Jump to content

Bu 626 yı almak istiyorum tavsiyeleriniz?

kamotropi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar yaklaşık 6 ay önce bir mazda bulmuştum yalnız satıcının dediği gibi çıkmadı alamadım.

Bu aracı almak istiyorum sizden ricam ilana bakıp fikrinizi paylaşmanız.

Araç 1.6 motor lpg tüketimi nasıl olur? performansı çok etkilermi yorumlarınızı bekliyorum :)

24508964.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-boylesini-bulursan-sakin-dusunme-onu-al-ama-boylesi-yoookk-91491243/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç çok temiz gözüküyor bence bu fiyata alınır.  birde servise gösterirsin bakar ederler neyi var yok sölerler. ama bir durum var 626 lar 2.0 motor dur. tabii 626 üstatları daha iyi bilir yanlışsam düzeltirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla 626 lar hep 2.0 motor ama ruhsatlara 1.6 yazılmış bazılarının bu yüzden vergileri 1.6 gibi sanırım, genede iyice bir anlayıp dinlemek gerek ayrıca serviste motorada baktır km si bayağı fazla motorun yapılıp yapılamdğınıda sormayı unutma , kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu rakam yüksek, bu modeldeki bir araca...bu paralara 98 model  1.5 familia alınır bence.daha sorunsuz ve daha cimridir tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beş aylık 626 tombak kasa kullanıcısı olarak sadece şunu söyleyebilirim;

Motorunda, kasasında seni yoracak bir problemi yoksa hemen al derim... Bu kasa Mazda 626 ların hepsi 2 bin motor ama seni korkutmasın, şehir içi 25 kuruş, dışı 18-20 kuruş yakıyor tabi lpg yakıyor...

:P

Yıllık vergisi 230 tl, rahatı konforu ve yakıtı paha biçilemez... İnan bu fiyata bu konforda ve kalitede başka araç bulamazsın...

Motorunda kronik sorun yoksa yapış yakasına...

Bu kadar net....

Haaa bir de kendine iyi bir Mazda ustası bul.

Şimdiden hayırlı olsun.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En çok beni düşündürende 1.6 olması sizin aracınız 2.0 motor ve söylediğinize göre yakıt sarfiyatı bence gayet makul.

Küçü motor alalım az yaksın derken tam tersi bir durum hiç iyi olmaz o yüzden 1.6 mazda kullanıcısı arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En çok beni düşündürende 1.6 olması sizin aracınız 2.0 motor ve söylediğinize göre yakıt sarfiyatı bence gayet makul.

Küçü motor alalım az yaksın derken tam tersi bir durum hiç iyi olmaz o yüzden 1.6 mazda kullanıcısı arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.

Ben anlatamadım galiba,

8:)

vermiş olduğunuz ilandaki 626 kasaların 1.6 motor seçeneği yok, en azından türkiye de yok... Hepsi de 2000 motor, ama 1,6 motordan daha az yakar çünki DOHC motor 16 valf, 117 Beygir...

Temizse araç bence kaçırma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam hafta sonu bakmayı düşünüyorum, bir soru daha aklıma takıldı türkiyede 1.6 motor seçeneği yok demişssiniz peki parça konusunda sıkıntı çekermiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam hafta sonu bakmayı düşünüyorum, bir soru daha aklıma takıldı türkiyede 1.6 motor seçeneği yok demişssiniz peki parça konusunda sıkıntı çekermiyim?

Sizin baktığınız kasaların 1,6 seçeneği yok, ama bu kasadan önceki modellerin var ve o motorlar karbüratörlü, onlara 7-8 bin vereceğinize bu kasalardan almanızı tavsiye ederim...

Parça konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, yetkili servislerde bulunuyor, ayrıca internette bir sürü çıkmacı ve yan sanayi parça satan yerler var, hatta forumda bile var.

Araba temizse, içine siniyorsa kaçırma, ama çok ince detaylı baktır...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 hastası değilsen familia almanı tavsite ederim. Çünkü bunun fiyatı normalin biraz üstünde bu fiyata bu aracın km düşük ve kaportası çok iyi vs olması lazımki bu fiyatları etsin. Benim kendi görüşüm ama bu aracın ortalama fiyatı 8500 9000 tldir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 hastası değilsen familia almanı tavsite ederim. Çünkü bunun fiyatı normalin biraz üstünde bu fiyata bu aracın km düşük ve kaportası çok iyi vs olması lazımki bu fiyatları etsin. Benim kendi görüşüm ama bu aracın ortalama fiyatı 8500 9000 tldir.

