Jump to content

Türkiye şartlarına en uygun lastik hangisi?

serkandr
 Paylaş

Mazda için En çok tercih edilen lastik markası ?  

41 oy

1. 1. Mazda için En çok tercih edilen lastik markası ?

• Michelin
      14
    • Bridgestone
      5
    • Lassa
      7
    • Continental
      0
    • Pirelli
      0
    • Goodyear
      7
    • Diğer
      8

Tavsiye Edilen Mesajlar

Acil 4 tane lastik alma ihtiyacım olduğu için yoğun araştırma sonucu fiyat performans açısından Dunlop 205/50 R17 89V Sp Sport LM703 modeline karar verdim. İnternet sitelerinde 2013 üretimi Dunlop LM703 lastikler 230₺ civarı. Karşımda muhatap olması için bayiden alayım dedim ve Anadolu yakasında ne kadar Dunlop bayisi varsa aradım ama hiç birinde bu lastik yok. Artık üretilmediğini (bazıları bu lastik modelini bilmiyor bile) yerine sp1 modelinin üretildiğini söylediler tabi fiyat 340₺

Kafam çok karıştı, acil lastik almam lazım, iyi bi lastik alayım desem 1500₺ yi buluyor.

Fiyat olarak en hesaplı alınabilir Kumho ama onda da şikayet çok fazla.

Falken Ze914'ü öven 2-3 kişi oldu. Hatta Dunlop LM703'ten daha iyi lastik diyen lastikçi de oldu ama lastikçilerin övmesine güvenmiyorum.

web siterlinden 2013 üretimi Dunlop LM703 almak mantıklı mı?

Arabayı alırken 17" lastik fiyatlarının bu kadar pahalı olabileceğini hesap edemedim  :kafa:

hocam aynisindan ayni ebatta kullandim mukemmel yol tutusu var tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• emregc

4

• İlhan

4

• ezmocesteri

4

• kindness

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Hocam bu lastik, üretim yılı 2013 olarak web sitelerinde var sadece ve 2013 olması sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güneşde vitrinde bırakmadılarsa fazla bişey olmaz...Böyle lastikler uygun fiyatlı oluyor...

Örneğin kış lastiklerimizi ertesi yıl tekrar takıyoruz, çok bişey değişmemiş oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acil 4 tane lastik alma ihtiyacım olduğu için yoğun araştırma sonucu fiyat performans açısından Dunlop 205/50 R17 89V Sp Sport LM703 modeline karar verdim. İnternet sitelerinde 2013 üretimi Dunlop LM703 lastikler 230₺ civarı. Karşımda muhatap olması için bayiden alayım dedim ve Anadolu yakasında ne kadar Dunlop bayisi varsa aradım ama hiç birinde bu lastik yok. Artık üretilmediğini (bazıları bu lastik modelini bilmiyor bile) yerine sp1 modelinin üretildiğini söylediler tabi fiyat 340₺

Kafam çok karıştı, acil lastik almam lazım, iyi bi lastik alayım desem 1500₺ yi buluyor.

Fiyat olarak en hesaplı alınabilir Kumho ama onda da şikayet çok fazla.

Falken Ze914'ü öven 2-3 kişi oldu. Hatta Dunlop LM703'ten daha iyi lastik diyen lastikçi de oldu ama lastikçilerin övmesine güvenmiyorum.

web siterlinden 2013 üretimi Dunlop LM703 almak mantıklı mı?

Arabayı alırken 17" lastik fiyatlarının bu kadar pahalı olabileceğini hesap edemedim  :kafa:

Dostum bence dunlop un lastikleri fazla sert ve yol sesini mazda 3ü aldığımda üzerinde Dunlop sport 01 205/55/16 lastikler vardı konyadan hataya gelene kadar lastik sesinden kafa beyin kalmadı...... Hatta bukadar sesin lastikten gelceğine inanmadım araçta büyükbir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım.....gelir gelmez ilk işim lastikleri michelin energy ile değiştirdim şimdi çıt çıkmıyor ........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum bence dunlop un lastikleri fazla sert ve yol sesini mazda 3ü aldığımda üzerinde Dunlop sport 01 205/55/16 lastikler vardı konyadan hataya gelene kadar lastik sesinden kafa beyin kalmadı...... Hatta bukadar sesin lastikten gelceğine inanmadım araçta büyükbir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım.....gelir gelmez ilk işim lastikleri michelin energy ile değiştirdim şimdi çıt çıkmıyor ........

