Jump to content

Mazda Lantis Almak İstiyorum Bilgilerinize İhtiyacım Var !!!

Lantis_24

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba ,

Mazda lantis almak istiyorum. Bitane buldum çok hoşuma gitti ve 1 hafta içerisinde karar verirsem sahibine kapora vermem lazım acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Araç;

-155.000 De

-99 model ithal japon diyor sahibi,

-ABS,

-Sürücü ve Yolcu Hava yastığı,

-Klima,

-4 cam elektrikli,

-Aynalar elektrikli,

-17'' jant ve yeni lastikler,

-Tavanda güneş yanığı var,

-Bir kaç parça boyası var,

-Değişen yok,

-Koyu gece mavisi,

-Fiyat: 14000 TL

Bu aracı almak istiyorum. Aracın ilanını burada açıklamak ne kadar doğru olur bilemediğim içn ilanın link'ini yayınlamadım ama sorun olmazsa paylaşabilirim. Konuyu da doğru yere mi açtım bilmiyorum:) Şimdiden Tşkrlr..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Verdiğin bilgilerden anlamak ne kadar zor olsada, 99 model aracın Türkiyede satılmadığını söyleyebilirim. Çünkü 98de son satıldı Lantisler. Ayrıca 14bin, ne desem biraz fazla. Ama donanım olarak Lantislerin en dolusu, o kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Verdiğin bilgilerden anlamak ne kadar zor olsada, 99 model aracın Türkiyede satılmadığını söyleyebilirim. Çünkü 98de son satıldı Lantisler. Ayrıca 14bin, ne desem biraz fazla. Ama donanım olarak Lantislerin en dolusu, o kesin.

14000 Çok evet. Ancak araç çok hoşuma gitti :) Bende 98 de bitti diye biliyorum tr de, sordum özellikle bu yurt dışı ithal 99 model diye bilgi verdi sahibi.

post-7882-141695288875_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tşk ederim Gökhan Bey tavsiyeniz için. Peki bu aracın yakıt durumu nedir şehir içinde ve 1840cc olduğundan 2000cc vergi sınıfı ödeniyor. Bu kasko bedelinin %5 i mevzusu bu araçta geçerlimidir acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14000 Çok evet. Ancak araç çok hoşuma gitti :) Bende 98 de bitti diye biliyorum tr de, sordum özellikle bu yurt dışı ithal 99 model diye bilgi verdi sahibi.

Ne zaman mazda Türkiye'de üretildi de, 99 modeli ithal gelsin...

Tey allam yaa

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tşk ederim Gökhan Bey tavsiyeniz için. Peki bu aracın yakıt durumu nedir şehir içinde ve 1840cc olduğundan 2000cc vergi sınıfı ödeniyor. Bu kasko bedelinin %5 i mevzusu bu araçta geçerlimidir acaba ?

O kısımda pek birşey olacağını sanmıyorum. Aracın 1999 olarak kabul etmediği için 1998 üzerinden kasko değeri 12.500TL. Görünüyor. %5'i de 625TL. Çıkıyor.

8y0mh.png

Zaten MTV olarak 2012 yılında ise 576 TL.

8y0nl.png

Yani buradan birşey olmaz.

Yakıt konusunda kullanıcı arkadaşlar memnuniyetlerini dile getirmişlerdir her zaman. Bu konuda arama yaptığında birçok yoruma rastlarsın forumumuzda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok tşk ederim bilgiler için Gökhan Bey. Forum da da sadece siz varsınız galiba :)

Evet forumda Gökhan abimiz bir tanedir. O yüzden taklitlerinden kaçınmaya dikkat edin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet forumda Gökhan abimiz bir tanedir. O yüzden taklitlerinden kaçınmaya dikkat edin. :)

Taklit varsa forumda sizin barındırmamanız gerek bence :) Lantis hakkında bilgi almak istedim sadece Gökhan Bey yardımcı oldu TAKLIT veya değil başkalarının da yardımcı olmasını isterdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba ,

Mazda lantis almak istiyorum. Bitane buldum çok hoşuma gitti ve 1 hafta içerisinde karar verirsem sahibine kapora vermem lazım acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Araç;

-155.000 De

-99 model ithal japon diyor sahibi,

-ABS,

-Sürücü ve Yolcu Hava yastığı,

-Klima,

-4 cam elektrikli,

-Aynalar elektrikli,

-17'' jant ve yeni lastikler,

-Tavanda güneş yanığı var,

-Bir kaç parça boyası var,

-Değişen yok,

-Koyu gece mavisi,

-Fiyat: 14000 TL

Bu aracı almak istiyorum. Aracın ilanını burada açıklamak ne kadar doğru olur bilemediğim içn ilanın link'ini yayınlamadım ama sorun olmazsa paylaşabilirim. Konuyu da doğru yere mi açtım bilmiyorum:) Şimdiden Tşkrlr..