Vermiş olduğun fiyatlarda 626 alırsan iyi bir masraf yapman gerekir... Temizlerine 10 bin gönül rahatlığı ile verilebilir...

Daha aşağı alanlar da; piyasa şartlarında, sıkışmış satıcılardan almış olabilirler (benim gibi)

:)

Familia da bu konforu ve rahatlığı bulabileceğini sanmıyorum... Ayrıca motor gücünü de...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vermiş olduğun fiyatlarda 626 alırsan iyi bir masraf yapman gerekir... Temizlerine 10 bin gönül rahatlığı ile verilebilir...

Daha aşağı alanlar da; piyasa şartlarında, sıkışmış satıcılardan almış olabilirler (benim gibi)

:)

Familia da bu konforu ve rahatlığı bulabileceğini sanmıyorum... Ayrıca motor gücünü de...

Zaten bende iyisini bu fiyatlara alabileceğinden bahsettim. :) aslında bizim araçlarımız daha fazlasını hakkediyor. Bu özelliklerde bu sağlamlıkta ki araçlar bukadar ucuz olmamalı.

Parça fiyatlarına gelince bu güne kadar ben hiç bir parçasını pahalı almadım ortalama şöyle diyebilriim

oksijen sensörü ntk 145 tl

triger kayış ve bilyalar 70 tl

frenbalataları 40 tl

debriyar seti 130 tl

benzin pompası 80 tl

buji ngk 28 tl

hidrolik debriyaj merkezi 70 tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu paranın biraz fazla göründüğü doğrudur. Ama dökük bir aracı alıpta toplamaya başladığınızda parça parça elden çıkan paraların büyüklüğüne inanamazsınız.

Motor konusuna gelince, bu motor Türkiyede satılmadı, o kesin. Ancak permili gurbetçilerimizden getirenler olmuştu. Hatta bu kasanın dizelini bile gördük buralarda.

Parça konusunda motorda sorun olmazda, kasa için biraz oyalanabilirsin. Yakıt zaten tek başına iyi. Kaldı ki LPG var. Ama performans beklemeyeceksin. Çünkü bu kasa için 1.6 litre yetersiz.

Uzun yoldaki keyfini yaşayınca göreceksin.

Hep dediğim gibi, iyi bir ekspertiz ve pazarlık ile hayırlı olsun diyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu paranın biraz fazla göründüğü doğrudur. Ama dökük bir aracı alıpta toplamaya başladığınızda parça parça elden çıkan paraların büyüklüğüne inanamazsınız.

Motor konusuna gelince, bu motor Türkiyede satılmadı, o kesin. Ancak permili gurbetçilerimizden getirenler olmuştu. Hatta bu kasanın dizelini bile gördük buralarda.

Parça konusunda motorda sorun olmazda, kasa için biraz oyalanabilirsin. Yakıt zaten tek başına iyi. Kaldı ki LPG var. Ama performans beklemeyeceksin. Çünkü bu kasa için 1.6 litre yetersiz.

Uzun yoldaki keyfini yaşayınca göreceksin.

Hep dediğim gibi, iyi bir ekspertiz ve pazarlık ile hayırlı olsun diyeceğim.

Delinin biri hesabı bizimkisi... Adam yanlışlıkla ilanına 1,6 yazmış biz hala bu noktada uğraşıp yorum yapıyoruz...

:D

Bir daha yazıyorum, bu kasalarda 1,6 motor yok !!

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı aldım ve ustaya samsunda tanıdık bir ustaya götürdüm motorun 1.6 olduğunu söyledi.

Motorcu dediğim japon araçlara bakıyor aynısından arkadaşında olduğunu söyledi, çok emin olmak için başka bir yere götürcem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı aldım ve ustaya samsunda tanıdık bir ustaya götürdüm motorun 1.6 olduğunu söyledi.

Motorcu dediğim japon araçlara bakıyor aynısından arkadaşında olduğunu söyledi, çok emin olmak için başka bir yere götürcem.

Hayırlı olsun...

Motor konusunda felaket şaşırdım, bu kasalarda 1,6 motora hiç rastlamamıştım, duymamıştım...

8:)

Motor ve araç hakkında detaylı bilgilendirme yaparsanız biz de öğrenmiş oluruz. Ancak; 2.0 motorun gücünü ve ataklığını bulamayacağın aşikar... Hele hele o motor karbüratörlü ise...

Tekrar hayırlı olsun. Kazasız günler.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...