Jump to content

323 Yağ Hakkında Bilgi (89-94)

angelus1214
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba forumda aranıza yeni katıldım çok memnunum güzel tartışmalar ve bilgiler war.

Benim sorum olucak ,yetkili serviste arabaya  0x40 mobil 1 tam sentetik yağ koyduruyorum orada calısan abimiz war daha dogrusu oda öyle koymamı söyledği için o şekilde koydurduk.Arabam 77bin km ve hiç eksiltme yapmıyor. bazı yerlerde ise çok ince diyorlar 10x40 kullan dıyorlar.sizin görüşleriniz nelerdir ?

img0105me.jpg

By angelus1214 at 2012-03-28

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Herkese iyi geceler.

Geçen hafta gittiğim bakımda ustam 10 40 ın incee geleceğini 20 50 almamız gerektiğini söyledi.linkteki tabloya göre de İzmir için -10  + 50 derece aralığında 20 50 uygun görünüyor zaten.castrol lpg için (beyaz bidonlu) yağdan aldım ben de.

Bakımda lifte çıkınca alt sol rotil(umarım yanlış yazmamışımdır) yıpranmış yırtık çıktı.

parçalar: sol aks körüğü,sol alt rotil, hava filtresi,yağ filtresi, 4 adet buji değişti.balatalar vs kontrol edildi.Tatile yola hazırlık yapıldı.

parçaları Özkur dan aldım 85 tl tuttu.yağ 40 tl 4 lt.işçilik 75 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğru karar vermişsiniz vede iyi bir bakım yapmışsınız. yanlız yağ biraz ucuz değilmi ben en son  2 ay önce 10-40 castrol magnatec almıştım  piyasada 80 in altında yoktu bir arkadaşın toptancı bayisinden 65 e aldım gelişine 4 litresini, umarım yağı aldığın yer dürüst bir yerdir vede yağ sahte değildir yağ konusunda hassas olmak gerek malum , güvenilir vede bildik yerlerden yağ almak gerekir bilginize sunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese iyi geceler.

Geçen hafta gittiğim bakımda ustam 10 40 ın incee geleceğini 20 50 almamız gerektiğini söyledi.linkteki tabloya göre de İzmir için -10  + 50 derece aralığında 20 50 uygun görünüyor zaten.castrol lpg için (beyaz bidonlu) yağdan aldım ben de.

Bakımda lifte çıkınca alt sol rotil(umarım yanlış yazmamışımdır) yıpranmış yırtık çıktı.

parçalar: sol aks körüğü,sol alt rotil, hava filtresi,yağ filtresi, 4 adet buji değişti.balatalar vs kontrol edildi.Tatile yola hazırlık yapıldı.

parçaları Özkur dan aldım 85 tl tuttu.yağ 40 tl 4 lt.işçilik 75 tl.

Bence yağ konusunu iyi araştırın, 20/50 de İzmir için kalın gelir ve başka sıkıntılar olabilir... Bilgili birilerinden yardım alın isterseniz...

Hayırlı yolculuklar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

merhaba arkadaslar

gecen gun ustaya gıttım aracın motor yagını degısıtmek ıcın ben 10/40 yag kullanıyordum ve eksılme yapıyordu usta da bana 20/50 kullan yag eksıtmesı olmaz ve bu arac 20 yasında 20/50 bunun yagı dedı ve omrunude 5000 km dedı bende cok sasırdım daha oncekı yagım 10/40 ıcın bır cok yer 10,000 km ömür bicmisti.

sımdı hangı ustanın dedıgı doğru

10/40 mı 20/50 mı ve yag ömurlerı nedır

yardımlarınızı rica ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Maslak evoda 15-40 dediler Adem usta 20-50 dedi.

20-50 daha ucuzdu 20-50 aldım :)

Ama ümraniye sanayide birkaç ustaya ve yağ satana sordum araba yaşlandıkca yağın kalınlığını arttırmakta fayda olduğu söyledi.

Bide bu numara olayı yukarda da belirtildiği gibi hava durumuna bağlı, İstanbul için 20-50 kullanma kılavuzuna uygun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Son yorumu ben yazmıştım üstüne tekrar yazayım.

Son 20-50 yarı sentetik yapın değişim süresi geldi ve hepsiburada da kampanya vardı 40 Tl ye 10-40 tam sentetik GM yağ aldım.

Sanayide değiştirdikten sonra geçen 5bin kilometreye acıdım.

Arabdaki titreme, ısınana kadarki stop etme, üçüncü dötdüncü marştaçalışma sorunları mücizevi bir şekilde gitti. Ve sadece yağ değişimi ile oldu.

Ayrıca eskiden 15-40 kullanırken eksilme çok azken söylenenin aksine 20-50 yağ daha fazla eksilmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...