Jump to content

Mazda 3 Aracıma Yaptıklarım ve Yapmayı Planladıklarım.

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 3 hafta sonra ...

Aliexpress'den 3,36.-Usd'ye. Ücretsiz posta yolu ile satın aldım. Tam cuk diye oturmadı ama. Eski görüntüsünden daha iyi bir hal aldı diyebilirim.

gallery_5155_13_137187.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anten ve spoilerimin montajını hafta sonu yaptırdım. 

Anteni portbagaj ve bisikletliği almadan satın almıştım aslında. şu anki hali ile pek bir anlam ifade etmesede montajını yaptırdım.

Aliexpress.com'dan 13,50-Usd'ye almıştım. Spoiler bana 300 liraya mal oldu. Spoylercenter'dan almıştım. İşçilik ve malzeme vasat, teslim aldığım yer karanlık bir depo idi. Teslim alma esnasında üzerinde ki boya hataları fark edemedim. Montajı daha önceleri aynı yer yapıyordu, ama artık montaj yerleri Bostan'cıda bir yer olmuş. Gün ışığında baktığımda, hataları gördüm. Bende antenle birlikte spoileri Evo'ya verdim, sil baştan yeniden boyattırdım. Orjinali gibi süper iyi oldu mu ? Hayır ama, çok kötüde değil. Yapacak bir şey yok. Bir daha alışverişim olur mu burayla, hayır olmaz. hayır anlamadığım burası, Efe'ye Mps spoiler yaptılar. Bende ki çok basit, ellerinde kalıp olan bir spoiler olmasına rağmen sonuç kötüydü. Her neyse yapacak bir şey yok, eldekiyle yetineceğiz.

gallery_5155_13_1683634.jpg

gallery_5155_13_1119502.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasalara çok yakışıyordu ama bunda da güzel durmuş... Yandan biraz uzaktan fotoğrafı var mı abi? Bende düşünebilirim orjinal duruyorsa :)

Mustafa yok ama, çeker paylaşırım. Bire bir orjinali gibi bulmak imakansız gibi. Montajda şöyle sıkıntı yaşıyorsun. Malum tavan düm düz değil, arkaya doğru eğimi olup, bir bombe oluşuyor. Antenin tabanı düz olduğu için. Bire bir cuk diye, sıfıra sıfır yanaşmıyor tavana. Ön kısımdan milimlik bir açık kaldı örneğin. Çok belli oluyor mu ? bence olmuyor. Ama rahatsız olan bu durumdan da rahatsız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavan üstü güzel ama kontak kapağını beğenmedim, ben her zaman siyahçıyım, belki ondandır ama çok çakma durmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavan üstü güzel ama kontak kapağını beğenmedim, ben her zaman siyahçıyım, belki ondandır ama çok çakma durmuş.

Mazda 3 yazılı, Led ışıklı kapı eşiklerimde mavi renkli. Ondan ötürü maviyi tercih etmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa yok ama, çeker paylaşırım. Bire bir orjinali gibi bulmak imakansız gibi. Montajda şöyle sıkıntı yaşıyorsun. Malum tavan düm düz değil, arkaya doğru eğimi olup, bir bombe oluşuyor. Antenin tabanı düz olduğu için. Bire bir cuk diye, sıfıra sıfır yanaşmıyor tavana. Ön kısımdan milimlik bir açık kaldı örneğin. Çok belli oluyor mu ? bence olmuyor. Ama rahatsız olan bu durumdan da rahatsız olur.

Onun için sordum abi.. Eski kasalarda, 1. nesillerde tam oturuyordu. 

Ucunun açık olma kısmı sıkıntı olmaz mı? Yüksek süratlerde içine hava alarak yavaş yavaş kaldırır ve söker. Yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onun için sordum abi.. Eski kasalarda, 1. nesillerde tam oturuyordu. 

Ucunun açık olma kısmı sıkıntı olmaz mı? Yüksek süratlerde içine hava alarak yavaş yavaş kaldırır ve söker. Yanlış mıyım?

