Jump to content

S40 Focus Jetta Mazda 3 ?

caylak05

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.. Mazda sahibi değilim fakat almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an bende astra classıc 1.3 cdtı var fakat 1.3 bana az geliyor. Onun için 1.6 dizel bi araç düşünüyorum..

Volvo s40  focus 1.6 tdcı tıtanıum x paket vw jetta 1.6 tdı hıghlıne ile mazda 3 1.6 dizel ımpressıve arasında kaldım.

Volvo s 40 ön konsol ve direksiyon kamyon otobüsten farksız geldi kasasının üretilmeyeceği söylentisi var ama volvo işte adı ve sağlamlığı yeter..

Focus tipi çok kötü ama donanım olarak çok iyi start stop park vs vs..

Jetta biraz daha yaşlı orta yaş arabası gibi ama alman arabası

mazda da çok şık fakat bence olması gereken bazı özellikler bulunmuyor maalesef.. Dizel mıraı olsa fena olmazdı.. 1.6 dizellerde adaptif farlar, çok basit olan usb falan yok gerçi navigasyon taktırıp yapılabilir ama o da orjinalliği bozar gibime geliyor.

Ya da sıfır mazda yerine ikinci el az kullanılmış bi mazda mı almak daha mantıklı..

Siz olsanız hangi arabayı alırdınız gerçi burdan mazda çıkar ama en azından bilenlerden tavsiye almış olurum..

Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Tavsiyem sizi ne kadar etkiler ama ben yerinizde olsaydım;

Temiz, bakımlı ve hor kullanılmamış 2004-2006 model Mazda 6 bakardım... İnanın verdiğiniz paranın üç katı konfor, rahatlık ve prestiji bulacaksınız.

Bi araştırın derim... Cebinizde kalan parayı düşününce değeceğine eminim...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyem sizi ne kadar etkiler ama ben yerinizde olsaydım;

Temiz, bakımlı ve hor kullanılmamış 2004-2006 model Mazda 6 bakardım... İnanın verdiğiniz paranın üç katı konfor, rahatlık ve prestiji bulacaksınız.

Bi araştırın derim... Cebinizde kalan parayı düşününce değeceğine eminim...

;)

onlar 2.0 motor ya vergi falan uğraştırır bi de öyle 6-8 yıllık araba düşünmüyorum sıfır veya ayarında araba bakıyorum..

öneri için sağolun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

onlar 2.0 motor ya vergi falan uğraştırır bi de öyle 6-8 yıllık araba düşünmüyorum sıfır veya ayarında araba bakıyorum..

öneri için sağolun..

Para var çare var diyenlerdensin yani...

;D

Benimkisi sadece tavsiye, sıfır araçta bulamayacağın donanım ve konfor Mazda 6 larda mevcut, baktığınız ve düşündüğünüz araçların bir üst sınıfı olduğu için kat kat düşük miktar para ile kat kat konforlu araç almış olacaksınız... Cebinize kalacak para zaten MTV farkını yıllarca amorti edecektir... Ayrıca; şu an bindiğiniz araç için harcadığınız para ve zaman için çok hayıflanacaksınız buna eminim...

Neyse; Mazda işte böyle bir araç, bilmeyen hiç bilmez, öğrenen de hiç vazgeçemez...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Para var çare var diyenlerdensin yani...

;D

Benimkisi sadece tavsiye, sıfır araçta bulamayacağın donanım ve konfor Mazda 6 larda mevcut, baktığınız ve düşündüğünüz araçların bir üst sınıfı olduğu için kat kat düşük miktar para ile kat kat konforlu araç almış olacaksınız... Cebinize kalacak para zaten MTV farkını yıllarca amorti edecektir... Ayrıca; şu an bindiğiniz araç için harcadığınız para ve zaman için çok hayıflanacaksınız buna eminim...

Neyse; Mazda işte böyle bir araç, bilmeyen hiç bilmez, öğrenen de hiç vazgeçemez...

:fiuw:

yok paradan değil de ilk kendin sürünce arabayı daha farklı oluyor :) yeni araba farklı oluyor yani..

bakalım araştırıyorum mazdayı siz de yardımcı olursanız..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok paradan değil de ilk kendin sürünce arabayı daha farklı oluyor :) yeni araba farklı oluyor yani..

bakalım araştırıyorum mazdayı siz de yardımcı olursanız..

