Jump to content

5cm Spor Yay

Onur Paçcı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar forumda araştırma yaptım biraz ama aradığımı bulamadım sizlere danışmak istedim.Aracıma 5cm spor yay takmayı düşünüyorum daha önceden 5 lik yay takan yok galiba forumda sizce tümseklerde yada arabada 4 5 kişi giderken sıkıntı yaratırmı jantları şimdilik orjinal 16 jantlarla kullanmayı düşünüyorum.Marka olarak apexi ve fk diye 2 marka dikkatimi çekti 2 sinnde fiyatlatı eibach vogland a göre uygun bu markalar hakkında bilginiz varmıdır.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok çok alçak olur bence 3cm yi tercih etmeniz yararınıza olur, maxtrac, eibach tavsiye ederim, dediğiniz markaları duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katılıyorum yorumlara, Türkiye'de otobanda gitmediğin sürece ara yollarda büyük sıkıntı çekersin, yolların hali ortada..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yer yer otobanların bile bazı yerleri, içler acısı. Kaldıki şehir içi yollarda karşımıza her an değişik süprizler çıkabiliyor. Yüksekte kalmış logar kapakları, boyasız yada uyarı işareti konmamış tümsekler. Aracınıza yazık olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar forumda araştırma yaptım biraz ama aradığımı bulamadım sizlere danışmak istedim.Aracıma 5cm spor yay takmayı düşünüyorum daha önceden 5 lik yay takan yok galiba forumda sizce tümseklerde yada arabada 4 5 kişi giderken sıkıntı yaratırmı jantları şimdilik orjinal 16 jantlarla kullanmayı düşünüyorum.Marka olarak apexi ve fk diye 2 marka dikkatimi çekti 2 sinnde fiyatlatı eibach vogland a göre uygun bu markalar hakkında bilginiz varmıdır.Şimdiden teşekkürler.

Araca 5 cm yay takarsan Trabzon gibi yerde, koy bir showrooma sergilensin , trafiğe çıkarma yazık etme araca

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız aslında ama 3 cm yay takanlarada bakıyorum sanki çokda fark yokmuş gibi geliyor onun için 5 cm e yöneldım normalde ankarada yaşıyorum trabzonda son 2 ayım kaldı.3cm yayında varlığı yokluğu bir gibi bunun ortası yokmu:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaylar arabayı döküyor, pist için onlar normal trafik yoluna göre değil, görüntü olsun diye  arabayı hırpalamamak lazım, araç zaten süper yol tutuyor, onun yerine en iyisinden yumuşak bir takım lastik alsan daha performanslı olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiklerimden arabanın yol tutuşundan hiç bi sıkıntım yok michelin primacy hp serisi lastıgnı kullanıyorum gayette memnunum ben sadece görütü şıklığı olması için istiyorum ama kararsızım işde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün ön lip siparişi verdim malum jant lastik biraz pahalı yayları şimdi alıp maddi durumlar el verdiğindede jant düşünüyorum.Yaylara karar veremedim hala mazda için üretilmiş 4 cm lik yayda yok galiba.Gördüklerim 3cm 3,5cm 5 cm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç jantlarla gayer şık durmuş ben 16 orjınal çelik jantları ıle kullanacagım 4 cm olan yay varmı mazda 3 için bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.5 cm yeterli olur bence orjinal 16" jantta uygundur performans ve görünüm için, daha farklı detaylara yönelebilirsin far, film gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haftaya Ankaraya gideceğim Trabzon da mazdadan anlayan pek usta yok güvenmiyorumda işin açığı önceden başıma gelenlerden dolayı.3 yada 3,5 luk  takacağım bu gidişle ön liple beraber alçak görüntü sağlayacağını düşünüyorum taktırdıktan sonra fotoğrafları burda paylaşrıım herkeze fikirleri için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin,

Eibach pro-kit 3.5 yay kullanmanı öneririm,  orjinal jant ebatlarını bu yay üzerinde kullanmayı da düşünüyorsan görüntü açısından 55 yanak olan lastik ebatlarını 50 yanağa  düşürmen gerekebilir.

En doğrusu istediğin alçatmayı bizden uygulayan biri ile görüşmen olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43zmr.jpg

Lipi kendi imkanlarımla anca bu kadar takabildim biraz yamuk oldu ama boş bi zamanımda düzeltecegım yamuk olan yerlerinide inş:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Serviste satılan 3cm eibachları al derim, begenmezsen de pressletebilirsin benim yaylar şuanda o durumda konforda düşüş var ama sürülmez şekilde değil  ;) Virajlarda büyük fark yaratıyor artı olarakta şık bi görüntü sunar 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...