Jump to content

Kocaeli'de servis/usta/elektrikçi tavsiyesi

domestos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımı alalı dört ayı aşkın bir süre oldu ve bu süre içinde servis/usta/elektrikçi araştırması yaptım... Bu konuda ihtiyacı olanlara küçük tavsiyelerde bulunmak istiyorum...

:fiuw:

1-MAZDA HALDIZLAR KOCAELİ MAZDA YETKİLİ SERVİSİ.

Servis müdüründen en çalışkan işçisine kadar güleryüzlü, ilgili ve bilgililer... Çekinmeden, kafanızdaki tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz... Doğal olarak fiyatlar çok yüksek, burada hiç değinmiyorum... Para var çare var felsefesini uygulayabiliyorsanız eğer tam size göre...

;)

2-KOCAELİ KÖRFEZ GÜLÜNCE OTOMOTİV.

Körfez Yarımca sanayi sitesinde kime sorsanız yerini gösterirler, özel servis olarak bu işin çok çok ilerisindeler ve Japon araçlarından anlayan çok iyi ustaları var, yedek parça stokları ve temini açısından problemsizler... Güleryüzleri ilgileri ve bilgilendirmeleri çok hoşuma gitti, sadece şunu söyleyebilirim, yetkili servisin 3/1 fiyatıyla çalışıyorlar. Parayı sokaktan toplamıyorum ben diyenlerin gönül rahatlığı ile uğrayabileceği adres...

3-KÖRFEZ YARIMCA SANAYİ SİTESİ KİBAR ELEKTRİK.

Yine Körfez Yarımca sanayi sitesinde girişte ikinci sağdan ilerleyin en sol köşede Hüseyin Kibar var, aracınızın her türlü elektrik aksamını, far ayarlarını, klima ve kalorifer bakımını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz, fiyatı ve işçiliği beni üzmedi...

;D

Tavsiye etmiş olduğum üç işyeri sahiplerine, yetkililerine, işçilerine sonsuz  teşekkürler... Bunların dışında işinin ehli ve bize uygun bir çok servis ve usta mutlaka vardır ama benim dört aydır araştırarak karar kıldığım ve işimi yaptırarak memnun kaldığım bu işyerleri gönlümde ve cebimde yer etti...

;)

Herkeslere kazasız günler.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerine saglık, güzel bir kaynak olmuş ihtiyacı olanlar icin ;)

Ben pimpirikli adamım, işimin sağlam olmasını ve uygun fiyata olmasını isterim hep, genelde de bulurum...

:D

Arabayı alır almaz soluğu sanayide alıp, deneme yanılma yoluna gitmedim, dört aydır araştırma yapıyorum... Kafama ve cebime yatan yerleri de buldum sayılır...

Yazmış olduğum yerlere araçlarını gönül rahatlığı ile teslim edebilirler, kefilim.

:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli'nin tamir durakları :D

Mazda varken çok fazla ihtiyacım olmayacak duraklar ama kafamın rahat etmesi açısından portföyümde bulunması gereken duraklar...

:)

Ayrıca; aracıma komple check-up yaptırarak nesi var nesi yok öğrenmenin de dayanılmaz hafifliği üzerimde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Ön Aks Kafası                    : 120 TL/ adet

Ön Şanzuman Kulağı        : 95 TL

Şanzuman Titreşim Kulağı : 65

Aks keçesi                        : 50

Arka Z rot                          :45 TL/adet

Arka demir viraj lastiği        : 30 TL

Buji                                    : 50 TL/hepsi

Benzin filtresi                      : 35

Hava filtresi                        : 25

Sibop kapak contası          : 50 TL

Polen Filtresi                      : 40

arka silecek süpürgesi        : 20

İşçilik                                  : 230 TL

arkadaşlar yukarıdaki fiyatlar nasıl sizce..

araç 626, 99 model..

