Jump to content

Mazda CX-5 te Navigasyon Çalışıyor mu?

Oscaryasa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben de CX 5 ile Çekmeköy Akyıl'da deneme sürüşü yaparak tanıştım sonunda.  Ortalama uzunlukta iki kavşak arasında yaptığım iki tur ciddi bir fikir sahibi olmaya yetmiyor.  Mazda'nın araçla bir olma felsefesini hissettiren bir bütünlük var, bu aracın özellikle performanslı sürüşlerde güven vermesi adına önemli.  Aracı alıp da kullananlardan da uzun süreli sürüş izlenimleri almak iyi olurdu.  Diesel motorlar 5 ay gibi bir zamanda gelecekmiş,  şu insafsız vergi oranı olmasa ne iyi olurdu.  Benim başlıkta da takıldığım Tom Tom navigasyonun neden çalışmadığı?  En azından Akyıl'da bana test sürüşü yaptıran arkadaş bu konuda şimdilik kaydı ile bir servis yokmuş gibi konuştu.  Mazda3 ve sanırım 6'da uygulanan ve sonradan serviste takılanlar şeklinde bir hizmet olabilir, konuyla ilgili bilgi vereceğim demesine rağmen aranmadım.  Navigasyon çalışıyor mu, çalışmıyor mu?  Bu konuda net bir bilgi var mı acaba?  Şahsen alacak olursam Istanbul içinde yoğun trafikte tasarruf edebilmek ve Istanbul dışında da özellikle bu yaz hem iş hem eğlence için dolanmayı düşündüğüm Ege kıyı kent ve kasabalarında geniş iç mekanı ile sıkmadan ve kaybolmadan dolaşmak için isterim ama Nav. yoksa biraz hayal kırıklığı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

navigasyon çalışıyor hem de orjinal haliyle.

ara yüzler İngilizce ancak aplikasyon ve konuşma dili Türkçe.

Tomtom navigasyon SD kartı var.

edit: Navigasyon ünitesi sol taraftaki eşya gözünün yerine takılıyor. orta ekrandaki nav. tuşuna basınca aktive oluyor.

ekstra ücrete tabii bir aksesuar nav.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

edit: Navigasyon ünitesi sol taraftaki eşya gözünün yerine takılıyor. orta ekrandaki nav. tuşuna basınca aktive oluyor.

Bu kısmını anlayamadım. Navigasyon ortadaki büyük ekranda görüntülenmiyor mu ?

Bahsedilen eşya gözü nerede ?

gallery_800x600_lhd_08.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bu kısmını anlayamadım. Navigasyon ortadaki büyük ekranda görüntülenmiyor mu ?

Bahsedilen eşya gözü nerede ?

ünite ve kart tarif edilen yerde (resimde boş duruyor 6 lı düğme grubunun hemen altında) navigasyon ekrandan görünüyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

navigasyon çalışıyor hem de orjinal haliyle.

ara yüzler İngilizce ancak aplikasyon ve konuşma dili Türkçe.

Tomtom navigasyon SD kartı var.

Ben bu mesajdan navigasyon altyapısının hazır olduğunu ve ufak bir işlemle navigasyonun aktive edildiğini anlıyorum, halbuki 3000 TL ücret isteniyormuş yetkili servisler tarafından, en azından bir yetkili servis böyle fiyat vermiş...

Bu zımbırtıların en kralı 300-500 liradan internetin her tarafında satılırken, bu ne iştir?

Bir de Tomtom takılmak zorunda mı? Yani anlayamadığım, Tomtom takılı, kart mı yok veya kart takılı Tomtom mu yok? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Gectigimiz haftasonu cx5 ile ilk defa sehirlerarasi yolculuk yaptim. Toplamda 1390 km yol yaptim ve orjinal tomtom navigasyon un haritasinin cok da guncel olmadigini farkettim.Haybeden 49 km yol yaptiriyordu bana son anda uyanip tablet ten yandex map e baglanip kontrol ettim ve rotami yeniden duzenledim.Dun de Mazda'ya gidip haritayi guncellemelerini istedim.Anladigim kadari ile fazla sikayet gelmis olacak ki , Rusya'da en yaygin olan navigasyon yazilimi olan "Navitel" i yuklemeyi teklif ettiler, Memnuniyetle kabul ettim cunku Navitel Rusya'nin GPS uydularini kullaniyor ve ne hikmetse 1 km lik tunelin ortasinda trafikte beklerken bile sinyal almaya devam ediyor :) Bu islem icin 190 dolar gibi bir ucret talep edildi ancak sonradan vazgecip navigasyon servise girmis gibi gosterip aracin garantisine dahil ettiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Bende tomtom dan memnun olmayanlardanim :) Yeni navigasyon konusunda yorumlariniz neler  acaba ? degistirmeye deger mi ? Birde nerde degistirdiginiz bilgisini paylasabilir misiniz sakincasi yoksa ?

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Bende tomtom dan memnun olmayanlardanim :) Yeni navigasyon konusunda yorumlariniz neler  acaba ? degistirmeye deger mi ? Birde nerde degistirdiginiz bilgisini paylasabilir misiniz sakincasi yoksa ?

Tesekkurler

Merhaba, Ozel mesajiniza da cevap verdim ancak burdan da yazayim arkadaslarin bilgilenmesi acisindan.

Simdiki kullandigim yazilim Rus yapimi Navitel Navigasyon. Rusya'da ozellikle Rus gps uydularini kullandigi icin 1 numara. Gorsellik ve hiz anlaminda da digerlerinden bana gore oldukca ustun. Alternatif olarak SYGIC Navigasyon u tavsiye ederim. Onceden telefonumda da kullanirdim Navitel'i yine cok memnundum ilk surumlerinden bile.

http://navitel.su/tr/  adresinden inceleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...