Jump to content

Karbüratör ve Gaz Pedalı Hakkında (89-94)

kblths
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba...benim aracımda şöyle bir sorun oluştu....gaza bastığımda gaz pedalı basılı kalıyordu..önce gaz teli problemli zannettim..fakat tamirci vakum arızası var kelebeği geri çekmiyor dedi...oraya yay bağlayarak sorunu çözdük fakat bu seferde gaz pedalı sert oldu...karburatörün içinde ne gibi bir problem olabilir. tamir edilebilirmi .diyafram turu bir parça yırtılmış olabilir mi?....bilgi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..teşekkürler şimdiden

Edit : Başlık imla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle kardeş şunu belirteyim aracınızın model vede bilgilerini üyelik bölümünden güncelleyin profilinizde gözüksün bu iyi bişeydir öneriyorum. gelelim mevzuya karbüratör de gaz mevzusu çok basittir gaz, halatı pedal yayı, karbüratördeki kelebek yayı, eğer problem düzelmiş pedal sertse yay fazla sert seçilmiş demektir daha ideal sadece gaz halatını geri çekecek kadar sertlikte bir yay kullanılırsa bence sorun biter diyaframdan kastın neki anlamadım tam olarak, karbüratör mekanik bir aksamdır ve her türlü tamir edilebilir  tabii usta ellerde vakum durumları ise sadece yakıtın karbüratör tarafından istemesi durumunda devreye girer yani gaza bastığında karbüratör fazla yakıtı vakum yaparak bir kaç farklı yakıt kanalını açarak yapar yani iikinci bir karbüratörün devreye girmesi yayı nereye taktı karbüratörün içinde yay takacak bir yer yoktur dışında solda vede sağda yaylar vardır, onlarında vakumla alakası yoktur benim bildiklerim bu kadar kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oguzhan ,boğaz kelebeğinin milini kastediyosun sanırım, bak bu hiç aklıma gelmemişti ben kendi arabamın boğaz kelebeğinide bir kontrol etsem iyi olur dediğin gibiyse eğer hafif bir yağlama sorunu çözer. ama öncesinde boğaz kelebeği vede karbüratör temizleyici almam gerek onu bir temin edeyim gerekeni yapıp yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek parça satan sitelerde 90-95 323 karbüratör üçgen diyaframı diye bir parça var...bu parça nedir anlayamadım...acaba benim araçta sorun burdan kaynaklanabilirmi..http://www.otoyedekparcaburada.com/MAZDA-323-SEDAN-9095-KARBURATOR-UCGEN-DIYAFRAM-KUCUK-TIP-YERLI,PR-16643.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

http://www.karburatorcumehmet.com/

dediğim yer burasıydı bana bir arkadaşım tavsiye etmişti. işini iyi yapan biri olduğunu söylemişti. zaten gittiğimde de epey sıra vardı. yaptırdıktan bir süre sonra aracımı sattığım için net bir bilgi veremeyeceğim fakat 10,000 km veya 1 yıl garanti veriyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar geçen hafta aracımda bir sorun başgösterdi, uzun süredir aracımda çeyrek depo benzin vardı , lpg kullanıyordum , kış aylarında benzin kullanmak vede denemek maksadıyla depoyu fulledim 200 km kadar yaptım deponun %30 a yakınını kullandım, tekarardan lpg kullanmaya başladım , akşam eve gelirken lpg biter gibi olunca benzine geçtim iç kısımdaki değişim düğmesiyle ama bir türlü benzinde arabam çalışmadı, çalışır gibi olup pırpırlayıp stop etti , epey bir bastım tık yok, sonra dur dedim kalan lpg ile evin önüne kadar gideyim, zaten 100 mt kalmıştı,  tekrar lpg ye alıp zar zor evin önüne geldim ve lpg bitti,

Sabah ilk işim arabanın yanına gitmek oldu,  lpg düğmesini, yakıt değişim valfini kontrol ettim,  hafif oksitlenme vardı,  elektrik uçlarında temzileyip taktım,  araç benzinde çalıştı , sorun bitti sandım,  benzinliğe gittim, lpg aldım, benzinlikten çıkarken karbüratördeki benzini bitireyim derken gene benzinde stop etti vede aynı şekilde çalışmadı, neyse lpg ye geçip bir ara benimde çalışmış olduğum bir arakadaşın tamirhanesine gittim,  orada benzin flitresini kontrol ettim sıkıntı yok, benzinin karbüratöre girdiği rakoru çıkarıp bastım pompa çok iyi çalışıyordu yakıt çok iyi geliyordu , sıkıntı yoktu, arkadaş memelere pislik tıkandığını söledi, bende karbüratörü komple söküp elden geçirmeyi düşünüyorum, yardımlarınızı vede önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bu sorun karbüratördeki gaz milinin yataklarının eğilmesinden kaynaklanıyor bunu da karbüratör cü de hallettirebilirsiniz Karbüratör sökülüyor. mil çıkartılıyor milin 2 adet yatakları var hareket ettiği o yataklar sarıdan (gazla kullanıldığı içinde aşınıyor) yeniden burç kesiliyor düzeliyor :) 

ama yinede bir karbüratörcüye götür baktır belki jikle takılı kalıyordur felan  en net cevab ı sağlam bir karbüratörcü cevaplar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...