Jump to content

Mazda3 Lastik Basınç Sensörü

emreir02
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben ilk başta 19 inç jantları taktığımda sensorlu olduğunu bilmiyordum ve 1 hafta normal sibopla dolaştım. Uyarı ışığı yanıyordu illaki geri takılması lazım yoksa hep göstergede uyarı verıyor.

sensörler ne kadara mal oldu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler.

Ben orijinal jant+yazlık lastiklerimi depoya kaldırıp kışlık lastik+ yeni aldığım jantları Ekim de kullanmayı düşünmüştüm ancak 4 adet basınç sensörünün 470 tl olması nedeniyle de alamamıştım. Eski aracımda her seferinde lastik değişirken jantlar çiziliyordu.

Işık yakıyorsa mecbur bayılıcaz o parayı :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Dün lastik basınç sensörünü Adana Mazda serviste değiştirttim.

Yurt dışından getirtecek olanlara yardımı olur diye üzerinden çıkan sensörün resimlerini çektim.Yeni sensör takıldıktan sonra herhangi bir tanıtma işlemi yapılmadı, lastik basıncı düşük uyarı lambası yandı bir kaç km sonra kendiliğinden söndü.

Fiyatı 150TL.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

post-7089-141695295099_thumb.jpg

post-7089-141695295103_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler.

Ben orijinal jant+yazlık lastiklerimi depoya kaldırıp kışlık lastik+ yeni aldığım jantları Ekim de kullanmayı düşünmüştüm ancak 4 adet basınç sensörünün 470 tl olması nedeniyle de alamamıştım. Eski aracımda her seferinde lastik değişirken jantlar çiziliyordu.

30-35 dolar aralığında. Ayrıca tamir takımlarıda var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayni şekil takınca çalışacak mı acaba?

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında 135 dolara komple set var hatta araçtaki double din'e bağlayıp ekrandan sıcaklık ve basınç değerlerini görebiliyorsun.yukarılarda linki eklemiştim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler.

Niye bayılıyorsunuzki o kadar parayı sensorleri yeni aldığınız janta takın olsun bitsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Niye bayılıyorsunuzki o kadar parayı sensorleri yeni aldığınız janta takın olsun bitsin

Sensörleri yeni janta takınca kış/ yaz lastik değişiminde yeniden diğer jantlara takılması gerekecek . O zaman da jantla lastik ayırılacak . Bu ayırma işlemi esnasında da jantlar çiziliyor. Sıkıntı bu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jantta lastik takılırken benim kendi jantlarımda gördüğüm sadece jantın iç kısmında küçük çentik oluyor o da zaten üstüne lastik gelince görülmüyor ama jantın dışı da çiziliyor diyorsanız farklı tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Bende bugün sol ön lastiğin havasını kontrol ederken kırdım.

Şimdilik başka bir Sibop takıldı ama uyarı ışığı sürekli yanıyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Herkese yeniden selamlar.

Kışlık yazlık lastik değiştirirken ilk sibop kırıldığında serviste 260 TL ye yenisi taktırmıştım lastikçinin suflesiyle gerek olmadığını öğrenmiştim. İkinci kez başıma gelince taktiği uyguladım ve sonuç süper, çalışıyor (bence %99). İnşallah bir kaç kişi daha bu sayede yüksek meblağlardan kurtulur... Bir aydır kullanıyorum bir kez basınç düşüp ikaz verdi hava basıp basıncı düzeltince söndü. Sistem gayet güzel çalışıyor... Sonuşta sibobun tek görevi anten olmak basınç üzerinden ölçülüyor....

Yapılması gereken herhangi bir sibop taktırıp, kırık olan sibobun içinden tek geçirerek janta sabitlemek (Resimdeki gibi). Herhangi balans ses vs gibi sorun da çıkarmıyor.

Herkese iyi günler...

post-4856-141695298725_thumb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

2010 mazda 3 aracımda dünden beri lastik basınç sensörü göstergesi sürekli yanıp sönmeye başladı. Lastik basınçlarında sorun yok, kontrol ettim. Kılavuzda ise böyle bir durum için yetkili servise götürmemi yazıyor. Daha önce böyle bir arızadan servise giden var mı acaba? Lastik basınç sensörünün pili bile bitmiş olabilirmiş kılavuzda yazdığına göre.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

2010 mazda 3 aracımda dünden beri lastik basınç sensörü göstergesi sürekli yanıp sönmeye başladı. Lastik basınçlarında sorun yok, kontrol ettim. Kılavuzda ise böyle bir durum için yetkili servise götürmemi yazıyor. Daha önce böyle bir arızadan servise giden var mı acaba? Lastik basınç sensörünün pili bile bitmiş olabilirmiş kılavuzda yazdığına göre.

Lastik basınç değerlerinizi, şoför kapısında yazılan değerlere göre ayarladınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik basınç değerlerinizi, şoför kapısında yazılan değerlere göre ayarladınız mı?

Evet

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Var mı bir gelişme, halledebildiniz mi probleminizi? Hallettiyseniz, aynı problemi yaşayabilecek başka üyelerimiz için sorunun nedeni neymiş açıklar mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Var mı bir gelişme, halledebildiniz mi probleminizi? Hallettiyseniz, aynı problemi yaşayabilecek başka üyelerimiz için sorunun nedeni neymiş açıklar mısınız?

Hayır maalesef. Bugün yetkili servise götüreceğim. Sorunu Öğrenir öğrenmez buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• alper34
      Yazan: alper34
      Merhaba. Lastik basıncını kontrol edin uyarısını kaldıramıyorum. Dün itibariyle lastiklerin basıncını kontrol et diye sesli ve görsel uyarı çıktı ekranda (motoru her çalıştırdığımda gelmekte) dört lastiğe de 32 birim havayı bastım ama uzun süre geçmesine rağmen devam ediyor. Kış geldiğinden basınçları değişti muhtemelen, 35 civarıydı lastikler, havayı düşürdüm. Neyi yanlış yapıyorum?

Mazda 3 Skyactiv sedan.
    • toronaga77
      Yazan: toronaga77
      merhaba hafta sonu lastikleri değiştirirken lastiğin subabı kırıldı.benzer olay başına gelen var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla..

• Yeni Oluştur...