Jump to content

Motor Yağ Çubuğu Göstergesi

omertcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba; aracımı 4 ay önce aldığımda hemen bakıma sokmuştum, bugün yağ seviyesini kontrol etmek istediğimde yağ çubuğunun dip kısmının kıvrımlı ( bir tam kıvrım) olduğunu biraz üzerinde de küçük bir delik olduğunu gördüm, normalde olması gereken min-max yazı veya çizgisi yoktu. Bu durumda normal seviye kıvrımın bittiği yermi yoksa deliğin olduğu yermi oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, kitapçığı olmayan 2. El araç almanın zararı işte , benim seviye üst deliğin hemen altında olduğu için ilave etmeme gerek yok demektir. Tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, kitapçığı olmayan 2. El araç almanın zararı işte , benim seviye üst deliğin hemen altında olduğu için ilave etmeme gerek yok demektir. Tekrar teşekkürler

Yağ çubuğunun durumunu kitapçıkla anlıyorsanız alacağınız epey yol var demektir... Kolay gele...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ çubuğunun durumunu kitapçıkla anlıyorsanız alacağınız epey yol var demektir... Kolay gele...

:)

ne alaka  :2funny: bence siz okuduğunuzu anlayamadan yorum yapıp komik duruma düşüyorsunuz  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne alaka  :2funny: bence siz okuduğunuzu anlayamadan yorum yapıp komik duruma düşüyorsunuz  :D

Size göre öyle olabilir ancak; bu sizin konumunuzu değiştirmiyor maalesef...

Daha soğutma suyu, direksiyon/fren hidroliği için de konu açıp bilgi almanız gerekecek, çünki bunlar rutin kontroller... Tekrar kolay gele...

:2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size göre öyle olabilir ancak; bu sizin konumunuzu değiştirmiyor maalesef...

Daha soğutma suyu, direksiyon/fren hidroliği için de konu açıp bilgi almanız gerekecek, çünki bunlar rutin kontroller... Tekrar kolay gele...

:2funny:

siz o yolları aşıp bugünlere gelmiş olabilirsiniz ama herkes sizin gibi olmayabilir bunu unutmayın :fiuw:

1. Postu tekrar cümlelerinide teker teker okursanız eminim neden bu topiği açma gereği duyduğumu anlayacak ve bu gereksiz komediye bir son vereceksiniz :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz o yolları aşıp bugünlere gelmiş olabilirsiniz ama herkes sizin gibi olmayabilir bunu unutmayın :fiuw:

1. Postu tekrar cümlelerinide teker teker okursanız eminim neden bu topiği açma gereği duyduğumu anlayacak ve bu gereksiz komediye bir son vereceksiniz :nea:

Bunu 41 değil de; 21 yaşında bir üye yazsa okur geçerdim, ama 41 yaşına gelmiş birisinin ve araç sahibi birisinin yağ çubuğunu çektiğinde, hidrolik kutusuna baktığında, radyatör/cam suyunu kontrol ettiğinde ne kadar eksik olduğunu GENEL olarak anlayabilmelidir... Anlamalıdır da zaten...

Ama siz bu genelin dışında kalarak; kitapçıktan bu gibi kontrollere ulaşmayı, çubuktaki çentiklerin/deliklerin ne anlama geldiğini öğrenmeyi düşünüyorsanız diyerek size KOLAY GELE dedim...

Ayrıca; komediyi işin içine katarak benim komik olduğunu iddia eden de sizsiniz beyefendi...

Anladım ki; 41 yaşında araç sahibi birisi aracının rutin kontrollerini yapmak için kitapçığa ihtiyaç duyacak durumda olabiliyormuş... Bunu geç anladığım ve bana öğrettiğiniz için de; size teşekkür ediyorum... Gereksiz polemik için de özür diliyorum...

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu 41 değil de; 21 yaşında bir üye yazsa okur geçerdim, ama 41 yaşına gelmiş birisinin ve araç sahibi birisinin yağ çubuğunu çektiğinde, hidrolik kutusuna baktığında, radyatör/cam suyunu kontrol ettiğinde ne kadar eksik olduğunu GENEL olarak anlayabilmelidir... Anlamalıdır da zaten...

Ama siz bu genelin dışında kalarak; kitapçıktan bu gibi kontrollere ulaşmayı, çubuktaki çentiklerin/deliklerin ne anlama geldiğini öğrenmeyi düşünüyorsanız diyerek size KOLAY GELE dedim...

Ayrıca; komediyi işin içine katarak benim komik olduğunu iddia eden de sizsiniz beyefendi...

Anladım ki; 41 yaşında araç sahibi birisi aracının rutin kontrollerini yapmak için kitapçığa ihtiyaç duyacak durumda olabiliyormuş... Bunu geç anladığım ve bana öğrettiğiniz için de; size teşekkür ediyorum... Gereksiz polemik için de özür diliyorum...

Saygılar.

Bakın anlamadan bir mesaj attınız ve hala anlamadan yazmaya devam ediyorsunuz, Anlamanız için tekrar açıklayarak yazıyorum….

Aracın yağ çubuğunu çektiğimde altta bir kıvrım ve üstte bir delik gördüm ( buraya kadar anladınızmı... 2 delik değil 1 delik gördüm) , halbuki diğer araçlarımda ya min-max çizgisi olur yada bunlar yazmadan 2 tam çizgi ve aralarında da çeyrek ve yarımı gösteren başka çizgiler olurdu....

Bu araçda böyle birşey göremediğim için ister istemez bir şüpheye düştüm ...

Elimde kitapçık olsa açar bakardım !!!!! böylelikle sizin gibilerle gereksiz bir polemik yaşamazdım !!!!

Kitapçık olmadığı için ve aramalarıma rağmen böyle bir konu google da ve bu forumda bulamadığım için topik açtım ve sordum... (umarım yine anlaşılmıştır)

Sağolsun 2. mesajı atan bey bana resimli anlatım yapıp(büyük ihtimal o resim kullanma klavuzundan alınma !!!)  1 adet değil 2 adet delik olması gerektiği ve 2 sinin arasının min-max olduğunu söyledi....

Bende kendisine teşekkür edip birde espiri yapmışım ve konuyu bitirmişim, ancak.. sonra sahneye siz çıktınız ve ukala bir edayla konuyu anlamadan dalga geçmeye kalktınız ....

Diğer mesajlarda, ilk mesajı dikkatli okuyun dememe rağmen hala ısrarla anlamamakta direniyorsunuz.

Umarım bu yazı aydınlatıcı olmuştur  :kafa: :kafa: :kafa:

Not moderotör uyarması sonrasında tüm topik silinmediği için bu mesaj küçük harflarle tekrar atıldı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...