Jump to content

LPG Filtresi

domestos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Havalar ısındıktan sonra aracım Lpg'deyden rolantisi düştü ve titreme yapmaya başladı, kendi imkanlarımla lpg filtresini değiştirdim biraz düzelme oldu ama tam randıman alamadım... Pazartesi bulabilirsem OMVL servisi bulup ayar yaptırmam şart oldu artık.

;D

Gelişmelerden ayrıca bilgilendirme yaparım.

8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence kurcalama , 100-200km benzinle git , lpgye geç düzelir . Ayara gittiğin zaman da O'nu söyleyebilirler :)

Öncelikle bunu deneyeyim olmadı ayara giderim... Teşekkürler, kazasız günler...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest serhat1299

bendede benzer şey oldu.rolanti adeta dans etmeye başladı.normalmi acaba.

birde arcıma bakım yapacağım lğg ile igili bir bakım yaptırmam gereklimidir sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi akşamlar arkadaşlar hangi filtre markası tavsiye edersiniz?

Aracın üzerinde hangi tip filtre varsa değiştirirken de ondan almak durumundasınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

sağolasın .birde benim aracın 10000 bakımı geldi bakımı yaptıracağım yer lpg filtresi takabilirmi ?yoksa lpg ciye mi gitmem lazım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolasın .birde benim aracın 10000 bakımı geldi bakımı yaptıracağım yer lpg filtresi takabilirmi ?yoksa lpg ciye mi gitmem lazım?

Önce 10 bin bakımını yaptır sonra lpg sistemin hangi marka ise o servise git, lpg filtre değişimini ve ayarlarını yaptır...

Neler yaptırdığın ve fiyatları hakkında da bizi bilgilendirmeyi unutma...

:D

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg filtresi nedir açıklarmısınız lütfen. ???

sıralı lpg sistemlerinde bulunan filtre... bir nevi hava-benzin/mazot-yağ filtrelerinin işlevini gören aparat, içinde genelde kağıt bulunur ve basınçlı lpg bunun içinden geçerken olumsuz maddeler bu kağıdın üzerinde birikir, dolayısıyla lpg enjektörlerinin ömrü uzamış olur, ortalama 10 bin km de bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani benim aracım gibi karbüratörlülerde olmaz galiba veya oluyoda benimmi haberim yok abi tam olarak nereye takılıyor ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani benim aracım gibi karbüratörlülerde olmaz galiba veya oluyoda benimmi haberim yok abi tam olarak nereye takılıyor ???

karbüratörün içine ne düşşe yanacağı için lpg yi filtreleme gereği duymamışlar anlaşılan...

:2funny:

şaka bir yana;

sıralı sistemlerde enjektörler bulunduğu için uzun ömürlü olmalarını sağlamak için geliştirilmiş bir şey bu filtre... Bir nevi de lpg montajcılarının para kazanmasını sağlamakta... Bana 40 lira dediği filtreyi 5 tanesini 30 liraya aldım ve kendim değiştirdim... Düşün artık uzun vadede kazandıkları parayı...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merahaba sayın domestos nereden aldığınızı mahsuru yoksa söylermisiniz.sayenizde bizde zamanı gelince o kadar para bayılmak zorunda kalmayız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merahaba sayın domestos nereden aldığınızı mahsuru yoksa söylermisiniz.sayenizde bizde zamanı gelince o kadar para bayılmak zorunda kalmayız

Her markanın filtresi farklı oluyor ama buna dikkat ederseniz boşuna masraf yapmış olmazsınız...

;)

http://www.otogazmarketi.com/KMDefault.aspx

Taksit yok o kötü...

:'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karburatörlü sistemde de LPG filtresi var. Kaputun altına konulan ana kesicinin altında küçük bir filtre. 13 somunla altını söktükten sonra ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam olarak anlatırmısınız, ana kesici neresi kaputun altı  derken tam olarak motorun hangi kısmını kastettiniz acaba. nerenin 13 somununu açmak gerek ??? aracın kendisinde öle bir filtre olması mümkün değil lpg beyinindemi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...