Jump to content

CD Çalarları Korumak

SeDin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

Araçlarımızdaki CD player'leri uzun vadede bozulmadan kullanmak istiyorsak cihazı kesinlikle disksiz bırakmamalıyız.

Her hâlukârda CD playerlerin içinde bir veya daha fazla sayıda CD bulundurmak, cihazın optik okuyucusunun tozlanmasını önleyecektir.

Bu öneri tecrübeyle sabittir.

Şöyle ki; 2000 yılında evdeki DVD player arızalandı, servise götürünce servis yetkilisi optik okuyucunun tozdan etkilenmiş olduğunu, sorunu giderdiklerini söyledikten sonra gerek CD gerekse DVD playerlerin kullanılmadıkları zamanlarda da içlerinde CD veya DVD diskleri bulundurmak gerektiğini önemle belirtti.

Ol mesele budur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Araçlarımızdaki CD player'leri uzun vadede bozulmadan kullanmak istiyorsak cihazı kesinlikle disksiz bırakmamalıyız.

Her hâlukârda CD playerlerin içinde bir veya daha fazla sayıda CD bulundurmak, cihazın optik okuyucusunun tozlanmasını önleyecektir.

Bu öneri tecrübeyle sabittir.

Şöyle ki; 2000 yılında evdeki DVD player arızalandı, servise götürünce servis yetkilisi optik okuyucunun tozdan etkilenmiş olduğunu, sorunu giderdiklerini söyledikten sonra gerek CD gerekse DVD playerlerin kullanılmadıkları zamanlarda da içlerinde CD veya DVD diskleri bulundurmak gerektiğini önemle belirtti.

Ol mesele budur :)

Günaydın Sedat Abi,

Konu 323 altında görünüyor taşıyimmi Mazda 3 altına ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilgilendirme için teşekkürler.Tabi bunu yaparken arada sırada içindeki cd leri değiştirmekte fayda var.Yoksa bu sefer cd ler bozulur.6 lı cd çalarda düzenek nasıl tabi tam bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

benim devamlı suretle 6 sı birden dolu oluyo zaten  :D

benimde full oluo hatta bazen nie 8 li 10 falan diil dediğimde oluo:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent abi, bu durumda seni Ipod kiti almaya davet ediyorum.

ya ben pek sevmiorum öle arabayı sagını solunu acıp bişeyler eklemeyi bide şimdi cd leri 1 cd alaturka birini hafif müzik vs olarak yazıorum yani 1 cd yi acınca biliorumki tamamı alaturka çalaçak i pod da listelemekle urasmak gerek ben yaşlıbi adamım yahu ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya ben pek sevmiorum öle arabayı sagını solunu acıp bişeyler eklemeyi bide şimdi cd leri 1 cd alaturka birini hafif müzik vs olarak yazıorum yani 1 cd yi acınca biliorumki tamamı alaturka çalaçak i pod da listelemekle urasmak gerek ben yaşlıbi adamım yahu ;D

Abi aracın orjinalini bozacak en ufak birşey yok. Açılıyor takılıyor kapanıyor. Çıkarmak istediğinde ise ilk günkü gibi oluyor.

Liste de cd ile uğraşacağına birkaç liste yaparsın. Atıyorum; 20 şarkılık 6 cd (-ki çok zor) 120 şarkı alıyorken; bu sayı 8 katına (4GB Ipod ile) çıkar :) 1 GB Ipod ise yine en az 2 katı.

Orjinal Cd ise; en ucuz cd 5 YTL, mp3ten ise yine cd çekme için zaman ve uğraşı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ipod a para verdirtmeyin bana şimdi ama hediye edersen olur bak 8)

Ben daha mezun olcam da askere gitcem de gelcem de iş arıyıp bulcam da.... Beklersen ediyim abi. Olmazsa bir sonraki arabana hediye ederim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ben daha mezun olcam da askere gitcem de gelcem de iş arıyıp bulcam da.... Beklersen ediyim abi. Olmazsa bir sonraki arabana hediye ederim :D

saol kardeşim beklices artık napalım 8)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Günaydın Sedat Abi,

Konu 323 altında görünüyor taşıyimmi Mazda 3 altına ?

:) Yanlış yere mi yazmışım? Kusura bakma Burakçığım...

Kolaylıklar dilerim sana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürlerinize cümleten teşekkürler arkadaşlar...

Not: Aynı öneri tabii ki evdeki ve PC'lerdeki CD-DVD player'ler için de geçerlidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Yanlış yere mi yazmışım? Kusura bakma Burakçığım...

Kolaylıklar dilerim sana...

Abi ben yapmadan Okan gereğini yapmış zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...