Jump to content

Necvox Multimedia Cihaz Radyo Frekans Atlama Sorunu

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda 8" Necvox Multimedia Cihaz Var. Şu son 2 haftadır, radyoda otomatik frekans araması yapıp duruyor kendi kendine.

Hafızaya aldığım bir kanalı açıyorum dinlemek için , kısa bir süre sonra başlıyor hararetli bir şekilde kanal aramaya. Durduktan sonra sürekli adını hatırlamadığım bir radyo kanalı yani aynı frekansı getiriyor. O kanal üzerinde kalırsa sıkıntı yok arama yapmıyor :)

Ama listeden başka değişik kanalları dinlemeye kalktığında yine başlıyor frekans aramaya.

Şimdi problemi gidermek için nasıl bir yol izlemeliyim. Antenle ilgili bir problemmidir (Anten Ön Cam Sağ Üst Köşede içeriden cama tutturulmuş şekilde)

Yoksa yazılımsal bir sıkıntımıdır ?. Kaldıki navigasyonu güncelletmek istiyorum, birkaçtır başıma geliyor bazı yeni yapılmış yollar, tüneller,köprüler gözükmüyor. Hafta sonu Taşdelen'e gittim Tünelin içine girdim çıkmadan daha 30 Metre sonra sola dönün dedi :). 2-2,5 Km Boyunca Sola dönüş yok o yolda.

Navigasyonu nasıl yada nerede güncelletebilirim ?. Bu ücrete tabimidir

Radyo olayını nasıl çözerim. (cihazın garantisi devam ediyor) Mazda yetkili servisinden alınıp montajı yapılmıştır.Yine servisemi gitmem gerekir.

Teşekkürler ilgi ve alakalarınız için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey,

AF işlevini ve LOC ' devre dışı bırakın atlamalar kesilir.bahsettiğiniz anten TV'ye ait olması lazım.

Radyo anteni mazda da arka camda.

Navigasyon hususunda yardimci olurum,custom menu sayesinde 3  program (primo,igo8,tomtom) kullanıyorum

stilock/mazda3 impressive A/T

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey,

AF işlevini ve LOC ' devre dışı bırakın atlamalar kesilir.bahsettiğiniz anten TV'ye ait olması lazım.

Navigasyon hususunda yardimci olurum,custom menu sayesinde 3  program (primo,igo8,tomtom) kullanıyorum

Öncelikle çok teşekkürler ilginize.

Af ve Loc devre dışı bırakarak deneyeceğim. Sonucu paylaşırım. Af ve Loc Radyo menüsü açıkken ulaşabileceğim özellikler herhalde. Deneme yanılmayla yöntemiyle bulurum herhalde.

Anten olayına gelince benim aracın ön camı haricinde başka biryerde anten yok. Ben o mevcut antenide hem Tv hem Radyo olarak düşünüyordum.

Bu arada Tv konusu açılmışken TV izlerken görüntü var fakat ses gelmiyor ses yerine yüksek seste cızırtı geliyor. Sabitken de seyir halindeykende denedim ses yerine cızırtı var.

Navigasyon konusuna gelince dediğiniz konuyu bulup inceleyeceğim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

İlhan bey,

"AF" devre dışı bırakınca frekans atlama sorunu ortadan kalktı teşekkürler. Kaç zamandır aklımdaydı unutuyordum sürekli, problem çözüldü konuyu kapatıyorum. Tekrar teşekkürler yardımlar için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...