşer. Fiyatlara zam olarak yansır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, tansu87 :

Bir limiti aşan kazançlar için işletmelere vergi geliyor. İnternette küçük mağazaları etkiler bu. Rekabet düşer. Fiyatlara zam olarak yansır

Evet, bence de fiyatlar artacak.  Satıcılar dogal olarak bu vergiyi tüketiciye yansıtacak.  Alınacakları şimdi almakta yarar var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, AKayhan :

Evet, bence de fiyatlar artacak.  Satıcılar dogal olarak bu vergiyi tüketiciye yansıtacak.  Alınacakları şimdi almakta yarar var.

Alınacaklar hiç bitmedi ki :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...