Haklısın aslında ama altına uyguladığımız. 3M çift taraflı su geçirmez bant bayağı bir kaliteli ve sağlam gözüküyordu. Bakalım zaman gösterecek, çok pahalı bir parça olmadığı için. Çok fazlada takılmıyorum bu duruma. Gittiği yere kadar artık. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizzat görmekle, fotodan görmek tabiki çok farklı , zevk meselesi tabii güle güle kullan, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizzat görmekle, fotodan görmek tabiki çok farklı , zevk meselesi tabii güle güle kullan, 

Teşekkürler Gürhan bey, en azından oradaki. Anahtarın oluşturduğu çizikler kayboldu şu an için. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kendi aracıma benzer bir köpekbalığı yüzgecini, bahsettiğiniz bombeye uysun diye, maket bıçagıyla kazıyarak, tam oturuncaya kadar, ayarlama yapmıştım ama bu işlemi yapmak için önce altındaki çift taraflı bantı temizlemeniz gerek, sonrasında ayarı verip, tekrar bant uygulamalısınız, ben öle yaptım.  

Arabamın arka tamponuna uyguladığım havalandırma imitasyonlarını da böle uydurmuştum, tamponun bombesine göre, ama zahmetli bir iş, maket bıçagını dikine tutup kazıyarak yaptım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Aracı aldığım ilk günden bu güne yaptığım tüm uygulamaları bu başlık altında paylaşıyorum. Black Smoked Led Reflektör Uygulaması. Parklar+ Frenlere bağlı. Ürünü buradan almıştım çok uzun zaman önce.

Erlk5n.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
10 saat önce, Goçmar_ :

@İlhanabi senın yaptıklarını okuyunca kendı arabam anadan doğma çırıl çıplak gıbı geldi gözüme;)

Aslında aracı en çok gösteren yay ve jantlara el atmadım. Daha doğrusu mecburiyetten atamadım. Zaten alçak sayılır bizim araçların altı. Bu haliyle bile evimin garajından çıkarken sürtmemesi için çapraz çıkıyorum. İçimde uhde kalmıştır ama. :D

Bu arada forumda daha nice arkadaşlar var aracına neler neler yapmışlardır. Benimkisi onların yanında meze kalır. :fiuw:

Yavaş yavaş sende yaparsın @Goçmar_ Devrim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, İlhan :

Aslında aracı en çok gösteren yay ve jantlara el atmadım. Daha doğrusu mecburiyetten atamadım. Zaten alçak sayılır bizim araçların altı. Bu haliyle bile evimin garajından çıkarken sürtmemesi için çapraz çıkıyorum. İçimde uhde kalmıştır ama. :D

Bu arada forumda daha nice arkadaşlar var aracına neler neler yapmışlardır. Benimkisi onların yanında meze kalır. :fiuw:

Yavaş yavaş sende yaparsın @Goçmar_ Devrim.

tesekurederım ilhan abi.bu arada yerı degıl ama;kullanıcı adım nasıl olsa gorunmuyor dıye goçmar yazmıştım....ben, devrim olarak görünecek sanıyordum...ayarlardan bulamadım bır turlu..degstrme istyorum devrim olarak.yardmcı olursanız sevınırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
56 dakika önce, Fatih_ :

ilhan abi ses yalıtımını yaptırdın mı acaba? hissedilir bir farklılık oluyor mu?

evet ses yalıtımının performansını  bende merak ediyorum.

ayrıca aracınızdaki detaylar hoş olmuş. maşallah.

portbagajı hoş bulmadım sadece. diğerleri başarılı. emeğinize sağlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Fatih_ :

ilhan abi ses yalıtımını yaptırdın mı acaba? hissedilir bir farklılık oluyor mu?

Yok kardeşim yaptırmadım. Bu alt taban ses izolasyonu pahalıya geliyordu zeabart'ta. Malzemeleri kendin temin edip taban ve kapı içlerine yapılan uygulama. Daha etkili ve ekonomik oluyor. Bu izolasyon konusu forumda vardı..

14 dakika önce, seriatsu :

evet ses yalıtımının performansını  bende merak ediyorum.

ayrıca aracınızdaki detaylar hoş olmuş. maşallah.

portbagajı hoş bulmadım sadece. diğerleri başarılı. emeğinize sağlık

Teşekkürler.

Binek sedan otomobilde kimse Portbagaj barlarını hoş bulmaz. 

Bende beğenmiyor ve hoşuma gitmiyor.. :)

Ama mevcut uygulama görsel amaçlı değil, zorunlu amaçlı.

Tavanda 2 adet bisiklet taşıyorum, portbagaj barları sayesinde.

Kışın çıkarıyorum..Yaz boyunca tavandalar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...