Jump to content

626 Ateşleme Sorunu (1991)

aPoCaLyPsE
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ilk günden oldu belki ama tavsiyelerinize ihtiyacım var.

marşa bastığımda tık diye bir ses geliyor iki üç defa kontağı açıp kapattığımda marş basıyordu dün baya uğraşlar sonra çalıştırmayı başara bildim.. aküyü yeni aldım bujiler yeni değişti yardımcı olursanız çok memnun olurum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

marş dinamosu kaynaklı veya marş dinamosunun elektriksel donanımından kaynaklı bir sorun... iyi bir elektrik ustası sorununu kolaylıkla ve ucuz yollu halledebilir...

komple değişecek diyenlere öncelikle inanma, sökülüp parça parça yapılabilen bir şeydir marş dinamosu.

kolay gelsin, neticeden bilgi verirsen sevinirim.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

problemi biraz daha açık yazarsanız daha ayrıntılı bilgi verilebilir. tık diye ses tam olarak ne zaman nereden geliyordu? tık sesi gelmeden marşa basınca marş hiçmi basmıyordu? şu durumda kontaktan rölelere oradan marş dinamosuna heryerde arıza olabilir.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

problemi biraz daha açık yazarsanız daha ayrıntılı bilgi verilebilir. tık diye ses tam olarak ne zaman nereden geliyordu? tık sesi gelmeden marşa basınca marş hiçmi basmıyordu? şu durumda kontaktan rölelere oradan marş dinamosuna heryerde arıza olabilir.

iyi forumlar...

o tık sesi marşa bastığımda almıyor kontağı 3-4 defa kapatıp açtığımda marş basıyor son günlerde 10 dk kadar uğraşıyorum.. bujiler kabloları akü hepsi geçen ay değişmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Besleme ile ilgili (akü, kablolar vs.) sorununuz yok, problem; kontak ile marş iletişiminde ya da marşın kendisinde...

Kendi imkanlarınız ile bu sorunu gidermeniz zor, usta bir elektrikçi sorunu kolaylıkla teşhis edebilir ve çözebilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün fırsat bulursam eğer gidip bir elektirikçiye göstericem umarım maliyetli bir şey değildir.. sizleride bilgilendiririm problem konusunda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün fırsat bulursam eğer gidip bir elektirikçiye göstericem umarım maliyetli bir şey değildir.. sizleride bilgilendiririm problem konusunda...

Aydın'dayken iyi tanıdığım bi elektrikçim vardı, boş zamanlarımda uğrardım muhabbete çay kahve içmeye...

O kadar çok problemli araç gelirdi ki; çoğunluğu basit bir kaç hamle ve hareket ile giderilebilen arızalar olurdu... Tek sorun marş dinamosunun rahatlıkla sökülebilir bir yerlerde olmamasıydı, maliyeti arttıran tek etken bence bu...

Aydın'da bulunan arkadaşlara da ismini vereyim de; işi düşenler kaliteli bi elektrikçiye sahip olsunlar...

Hilmi Kaya (Kaya Elektrik) Eski sanayiden aşağıya doğru inerken sağdaki ilk geniş caddenin köşesinde, eski sanayide kime sorsanız zaten gösterirler...

Geçmiş olsun kolaylıklar.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce elektrikçi bir arkadaşımın yanına bıraktım 1 saatlik işi olduğunu söyledi.. marş rölesi çekmiyormuş ondan dolayı ateşleme zor oluyormuş. marş motoru sökülüp hem kömürleri bakımı yapılacak yaklaşık tahribi 60-70 lira gibi bir masrafı olurmuş 35-40 lira civarı marş rölesi tutuyormuş.. Herkese ilgisinden dolayı tşk ederim..

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun. aslında ilk aklıma gelen rölelerdi ama ayrıntılı bilgi olmayınca yanlış yönlendirmeyeyim dedim. kömürler de değişirse rutin bakım yapılmış oluyor. Allah tadını aldırsın.

geçmiş olsun

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun. aslında ilk aklıma gelen rölelerdi ama ayrıntılı bilgi olmayınca yanlış yönlendirmeyeyim dedim. kömürler de değişirse rutin bakım yapılmış oluyor. Allah tadını aldırsın.

geçmiş olsun

iyi forumlar...

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim... Evet dün akşam arabayı almaya gittiğimde rölenin içinin paslanmış ele alınmayacak durumda olduğunu gördüm.. marş dinamosunun bakımını yapmış kömürler daha yeni gibi duruyor dedi ondan değiştirmedim elden geçirdim dedi şimdi maşallah tık demiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...