özel servis..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön Aks Kafası                    : 120 TL/ adet

Ön Şanzuman Kulağı        : 95 TL

Şanzuman Titreşim Kulağı : 65

Aks keçesi                        : 50

Arka Z rot                          :45 TL/adet

Arka demir viraj lastiği        : 30 TL

Buji                                    : 50 TL/hepsi

Benzin filtresi                      : 35

Hava filtresi                        : 25

Sibop kapak contası          : 50 TL

Polen Filtresi                      : 40

arka silecek süpürgesi        : 20

İşçilik                                  : 230 TL

arkadaşlar yukarıdaki fiyatlar nasıl sizce..

araç 626, 99 model..

özel servis..

Yetkili servise gideydin iyiydi...

:D

Sen Gülünce'ye git yarı fiyatına çıkmazsan bir daha görüşelim...

Ben sana yaptırdığım ve danıştığım fiyatları vereyim;

Buji takım 30

Hava-yağ filtresi 20

Yağ 4 litre (Helix 10-40)  60

İşçilik  20

Bunun yanında Z rotların tanesi 25 tl, takozların tanesi 30 tl komple direksiyon pompası keçelerinin değişimi 50 Tl

Tercih senin.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

allah senden razı olsun hocam..fiyatlar gerçekten çok uygunmuş..keşke daha önce haberim olsaymış  :'( ..henüz daha işçiliğini bilmiyorum..ama ilk fırsatta onun içinde gideceğim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

allah senden razı olsun hocam..fiyatlar gerçekten çok uygunmuş..keşke daha önce haberim olsaymış  :'( ..henüz daha işçiliğini bilmiyorum..ama ilk fırsatta onun içinde gideceğim..

;)

Bu işyeri neredeyse 20 yıldır japon üzerine çalışıyor, işçiliklerinin kötü olacağını düşünmüyorum bir, olsaydı barınamazlardı iki...

Sağlıcakla.

Dip Not;

Fakat; küçük bi ayrıntıyı belirteyim, verdiğim fiyatlar bana özel uygulanan fiyatlardı, az biraz değişiklik gösterebilir... Yarımca Polis Merkezinden gönderdiler diye belirtirsen biraz daha faydam olabilir.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Kocaeli'de yaşayan biri olarak bu konuda ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim ve buna göre, Sanayilerde kimsenin çözemediği problemimi Mazda Haldız çözdü, aman aman bir işçilk vermedim. Genellikle parçaları Haldız'dan almaya çalışırken işçilik konusunda hani derler ya 10 numara 5 yıldız adam gibi adam, İzmit sanayide Sağlam Otomotiv İlyas Sağlam, Bayram ve Ahmet bile son derece iyiler ve gelecekte iyi usta adayları olacaklarına eminim, çünkü dediğim gibi İlyas Usta çok iyi. Gülünce'yi de Hereke'de otururken ve Toyota kullanırken kullanıyordum ama bir dönem bıraktıktan sonra sadece parça konusunda başvurdum kendilerine, işçilik ve usta olarak da Gülünce'nin hemen altında dükkanı olan Sakaryalı Sabri Usta 10 yılı aşkın süredir ustamdı. İzmit merkeze taşınınca İzmit sanayide ki İlyas Ustam'dan da son derece memnunum. Bu iki usta da işin içinden çıkamayacakları bir durum olduğunda beni doğru yere yönlendirirler, hatta ve hatta kendileri kendi arabaları gibi götürürler... Çaresiz kalır ve usta ararsanız Körfez bölgesindeyseniz Sabri Usta, İzmit bölgesindeyseniz İlyas Usta'yı bulmanızı öneririm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi 4 yıl kalmışsın ama tanışmak kısmet olmamış! Hereke'de doğup büyümüş olsam da 2005'te çıktım Hereke'den, gerçi her hafta sonu yine Hereke'deyim de... Akdeniz'e, Ege'ye inersem Söke'ye uğruyorum, siz de Aydın'dasınız sanırım, kısmet diyelim, selamlar, saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi 4 yıl kalmışsın ama tanışmak kısmet olmamış! Hereke'de doğup büyümüş olsam da 2005'te çıktım Hereke'den, gerçi her hafta sonu yine Hereke'deyim de... Akdeniz'e, Ege'ye inersem Söke'ye uğruyorum, siz de Aydın'dasınız sanırım, kısmet diyelim, selamlar, saygılar...

