Jump to content

Mazda 3 Gaz Verince Gelen Sürtme Sesi

hezar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kimi zaman kalkışta gaza basınca "tık" diye bir ses geliyor,daha önce fark etmemiştim.Ayrıca yol bilgisayarının ekran tarafından aşağıya toplu iğne düştü umarım bir zararı yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tık sesini bilemem de iğne en aşağı döşemeye ulaşmış veya oralarda kendine bir yer bulmuştur çoktan. Kimseye bir zararı dokunmaz gayrı...

Kalkış esnasında 20 km'yi geçince çıkan ses ise o da ESP'nin devreye girmesinin sesidir. Yok alt takımla ilgili bir ses ise, bir çok ihtimal olmakla beraber, ilk akla gelen arka Z rotlarındandır. ( Focusunkiler uyar. )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

arkadaşlar merhaba. 2006 Mazda3 aracım var. Sadece ilk çalıştırdığımda araç hız kazanınca gaza bastığımda anlık bir sürtünme sesi geliyor. Daha sonra kesinlikle yok. Aracım lpg'li. Lpg devrede değilken ses biraz azalıyor ama gene geliyor. Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan var mı? Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Edit : Başlık imla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servise beş kere sokturdum arabayı,arac hızlanmaya baslıyor sankı pervane den bır sey gecıyormus gıbı şırk dıye bır ses.sonra gelmıyor .öğrendığim iyi oldu .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servise beş kere sokturdum arabayı,arac hızlanmaya baslıyor sankı pervane den bır sey gecıyormus gıbı şırk dıye bır ses.sonra gelmıyor .öğrendığim iyi oldu .

yani servis bunu normal mi karşıladı?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu uzatıyor gibi olmayayım da emin olmak için soruyorum. Benden gelen ses sürtünme sesi gibi. Gaz pedalının altından hissedebiliyorum. Bir de sonradan çıktı bu ses arabayı aldığımda yoktu. ikinci el almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sıkıntı yok arkadaşlar devam edin. Gaz pedalının altından 20'yi geçince gelen o tırk gibi ses ESP dir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...