Jump to content

2012 Model Yeni Mazda CX-5 Fiyatları Açıklandı

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ve sonunda beklenen bilgi geldi.

İşte 2012 Model Yeni Mazda CX-5'lerin Türkiye Satış Fiyatları.

Mazda CX-5 Reflex 2.0 SKY-G 4x2 MT                   89.000

Mazda CX-5 Power 2.0 SKY-G 4x4 AT                 110.000

Mazda CX-5 Reflex 2.2 SKY-D 150PS 4x2 AT 141.000

Mazda CX-5 Reflex 2.2 SKY-D 150PS 4x4 AT 147.000

Mazda CX-5 Power 2.2 SKY-D 175PS 4x4 AT 161.000

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 102
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

20

• Gökhan

7

• emregc

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Mazda CX-5  Power 2.0 SKY-G 4x4 AT                  110.000

Bu aracı dün gördüm. Mazda6'ya ciddi bir rakip olacaktır.

Bilgi için teşekkürler Okan ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bi de aracı gördük mü tam bir fikrimiz olur, genel itibariyle arkadaşların fiyat konusundaki görüşleri neler acaba? Sizce rekabetçi bir fiyat mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak ne diyorsun fiyatlar için, aracı da gören biri olarak :)

Bakınız ;

Bu aracı dün gördüm. Mazda6'ya ciddi bir rakip olacaktır.

Bilgi için teşekkürler Okan ;)

2.0 ve 2.2 motorlar olduğu için çok da fazla bir şey denemez. ÖTV den dolayı bu seviyelerde ama 2.0 bir araca para vermeyi kafasına koymuş bir insan için ;

modeli çok ciddi bir alternatif olacak diyorum hem teknoloji hem donanım hem konfor hem de yakıt sarfyatı açısından.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında fiyatlar normal de 1.6 üzeri araçlardan alınan ÖTV neredeyse bir araba fiyatı olunca haliyle uçup gidiyor. Ancak çok vergi ödeyen bir firmanız varsa; firma üzerine alınıp ÖTV ve KDV si düşülebilir.

Zaten ben bu devleti şikayet edecem de kime edeceğimi bilmiyorum. Biliyorsunuz KDV hesaplanmadan önce ÖTV ekleniyor. CX-5 için sanıyorum %80 lerde bir rakam bu. Daha sonra bu ÖTV li fiyatın KDV si ekleniyor. Yani VERGİNİN VERGİSİNİ ÖDÜYORUZ.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5 Reflex 2.2 SKY-D 175PS 4x4 AT 161.000

arastirmak zoruma gitti, hem de konu olsun :) sky-g ve sky-d nin farki ne dizel benzin mi :)

birde bunlar gercek skyactive dimi o bekledigimiz teknoloji?

birde bunlarin MTV ne olur ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arastirmak zoruma gitti, hem de konu olsun :) sky-g ve sky-d nin farki ne dizel benzin mi :)

birde bunlar gercek skyactive dimi o bekledigimiz teknoloji?

birde bunlarin MTV ne olur ki?

Skyactive dersinden büt e kaldın Onur...

Ders notları burda  :)

http://www.mazdaclubtr.com/21410/mazda-skyactiv-teknolojileri/60/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk bakışta dizel fiyatları çok yüksek göründü gözüme.

Ama biraz düşünelim. C segmentinin 60 binlere dayandığı günlerde, yeni vergi düzenlememizin doğurduğu doğal bir sonuç.

Kimse kızmasın ama yine de 73 binliraya 2.0 dizel otomatik Korando alınabiliyor. Tabi ki iki araç karşılaştırılmaz ama insanın aklında soru işaretleri oluşmuyor değil. İki katı ücret ödemeye değecek fark var mı diye.

İki üç sene önce arkadaşıma Mazda 6 bakıyorduk.  55 - 70 bin lira civarıydı fiyatlar. 60 bine full paket mevcut yılın modeli alınabiliyordu. Şimdi 100bini aşmış durumda.  Bütün markalarda durum aynı. Doların yükselişi mi, devletimizin vergi güncellemesi mi, üreticilerin hep birlikte vergi yükselişinin arkasına sığınarak çaktırmadan fiyat yükseltmesi mi yoksa bunların hepsinin bir arada olması mı bilmem, araç fiyatları son birkaç yılda özellikle yüksek motor hacimlilerde 2 kata yakın arttı.