Nasipse beklerim...

İlk aklıma gelenler;

Marina, Divan büfe, Atatürkçü Düşünce Derneği, Balıkçılar Derneği, Yelken kulübü, Diler Liman, Nuh Çimento, Han Halıcılık...

İşletme sahiplerinin isimlerini vermedin herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımı alalı dört ayı aşkın bir süre oldu ve bu süre içinde servis/usta/elektrikçi araştırması yaptım... Bu konuda ihtiyacı olanlara küçük tavsiyelerde bulunmak istiyorum...

1-MAZDA HALDIZLAR KOCAELİ MAZDA YETKİLİ SERVİSİ.

Servis müdüründen en çalışkan işçisine kadar güleryüzlü, ilgili ve bilgililer... Çekinmeden, kafanızdaki tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz... Doğal olarak fiyatlar çok yüksek, burada hiç değinmiyorum... Para var çare var felsefesini uygulayabiliyorsanız eğer tam size göre...

;)

2-KOCAELİ KÖRFEZ GÜLÜNCE OTOMOTİV.

Körfez Yarımca sanayi sitesinde kime sorsanız yerini gösterirler, özel servis olarak bu işin çok çok ilerisindeler ve Japon araçlarından anlayan çok iyi ustaları var, yedek parça stokları ve temini açısından problemsizler... Güleryüzleri ilgileri ve bilgilendirmeleri çok hoşuma gitti, sadece şunu söyleyebilirim, yetkili servisin 3/1 fiyatıyla çalışıyorlar. Parayı sokaktan toplamıyorum ben diyenlerin gönül rahatlığı ile uğrayabileceği adres...

3-KÖRFEZ YARIMCA SANAYİ SİTESİ KİBAR ELEKTRİK.

Yine Körfez Yarımca sanayi sitesinde girişte ikinci sağdan ilerleyin en sol köşede Hüseyin Kibar var, aracınızın her türlü elektrik aksamını, far ayarlarını, klima ve kalorifer bakımını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz, fiyatı ve işçiliği beni üzmedi...

;D

Tavsiye etmiş olduğum üç işyeri sahiplerine, yetkililerine, işçilerine sonsuz  teşekkürler... Bunların dışında işinin ehli ve bize uygun bir çok servis ve usta mutlaka vardır ama benim dört aydır araştırarak karar kıldığım ve işimi yaptırarak memnun kaldığım bu işyerleri gönlümde ve cebimde yer etti...

;)

Herkeslere kazasız günler.

:nazar:

Kocaeli Haldız dan Servis Müdürü Fahrettin Abi ve Bakımda tonton yanaklı hafif göbekli mavi sedan mazda323 ü olan abi hala aklımda :) çok saolsunlar gerçekten çok ama çok yakından içten ve gerçekten severek ilgileniyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

her keze teşşekkür ediyorum şimdidien gönlüm biraz rahatladı işim hal olmasa bile ii insanlarında olduğunu öğrendim ya yeter pazartesi tavsiye ettiğiğniz 3 adrese gidecem hayırılısı bu site yi kurana çok ama çok teşşekür ediyorum çok teşekürler ****

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her keze teşşekkür ediyorum şimdidien gönlüm biraz rahatladı işim hal olmasa bile ii insanlarında olduğunu öğrendim ya yeter pazartesi tavsiye ettiğiğniz 3 adrese gidecem hayırılısı bu site yi kurana çok ama çok teşşekür ediyorum çok teşekürler ****

Gelişmelerden bilgi verirsen memnun olurum... Sağlıcakla, kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...