Jump to content

1990 mazda626 sedan kaç cc ?

asimo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Mazda severler herkese iyi forumlar,daha önce ruhsatla ilgili bir başlık altında yazmıştım ama bilgi alamadım yeni konu olarak açmak istedim,

benim aracım 1990 model sedan 626 ruhsatta 1390cm3 ve 1080kg bilgileri var,ama nette (satılık ilanları haricinde) lastik firmaları oto teknik verilerinin bulunduğu sayfalar vs. hiçbirinde 1990model olupta 1.6 motor mazda ya rastlamadım benim mazdamın suçu nedir listelerde adı geçmiyor benmi bulamadım,bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler.

Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 lar genelde 2.0 motordur,  buda tahmini 2000 cc nin altında sadece 1-2 değer farkılı olur sanırım 1997- 1998 cc v.b.  ama 626 larda bu yanlışlık çok olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 ve öncesinde Türkiyede 1.6 motor 626 satıldı. Ama ağırlık 2.0 motorlardaydı.

Ancak halefi olan 92-97 kasa 626lar sadece 2.0 olarak satıldı.

Daha sonra getirtilen 98-2000 modellerde aynı 2.0 motor getirtildi.

2001 de ise çok az ithal edilenlerde sadece 2.0 Litre idi.

Aralarda çoook nadir 1.6 motor vardır belki. Ama gören yok. Hatta dizel motorlu bile varmış. Onlarda münferit olarak getirtilen yada sonradan motoru değiştirilen arabalardır diye farzediyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için,artık kafam daha fazla karışmadan bırakıyorum  peşini,daha önce kullandığım araçlardan çok farklı (22 yaşında olmasına rağmen) insanı bağlıyor kendine, başka araba olsa en ufak kusurunda satardım buna kıyamıyorum.İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Değerli dostlar ! uzun bir aradan sonra aranızdayım. (5 yıl sonra mazda 323 ten sonra) Şimdi de 626 1991 model 1.6 (73,5 kw nasıl oluyorsa) sahibiyim. araba 1.6 ve 73.5 kw Ruhsatta böyle yazıyor. araştırmalarım 1.6 ların  59 kW / 80 PS  -ki benimki bu haliyle 98 hp ye denk geliyor. benim araç kaç cc'dir anlamış değilim. bu konuda bilgi olan varsa ve bilgi verirse sevinirim. saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...