Slm,Site'de link vermenin sakıncası yok,linkini yayınlarsanız resimlere bakarak yorum yapmaya çalışalım,ayrıca mutlaka aracı tanıyan vardır,belki eski sahibidir : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm,Site'de link vermenin sakıncası yok,linkini yayınlarsanız resimlere bakarak yorum yapmaya çalışalım,ayrıca mutlaka aracı tanıyan vardır,belki eski sahibidir : )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-1999-model-turkiye-nadir-ithal-lantis-91016717/detay/

Aracın linki bu. İlginiz için şimdiden teşekkürler :)

Birde Lantis lerde beni korkuttukları tek şey motoru ve iç plastik aksamı. Motoru sağlam olsun içinden ''tıkırtı'' gelmesin yeter derim hep :) Böyle bir kroniklik varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca aracın km'si 155000 dikkat et,mutlaka baktır,benim arac sıfır gibi,etiketleri hala üzerinde ve yanlızca resmi tatillerde ve hafta sonları kullanılmasına ramen 161000 km'de..

kimsenin günahını almayayım ama güvende kalmadı artık,ya klometre teli değişmiş oluyor yada klometresi düşürülmüş,dikkat etmeni tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üç,dört yerde boya var demiş ilan sahibi,bence etek altları komple boyalı..

Tavanıda siz boyatacaksınız + araç fuul boyalı olacak..

Yanılıyor olabilirim,mutlaka baktırın,temiz lantise binmek gerçekten zevk,şayet sorun çıkartmaya başlayan lantis sizi üzer..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taklit varsa forumda sizin barındırmamanız gerek bence :) Lantis hakkında bilgi almak istedim sadece Gökhan Bey yardımcı oldu TAKLIT veya değil başkalarının da yardımcı olmasını isterdim :)

Bende çok araştırdım lantis!i , foröda araç hakkında birsürü yazıvar sizi aydınlatacak,eski lantis kullanıcıları..

Boşuna dememişler o bir efsane..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız araçta 3 kapıda parça boya varmış tavan boyanacak birde ama kasa olarak temiz bir araç. değişen yok ve km iyi. çok araştırdım boyasız değişensiz full lantis zor bulunuyor. olanlarda 16-17bin istiyor o yüzden o fiyatlara tercih edemem. km nin orijinal olup olmadığını nerden anlayabiliriz yada nerden anlarlar kim anlar :)?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gökan'bey lantislerin en dolusu o kesin demişsiniz..

yanlış bilgi vermişsiniz,lantislerin en dolusunda sanruf'da var : ) pamık sahibi olarak yanılmanız normal : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız araçta 3 kapıda parça boya varmış tavan boyanacak birde ama kasa olarak temiz bir araç. değişen yok ve km iyi. çok araştırdım boyasız değişensiz full lantis zor bulunuyor. olanlarda 16-17bin istiyor o yüzden o fiyatlara tercih edemem. km nin orijinal olup olmadığını nerden anlayabiliriz yada nerden anlarlar kim anlar :)?

Benim gördüğüm 3 parça boyadan fazla gibi,uzman değilim yanılıyorda olabilirim.

Km düşürüldüğünü araca oturduğunuzda şayet rakamlarda değişiklik varsa araca yanaşmayın,km rakamlarının hepsi teksıraysa sorun yok gibidir,km telini kontrol ettirin ucu kırıkmı? çıkarılmış'mı ? veya değişmişmi?siz yinede aracın eski muayenelerini araçtırın kaç km'de muayeneye girmiş,en kolayı budur.

Ayrıca aracı bilgisayara bağlayıp motor km vbg durumlarını anlayabilen birçok yer var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavanda güneş yanığı olup'ta kaputun bukadar temiz kalması normal değil..

İlandaki lantis'in sahibi mutlaka okuyacaktır yazdıklarımı,bana kızmasın ben objektif yaklaşıyorum..

Kimsenin aracını kötüleme gibi bir derdimde yok,yanlızca size bu formda yardım eden çıkmamış özellikle form yöneticilerinden, o yüzden size elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavanda güneş yanığı olup'ta kaputun bukadar temiz kalması normal değil..

İlandaki lantis'in sahibi mutlaka okuyacaktır yazdıklarımı,bana kızmasın ben objektif yaklaşıyorum..

Kimsenin aracını kötüleme gibi bir derdimde yok,yanlızca size bu formda yardım eden çıkmamış özellikle form yöneticilerinden, o yüzden size elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum..

ilginize çok teşekkür ederim formu sevdirmeye yardıcı olan kişilerdensiniz :)

Bu araç ilk aracım olacağı için halk tabiriyle biraz pimpirikli davranıyorum :) güçlü atik ve şekil olarak çok beğeniyorum. aklımda 98-99 model rover 216si ve mazda lantis vardı. ancak rover dan soğuttular çevremdekiler. bu aracı da çok büyük hevesle ve zor şartlarda alacağımdan dolayı hayal kırıklığına uğramak istemiyorum açıkçası. eğer ilandaki aracı alırsam tüm paramı vercem. devir, sigorta vs gibi masrafları da babama yanaşcam açıkçası:)  o yüzden çok kararsız kalıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı bu hafta içi herşey netleşecek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...