Jump to content

Mazda 2 aydınlatma elemanları

GUL1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hepinize merhaba,

Ben çiçeği burnunda ve dahi acemi şöför 2009 Mazda 2 1.5 Go sahibiyim. İzninizle foruma bir kaç sorum olacak. Sorduğum soruları tam bir aceminin sorduğunu göz önünde bulundurarak yanıtlarsanız memnun olurum.

1 - Arabada arka stop ve sinyal lambası yanmıyor. Bunun ampul problemlemi olması olası. Ancak başka ne problem olur bilemiyorum. Ampuller mazda 2 için tampon sökülmeden değiştirilebiliyor mu? Bu değişimin illaki serviste mi yapılması gerekir? Özetle işten anlayan biri ampul değişimi yapabilir mi?

2-2 hafta içinde arabanın muayenesi dolacak. Orjinal far ampulleri yerine beyaz ışıklı zenon denilen ampuller takılmış. Bu ampullerle muayeneye girsem geçebilir miyim? Geçemeyeceksem bu ampulleri kullanmamam mı gerekir?

3-Sis lambalarının ikisi de yanmıyor. Bu lambaları normalde kullanmıyoruz diye biliyorum. Muayene için bu lambaları çalışır hale getirmek gerekir mi?

4-Teyp kısmı sadece direksiyondan kumanda ediliyor. Gövdedeki tuşlar çalışmıyor. Bunu tamir ettirmek mümkün mü? Tamir olmuyorsa yenisini nerede ve kaça bulabilirim?

5-Mazda için Ankara'da elektrik, aydınlatma, donanım konusunda tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı? Yoksa illaki servise mi götürmeliyim? Servis derseniz tabii ki peşinden hangi servise götürsem daha uygun olur sorusu gelecek.

Bu konularda görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Gül

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu saydığınız sorunların tamamını kendi başınıza yapabileceğinizi sanmıyorum, ampul sorunları elinden iş gelen birisi tarafından rahatlıkla halledilebilir, ancak müzik sisteminin tuşları kesinlikle anlayan birisi tarafından bakılmalı...

Aracınızda zenon kiti takılı değilse sorunsuz muayeneden geçer, kit yoksa ve ampulleriniz parlak beyaz tabir edilen şekildeyse muayeneden geçer... Ocak ayında yapılan düzenleme ile zenon kiti olan araçlar orijinal değilse muayeneden geçemiyor... Ancak sis farları için geçer mi geçmez mi bir şey diyemem...

Sıkı bir araştırma ile Ankara da işini hakkıyla yapan mutlaka özel ve yetkili Mazda servisinin olduğunu bulabilirsiniz...

Kolay gelsin, kazasız günler.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muayene icin çok basit bir kural var. Bir şey araçta takılı ise muhakkak çalışmalı . Yani kullanmıyor olsan da  sis çalışmak zorunda

Bunun yanında bir önceki muayenemde park lambaları beyaz diye hafif kusur yazmislardi yani far ve ampulleri orijinal renklerinde tutmakta fayda var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili domestos ve burak

Yanıtınız için teşekkür ederim. Anlaşılan zenon beyaz ışıklı ampul değil kit şeklinde. Değiştirmek gerekicek. Aynı şekilde sis farlarına da el atmak lazım. Muayeneden geçtikten sonra eski haline getirmek mümkün sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

mazda 2 ön ampüller çok kolay çıkıyormuş. az önce farlardan biri gitti. söktüm ama gayetlen sağlam görünüyor ampülün icinde bi kopukluk falan yok. yarın bi yenisini alıp takayım da..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 2 ön ampüller çok kolay çıkıyormuş. az önce farlardan biri gitti. söktüm ama gayetlen sağlam görünüyor ampülün icinde bi kopukluk falan yok. yarın bi yenisini alıp takayım da..

Öyle görüldüğüne bakmayın, bozuktur o ampül

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle görüldüğüne bakmayın, bozuktur o ampül

oyleymiş evet:) stanley marka 60/55 vardı üzerinde.  osramdan aynı değerlerde ampül takınca sönük kaldı. onu da güya yazdığına göre %30daha parlak ışık veren ampülle değişmeme ragmen uzerindeki daha parlaktı. ben de iki tane osram takıp sağlam olanı da sakladım. bu osramın normaline 10 tl daha parlak olanına 12.5 tl dediler. onları kullandım. stanley olanı nette arattım en ucuz 15 dolar falan. henuz gece performansa bakmadım ama umarım sönük kalmaz ya da idare eder en azından

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...