Artık kendimi sorguluyorum. Bir araca en fazla ne kadar ücret öderim? Aracımı neden değiştiririm?

Heves mi? Prestij mi? İhtiyaç mı? Yeni teknoloji mi? Daha ekonomik tüketim mi?

Farklı ruh haline göre farklı cevaplar veriyorum kendi kendime. Bazen gözümü karartıp, herşeyi bir kenara bırakıp genç yaşımda bana zevk verecek bir araç alayım diyorum. Bazen de kazancıma oranla bir araca 150 binlira vermek delilikten başka birşey değil, ileride çoluk çocuğumun olur onların hakkını zevk için yemiş olurum gibi geliyor. Çoğunlukla da şu sonuca varıyorum: Herkes kendi gücüne göre yaşıyor ve her malın bir alıcısı vardır. Zaman ne gösterir bilmiyorum ama şu anki alım gücümle yeni bir araç almak hiç mantıklı gelmiyor.

Fazlaca konu dışına çıktık. CX-5'i ilk prototipini gördüğümde büyük heyecana kapılmıştım. Sonra yuvarlatılmış hatları ile heyecanım biraz kırıldı. Ülkemizde ne yazık ki 1.6 dizel üzerinde araç almak için ya gerçekten varlıklı olmak ya geleceğini garanti altına almış olmak ya da gerçekten o araç için tutkun olmak gerekiyor.  Böyle olunca 2.2 dizel doğrudan hedeflerim dışında kalıyor. Ama otomatik benzinli model, piyasada iyi bir yer edinebilir diye umuyorum.

Hepimiz biliyoruz ki Mazda nispeten küçük pazarlara göre hareket edecek bir firma değil. Mazdanın şunu anlaması mümkün değil ama ülkemizin gerçeği şu ki, 2.2 Dizel otomatik bir CX-5'i 160 bine satamazsınız ama 1.6 dizel otomatik bir CX-5 120 bine bile alıcı bulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Romanya  fiyatlarini  gormek  isterseniz  ekledim  :) 

İşte budur Avrupada böyle bir otomobilin olması gereken fiyatı....

Kara para zengini miyiz neyiz anlamadım bu fiyatlar ne böyle ülkemizde....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Romanya  fiyatlarini  gormek  isterseniz  ekledim  :) 

Adam senelerce araştırma, geliştirme, yatırım yapıyor, bütün riskleri alıp aracı piyasaya sürüyor hepsini araç başına belki %25 kar için yapıyor. Bizim devlet oturduğu yerden, hem üreticinin hem kendi halkının emeği üzerinden aracın toplam fiyatından fazla vergi alıyor. Yemin ediyorum ben araç üreticisi olsam Türkiye'ye araç göndermem. Ben yıllarca didinip araç üreteceğim 25 lira kar elde edeceğim, sen oturduğun yerden 100 lira kazanacaksın. Öpeyim böyle devleti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5 Reflex 2.2 SKY-D 175PS 4x4 AT 161.000

Mazda CX-5  Power 2.2 SKY-D 175PS 4x4 AT  161.000

olacak son satır... Araç:power donanımlı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

isin gercegi  TR de  vergilerin  yuksek oldugu  herkesin  DEVLET e  vergii  odemek icin  calistigini  hepimiz  biliyoruz  . Burada  durum oyle  degil ,  Araba  fiyatlarini  gordunuz,  makul  duzeyde ...

Turkiye den  bir  cok tanidigim gelip  burada  firma  kurdu  gostermelik ,  sonra  araba  satin aldi  gitti  turkiye de  sorunsuz  kullaniyor .

Firma  kurma  masrafi 200 Euro  Arabayi  aldi  cooook  uygun  fiyata  gitti  6  ay  kaldi , sonra geldi  buraya  plakayi degistirdi hoop 2  gun sonra gene  dondu  TR  ye  bir  6 ay daha  kaldi  Plaka  degistirme  masrafi 50 eur :)

Hepinize kolay gelsin  iyi  calismalar , Allah  sabir versin ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5  Power 2.2 SKY-D 175PS 4x4 AT  161.000

olacak son satır... Araç:power donanımlı

Ben de diyorum Power bir tek benzinlide mi var :D Düzelttim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...