Jump to content

Mazda 626 Orjinal Lastik Ebatları

orhanoks
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Konforu çok etkilemez çünkü bende bir şey değişmedi önceki durumuna göre gerçekte lastik değişmedi yanak öçüsü küçülürken aynı oranda jant ölçüsü büyüdü. Görsel olarak tam istediğim gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selam arkadaşlar yaklaşık bir ay önce bir mazda 626 1999 hacbek modeli bir araç aldım lastik ebatları biraz büyük geldi bana bu konuda mazda tecrübesi olan arkadaşlarımdan fikir edinmek isterim. şuan aracımın üzerindeki lastik ebatları 205 /55/16R . ORJİNAL LASTİKLERİNİN 185 OLDUĞUNU ÖĞRENDİM benim aracımdaki 205 negibi farklılıklar olur bana yazarsanız sevinirim. yani zararı ,faydası gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar yaklaşık bir ay önce bir mazda 626 1999 hacbek modeli bir araç aldım lastik ebatları biraz büyük geldi bana bu konuda mazda tecrübesi olan arkadaşlarımdan fikir edinmek isterim. şuan aracımın üzerindeki lastik ebatları 205 /55/16R . ORJİNAL LASTİKLERİNİN 185 OLDUĞUNU ÖĞRENDİM benim aracımdaki 205 negibi farklılıklar olur bana yazarsanız sevinirim. yani zararı ,faydası gibi.

Bu konuda şöyle bir konumuz var, yardımcı olacaktır ;

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/20606-mazda-626-205-55-16-olcu-gorusleri/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 626 Lastik Ebatları şu şekilde;

626 GLX S/W  185/65 R 14

626  195/60 R 15

626 LX  185/65 R 14

626 GLX  185/65 R 14

Sizde %6 üzerinde bir sapma gözüküyor. Maksimum %2,5 değerlerinde sapma öneriliyor. 

lastik sapma.jpg

İlhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldu açıklamalarınız. biraz bineyim en kısa zamanda orjinal ölçülerine geri dönüş yapacağım. çünkü yakıtta şehir içi baya fark ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 93 model 626 2.0 glx var sol ön şöför kapısında orijinal lastik etiketi duruyor ve orijinal lastik abadı 195 65 14 89H veya 90H olarak yazılı bu ebada uyun derim ben benim aracımda bu ebad var ve yakıtından yol tutusundan gayet memnunum ama lastiklerim eskidi artık orijinal ebadda lastik alıcam yine

Ve ön lastikler 32 psi arkalarda 26 veya 28 olmalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
Arkadaşlar 1991 mazda 626 için en uygun jant ve lastik ebadı hangisi olur sizce?

Yanlış hatırlamıyorsam orjinal ebatı 185 70 14

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...