Hocam haklı olabilirsin ama benim şuan 4 lastik almam lazım, 17" Michelin Energy'nin tanesi 430₺, 4 lastik yaklaşık 1750₺ yapıyor. Dunlop Lm703 almak istememin sebebi fiyat&performans ilişkisi (2013 üretimi 230₺). Petlas, Falken veya Kumho bakmak durumundayım yoksa!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bu lastik, üretim yılı 2013 olarak web sitelerinde var sadece ve 2013 olması sorun olur mu?

benim aldigimda o sekilde idi 2013 yilinda almistim 2012 uretimiydi , herhangi bir sikinti yasamadim , inan o olastik o fiyata bedava hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiğin bekleme süresi maximum 5-6 yıldır. Lastik kalitesine göre kullanım ömrünün son demine kadar maksimum performansıyla devam eder, yada ilk 1-2 yıldan sonra güven vermemeye başlar. Alacağın lastiğin üretim tarihi bir yıl öncesi olması sadece kullanacağın toplam sürenin 1 yıl eksilmesi demek olur. Çok km yapan birisi için önemli bir husus değildir bu, çünkü lastik bekleme süresini doldurmadan zaten yaptığı km ile lastiği bitirir ve yenilemek zorunda kalır. Ama çok km yapmayan birisi için bu tarih önemlidir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Dunlup Lm703 almaya karar vermiştim. Uzun araştırma sonucunda ancak 2013 başında üretilmiş Dunlop703 satan bir yer buldum. Araştırma yaparken dikkatimi çeken Japon FalkenZe914 lastiğide bir kaç arkadaş baya methetmişti. Neyse lastikçiyi aradım sipariş verdim, arkadaşların methine binaen lastikçiye Falken Ze914 getirtmesini rica ettim tamam dedi.

Ben bu arada yerli yabancı forumlarda Falken'i araştırmaya başladım ve kullanıcıların oldukça memnun olduğunu gördüm.

Buradaki tabloya göre lastik baya başarılı

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/17-Inch-Tyres/205-50-17-Tyres.htm

Ayrıca Wikipedia'ya görede Falken Dunlop'a ait olduğunu öğrendim

http://en.wikipedia.org/wiki/Falken_Tires

Kafam karışmış olarak lastikçiye gittim Dunlop LM703 ve Falken Ze914 ü karşılaştırdım.  LM703'ün deseni gayet güzeldi fakat lastik üzerinde ki etiketleri de karşılaştırınca FalkenZe914 ağır bastı.

Dunlop Lm703: 2013 üretimi, Yakıt:G, Islak Zemin:C, Ses:71db

Falken Ze914: 2014 18. hafta üretimi, Yakıt:C, Islak Zemin:B, Ses:72db

Sonuç olarak Falken aldım. Falkeni tercih sebebim Dumlop LM703'ten ucuz olması değil, daha iyi bir lastik olduğunu düşünmem. Umarım pişman olmam.

post-10699-141695300964_thumb.jpg

post-10699-141695300978_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiğin bekleme süresi maximum 5-6 yıldır. Lastik kalitesine göre kullanım ömrünün son demine kadar maksimum performansıyla devam eder, yada ilk 1-2 yıldan sonra güven vermemeye başlar. Alacağın lastiğin üretim tarihi bir yıl öncesi olması sadece kullanacağın toplam sürenin 1 yıl eksilmesi demek olur. Çok km yapan birisi için önemli bir husus değildir bu, çünkü lastik bekleme süresini doldurmadan zaten yaptığı km ile lastiği bitirir ve yenilemek zorunda kalır. Ama çok km yapmayan birisi için bu tarih önemlidir bence.

Cuma günü yağ değiştirmeye gidince arabanın arka tekeri yarılınca yerine taktığım stepneyi inceleme fırsatım oldu. Lastiğin tarihine inanamadım. 2001 yılının 16. haftasına aitti lastik. Fabrikanın koyduğu lastik 13 sene sonra halen tek bir çatlak ve sertleşme olmadan duruyordu.

Lastik bridgestone turanza gr50 japon üretimi bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...