Jump to content

Lantis Triger Seti Hakkında

Guest sedat07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracım 160 binde ben 150 binde iken falan almıştım.ilk triger değişimi konusunda bilgi sahibi olamadık velakin olamadıysakta 90 binde ilki değiştiği farz edilirse 180 bin olması ihtimal 2.değişimide yaklaştı gibi.sorularım ise ;

1- Antalyada ikamet ediyorum direk mazda servisinemi gitmeliyim ?

2- Akdeniz sanayi denilen bölgemizde çok japoncu var onlarda halletseler olur mu?

3-ben Antalyada aracımdan bi elin 5 parmağını geçmeyecek kadar gördüm bu sebeple ustasıda olmayabilir mi ?  ???

4- farklı herkezde olmayan bir arabaya binmek güzel kıymetini bilip bu triger olayını kafamdan silmek istiyorum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise gitmeniz daha doğru olur. Dışarıda yaptıracağım diyorsanız Mazda'dan anlayan iyi bir usta bulmanız lazım triger işi hassastır çok dert açabilir bilen birinin yapmasında fayda var.

bende öyle düşünüyorum sonuçta 1 kere yaptırılacak uzun bisüre. ortalama maliyetleri ne olur acaba servisinde?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende öyle düşünüyorum sonuçta 1 kere yaptırılacak uzun bisüre. ortalama maliyetleri ne olur acaba servisinde?

Mazda sayısı az olabilir ama Antalya'da küçümsenmeyecek kapasiteye sahip bir il... Bence mazda kullanıcıları arasından araştırma yapın... Çoğunluk veya problemli olanlar nerede çözüme kavuştuysa oraya yönelirsiniz... Triger çok acelesi olan bir şey değil ama bir an önce de değiştirin ki, kafanız, motorunuz ve cebiniz rahat etsin...

:D

En son ihtimal Denizli Tukuaz Mazda yetkili servisini tavsiye edebilirim... Size çok uzak değil...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda sayısı az olabilir ama Antalya'da küçümsenmeyecek kapasiteye sahip bir il... Bence mazda kullanıcıları arasından araştırma yapın... Çoğunluk veya problemli olanlar nerede çözüme kavuştuysa oraya yönelirsiniz... Triger çok acelesi olan bir şey değil ama bir an önce de değiştirin ki, kafanız, motorunuz ve cebiniz rahat etsin...

:D

En son ihtimal Denizli Tukuaz Mazda yetkili servisini tavsiye edebilirim... Size çok uzak değil...

;)

haklısın Antalya kapasitesi olan bir il o yüzden herkez tamirci yolda kaputu aç bekle hemen bi araç yanına dursun kasapta olsa bi el atar yani :D

burda mazda mepaz servisi var olmadı hiç sağa sola bakmadan oraya giricem ya.dediğin gibi kafam motorum ve cebim rahatlasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce mazda mepaz servisini aradım.

bilye 1- 100 TL

bilye 2- 120 TL

Kayış3- 62 TL

İşçilik4-150 TL

TOPLAM : 432 TL ile keyifli sürüşler dilediler :)

kafama yattı bi kaç sanayiciden de 450 - 400 civarı fiyat almıştım.faturalı bakımlı güler yüzlü servise değişemicem.ilgilenen arkadaşlarada teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce mazda mepaz servisini aradım.

bilye 1- 100 TL

bilye 2- 120 TL

Kayış3- 62 TL

İşçilik4-150 TL

TOPLAM : 432 TL ile keyifli sürüşler dilediler :)

kafama yattı bi kaç sanayiciden de 450 - 400 civarı fiyat almıştım.faturalı bakımlı güler yüzlü servise değişemicem.ilgilenen arkadaşlarada teşekkür ederim.

Marka Mazda ise, servis yetkili ise, fiyatta buysa hemen bi telefon daha açıp randevu alın...

:egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski sanayide tez oto tamir hanesi var suzukiye ve japon araçlarına bakıyorlar sahibindede lantis var benim familia bir sorun olursa ben oraya gidiyorum ustalıgına ve fiyatına güveniyorum sizde gidebilirsiniz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş kesinlikle antalyada mepaz mazda servisini öneriyorum  bende ocak 2012 de tüm bakımlarımı orada yaptırdım fotoları albümümde mevcut, çok iyi ustalar vede güler yüzlü çalışanlar var bir çok parça aldım o servisten işçilik maliyetleri çoğu yerden uygun bence,gereken ne varsa yapacaklardır. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba , Lantisimin Trigelini değiştirme zamanı geldide geçti bile , ustam orjinal kayışa gerek yok  yan sanayi al bu sefer , oda en az 50-60 bin gider diyor ve ben 10 gündür karar veripte alamadım. Bu konuda düşüncelerinizi alabilirmiyim.  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan sanayi kullanacak olursan abi; Dayco tavsiye ederim.

Ama yine de orijinalinden şaşma...

Bu arada forumda bir toprağımın olması beni çok sevindirdi. :) Ben de Çiçekdağ'lıyım... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan sanayi kullanacak olursan abi; Dayco tavsiye ederim.

Ama yine de orijinalinden şaşma...

Bu arada forumda bir toprağımın olması beni çok sevindirdi. :) Ben de Çiçekdağ'lıyım... ;)

Sağol kardeşim , bu Dayco markayı daha öncede duydum , parça treni sitesindekiler dayco galiba...Ayrıca bende Özbağlıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim Lantisde de 60 binlik triger takılı. ilk trigeri serviste taktırdım, adamlar yan sanayiden daha kötü birşey takmış. üstünde marka felan yazmıyor, trigerin dişleri cam gibi kaygan, dişsiz birşey takmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda kayış mı üretiyormuş ? orjinal olayı hikaye. Çin malı , tayvan malı çakma üretimler olmasın yeter.

Bu arada genelde dayco yanında gmb ve continental kayışları tavsiye edilir. Rulman olarakta japon malı faq, skf, sks falan olabilir.

Trigeri takan usta en önemlisi. Sente ayarını kaçırırsa iş kötü. Birde gerginliğin iyi ayarlanmamasından ötürü sesten şikayet eden çok oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda kayış mı üretiyormuş ? orjinal olayı hikaye. Çin malı , tayvan malı çakma üretimler olmasın yeter.

Bu arada genelde dayco yanında gmb ve continental kayışları tavsiye edilir. Rulman olarakta japon malı faq, skf, sks falan olabilir.

Trigeri takan usta en önemlisi. Sente ayarını kaçırırsa iş kötü. Birde gerginliğin iyi ayarlanmamasından ötürü sesten şikayet eden çok oluyor

Benim ustamda onun makinası var. adı neydi unuttum. Benimkini o şekilde taktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayış için servise gerek yok ama takmak için elinde kilitleme aparatı olan ve mazda konusunda az buçuk tecrübesi olan bir yere taktırmanızı öneriririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayışın gerginliğini ayarlaması için mutlaka tork anahtarı kullanmasını söyle... Çoğu usta bunu göz kararı ayarlar. Çok sıkarsa gergi rulmanından ses yapar. Az sıkarsa da dişlerden sıyırma çıkma gibi sorunlar olur Allah muhafaza...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben servisten almıştım kendimkini vede üstünde mazda yazıyordu mavi yazıyla, ve ben orjinal öneriyorum, bilyeyi değişmeseniz bile kayış orjinal olsun, hatta bilyeyede bakın boşluk felan yapmışsa onuda değişin lakin orjinal bilye çok pahalıdır, onu yan sanayi tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gates yada Good Year alın, orjinali ile aynıdır, 100 bin km ömrü vardır. Dayco biraz daha çabuk biter. Mazda kayış üretmez, o da birkaç tane üretici ile çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...