Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Kabin İçinden Gelen Bip Sesi

zz33
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar ,

Bir haftadır çok nadirende olsa araç hareket halindeyken düşük frekans bir BİP sesi duyuyorum ama ekranda bir ikaz ışığı malesef belirmiyor. Dün çevreyolunda 110 ile giderken de bu sesi duydum 70 ile giderken de. Başına gelen ve neden olabileceği hususunda bilgisi olan arkadaşlar var ise şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rvm benim aracımda yok ama, hem sesli hem ikaz ışıklı diye biliyorum uyarı şeklini. Diğer bir bib sesi, farlar açılıp kapandığında çıkıyor. Ama o çıkan bib seside çok derinden ve çok kısık bib sesi.

Rvm olma ihtimali çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardımlarınız için teşekkür ederim ama malesef aracımda RVM bulunmamakta. yüksek olmayan ama duyulabilir bir bip sesi. Bir kere bipliyor gerisi gelmiyor  :nea: Birazdan Meb Başeyer e  gideyim bir baksın arkadaşlar İnşAllah bir sıkıntı yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi aklıma geldi  :egy: siz büyük olasılıkla hız uyarıcıyı aktif hale getirmişsinizdir. Misal hız alarmını 90 Km hıza kurmuşsunuzdur. 90 Km hızı geçer geçmez biiiippp diye bir ikaz ve ekranda turuncu ikaz ışığı çıkar. Ama siz o sırada hızınızı düşürüp belirlemiş olduğunuz sınırın altına düştüğünüz için ikaz ışığıda sönüyordur.

Yol bilgisayarı menüsünden yapıyorsunuz bu işlemi.

Bence budur artık. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hilmi kardeşim doğru söylüyorsun oda olabilir. Bu arada bizim araçlarda amma bipp sesi varmış :)

Radyoda frekans kaybolup, arayıp frekansı bulduktan sonra derinden bir bipp sesi geliyor.

Bakalım hangi bipp sesi bu bende merak ettim. Bulduktan sonra cevabı yazarsınız inşallah  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim yardımlarınız için aracımdan gelen ses hız sınırlamada gelen bip sesi değil ondan eminim onu 70 Km/h ye ayarlamıştım . Dün servise gittim sağolsunlar yardımcı oldular mesaileride bitmişti. Onlarda radyonun frekans değişikliği sesi olabileceğini söylediler ama  bu bip sesi gelirken radyo kapalı idi. Keskin bir bip sesi değil bu başıma gelen ses ama bişi olmaz İnşAllah :) mazda bu sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keskin bir bip sesi değil bu başıma gelen ses

gelen ses, klima(a.c.) butonuna veya orada bulunan başka bir butona bastığınızda gelen ince kısa bip sesi gibi mi mesala?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bip sesini ben de ara ara duyuyordum.cep telofonu yanımda olmadığında.bu tür ses olmuyordu.bunun arabadan değil telofondan geldiği kanısına vardım. çünki baz istasyon sinyallerinin kesildiğ zamanda telofondan bip sesi geliyor araç ile ilgisi yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben de 2 defa duydum "biiiiip" sesi. sadece hatunla birbirimize bakip "bu da neydi?" dedik ,gecti gitti )) ne o bip sesi hakikatten yahu ? radyonun yeniden frekans bulmasi durumunda uyarmasi mantikli geldi bana. Servise gittigimde bi sorayim bari :) Mazda 3 'de duyduk sesi bu arada Cx5 daha hic biplemedi ))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Konuyu hortlatayım ozaman :) Aynı uzun biip sesini bugün aracı çalıştırırken duydum şaşırdım. Hiç bir ikaz ışığı yanmıyordu, 5 dakika arayla ikinci kezde yaptı aynı sesi, arabayı stop ettim tekrar çalıştırdım daha biip lemedi. nedendir anlamadım!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.06.2012 at 16:24, Srkn :

Ben buldum direksiyonun üzerinde sağ elinizde ENTER tuşunu bilmeden ileri veya geri itiyorsunuzdur o tuştan o ses geliyor çünkü.

Enter tuşuna basıyor olabilir misiniz ? Benim başıma çok geliyor. Basıldığında dediğiniz o sesi çıkarıyor. O tuşa basılı tutun ve sesin aynı ses olup olmadığını kontrol edin bence.

16 dakika önce, Raggaman :

Konuyu hortlatayım ozaman :) Aynı uzun biip sesini bugün aracı çalıştırırken duydum şaşırdım. Hiç bir ikaz ışığı yanmıyordu, 5 dakika arayla ikinci kezde yaptı aynı sesi, arabayı stop ettim tekrar çalıştırdım daha biip lemedi. nedendir anlamadım!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farlar açıkken geliyorsa soldaki gösterge aydınlatması parlaklık çubuğu en sona dayandığından geliyordur. En sona döndürünce bağlı olduğu anahtar (potansiyometre) bazen o çubuk iki arada bir derede kalabiliyor, en ufak çukurdan geçtiğinizde de yine parlaklığı sona dayıyor ve bu da en sona dayandığında çıkan bip sesini çıkartıyor. parlaklığın en sondan bir öncede bırakın sesin gelmediğini göreceksiniz.

Ayrıca radyo kontrollerine bastığınızda da bip sesinin gelmesini engellemek için ayarlardan beep sesini kapatıp rahata erebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...