Mutlaka haklısınız... Ben işin maddi boyutunu ele aldığım için bu öneriyi yapmıştım... Neticede bi araç alınacak ve özellikleri istenilen seviyede olacak... Bunu da; sıkı bir araştırma ile size sunacak ilk marka Mazda...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlaka haklısınız... Ben işin maddi boyutunu ele aldığım için bu öneriyi yapmıştım... Neticede bi araç alınacak ve özellikleri istenilen seviyede olacak... Bunu da; sıkı bir araştırma ile size sunacak ilk marka Mazda...

;)

ya mazdanın ben tam istediklerimi karşıladığını düşünmüyorum.. mesela dizellerde pek seçeneğin yok.. avrupadaki modellerine bakıyorum bütün özellikler var. start stop bi-xenon far navigasyon.. usb standart olarak yok galiba niye bilmiyorum ama.. türkiyede bunlar yok mesela..navigasyon taktırarak halledilir usb falan belki ama nasıl olur orjinalliği bozulunca bilmiyorum taktıranlar varsa nasıl duruyo veya herhangi bi sıkıntı çıkarıyor mu acaba?? start stop la xenon a da yapacak bi şi yok galiba.. mazdaya mail attım impressive donanımı ile satışlar devam edecektir diye cvp yazdılar.. mirai dizeller için niye anlayamadım ama düşünülmüyor.. yani benim demek istediğim istediğin özelliklerde bi araba yapamıyosun.. ama ford da volvo da opsiyonlar var istediğini yapabiliyosun mazdada da böyle olsaydı keşke..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elinizdeki arabaya binmeye devam edin bence,yakıt ve vergiden dolayı hayli avantajlısınız zaten... :)

Bu da bi fikir... Mazda sahibi olmadan opel kullanmış olsaydım ben de bu fikir üzerinde ısrar edebilirdim belki...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olaya donanım olarak bakarsanız,mazdadan daha donanımlı araçlar mevcut.Ama, sorunsuzluk,güvenlik,malzeme ve işçilik kalitesi olarak mazdayı tercih ederim.Türkiye'ye 2013 de,mazda kendi ürettiği dizel motorlu araçları da gelecek.(i-stop,115bg,270 tork) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen dediğin gibi Volvo tat vermez, bomboş bir orta konsolu var, yakında  kasa  da değişebilir...

Jettayı şirket aracı, kiralık araç zannederler muhtemelen...Sportif bir tasarım hiç değil...

Mazda 3 alırsın, orta konsola da bir multimedya yerleştirdin mi  performansın ve  teknolojinin keyfini çıkarırsın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dizel deki ısrar neden

2010 mazda3 imp benzinli sahibiyim gayet memnunum

ilk aldığımda sadece sportif deri koltuk ve zenon far değiştirdiklerim

veya 1 yıl daha opel' e katlanıp 2013 skyactiv mazda3 alınır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen dediğin gibi Volvo tat vermez, bomboş bir orta konsolu var, yakında  kasa  da değişebilir...

Jettayı şirket aracı, kiralık araç zannederler muhtemelen...Sportif bir tasarım hiç değil...

Mazda 3 alırsın, orta konsola da bir multimedya yerleştirdin mi  performansın ve  teknolojinin keyfini çıkarırsın...

ben de öyle düşünüyodum navigasyonla idare etmeyi fakat arman arkadaşın dediği daha mantıklı galiba.. seneye skyactiv motorlar gelsin bi onun donanımlarına bakalım nasıl olcak.. ben onları 2014 gibi gelecek ve motorun da 2.2 olduğunu duydum ama kesin bilgisi olan var mı acaba??

dizeldeki ısrarım da şu anki aracım 32 binde 1 yılı biraz geçti alalı.. çok km yapıyorum onun için.. yoksa benzin kötü olduğundan falan değil..

yakıt ve ekonomi olarak memnunum şuanki arabamdan ama işte arabyla 160 tan sonra  zorlanıyo gibime geliyo.. 180 e kadar çıkıyo fakat ondan sonra çok zor gidiyo.. 1-2 defa zar zor yokuş aşağı 200 gördüm.. bi de kalkışta çok yavaş kalıyor.. bazen de yokuşlarda çekmiyor yoksa memnunum arabadan..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 2011 aralık ayında 50700 tl.ye benzinli impressive aldım. aracımdan memnunum, ancak daha önceki arabam dizel olduğu için, benzinliye alışmam bayağı zor oldu. o yüzden, eğer dizel kullanıyorsanız, mutlaka dizel alın (tork tutku yaratıyor galiba). artı olarak 170 torktan, 270 torka geçmek, inanın uçak sürer gibi olursunuz.

geçen hafta, bankacı bir arkadaşım, 2012 focus sedan dizel almış, 54000 demişler, pazarlıkla 52'ye almış. özelliklerini bilmiyorum, ama dışarıdan baktığınızda dolu bir araç gibi gözüküyor. şu an mazda 3 impressive satış fiyatı 54 binlerde. dizel focusu daha ucuza alabiliyorsunuz. şu an alacak olsam dizeli tercih ederdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt ve ekonomi olarak memnunum şuanki arabamdan ama işte arabyla 160 tan sonra  zorlanıyo gibime geliyo.. 180 e kadar çıkıyo fakat ondan sonra çok zor gidiyo.. 1-2 defa zar zor yokuş aşağı 200 gördüm.. bi de kalkışta çok yavaş kalıyor.. bazen de yokuşlarda çekmiyor yoksa memnunum arabadan..

kullanım bu hızlarda ise  uçak almakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 2011 aralık ayında 50700 tl.ye benzinli impressive aldım. aracımdan memnunum, ancak daha önceki arabam dizel olduğu için, benzinliye alışmam bayağı zor oldu. o yüzden, eğer dizel kullanıyorsanız, mutlaka dizel alın (tork tutku yaratıyor galiba). artı olarak 170 torktan, 270 torka geçmek, inanın uçak sürer gibi olursunuz.

geçen hafta, bankacı bir arkadaşım, 2012 focus sedan dizel almış, 54000 demişler, pazarlıkla 52'ye almış. özelliklerini bilmiyorum, ama dışarıdan baktığınızda dolu bir araç gibi gözüküyor. şu an mazda 3 impressive satış fiyatı 54 binlerde. dizel focusu daha ucuza alabiliyorsunuz. şu an alacak olsam dizeli tercih ederdim.

evet benim de tercihim dizel şuanki 200 tork yetmiyo bana :D focusun full donanım sunroof start stop bi-xenon  park asistan falan internette 69 bine denk geliyo tabi internetteki fiyatı.. daha da indirim olur bence.. aradığım bütün özellikler var fakat onun da tipi çok kötü ya.. bi de kışı beklemek lazım aralık gibi falan daha da ucuzlar fiyatlar..  ama seneye bekleyebilirim bi mazda skyactiv gelsin bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanım bu hızlarda ise  uçak almakta fayda var :)

abi yok her zaman değil otobanda falan arabayı test ederken yapıyorum.. tabi burda asıl sorun serilik astra 1.3 kalkışta yavaş kalıyo biraz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence yaşına en uygun araba mazda3 özellikleri konusunda seni tatmin eder fakat ikinci seçenek olarak jetta düşün derim.

aslında ilk jettayı düşünüyordum fakat mazdayı birisi tavsiye edince buna kaydı tercihim.. jetta donanım olarak güzel fakat işte orta yaş arabası gibi biraz.. yoksa diğer yönleri iyi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında ilk jettayı düşünüyordum fakat mazdayı birisi tavsiye edince buna kaydı tercihim.. jetta donanım olarak güzel fakat işte orta yaş arabası gibi biraz.. yoksa diğer yönleri iyi..

orta yaş değil.... emekliliğine kadar tofaş ve türevleri ile gezip, çoluk çoçuğunu iş güç sahibi yapıp emeklilik ikramiyesi ile şu ahir ömründe iyi bir arabaya bindiğini zanneden ileri yaşlı emekli arabası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...