Jump to content

Park Sensörü Sorunu

kumsaati14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

direksiyonun sol tarafındaki ön konsolda park sensörü düğmesi var. Muhtemelen kapalı konumdadır. Bende aracı yeni aldığımda, çalışmıyor diye paniklemiştim :)

sol tarafta 4 dugme yeri mevcut ama benimkinin 3 tanesi bosta bir tanesi dolu oda dsc dugmesi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sol tarafta 4 dugme yeri mevcut ama benimkinin 3 tanesi bosta bir tanesi dolu oda dsc dugmesi

Park sensörü düğmesi o 4 düğmenin hemen sağında, daha büyük şekilde üzerinde "P" harfi yazıyor. Ama Touring modelinde park sensörü bulunmaya bilir emin değilim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Geri vites park sensörünün bipp öten cihaz aracın neresınde torpidonun arkasında mı dıkız aynasının arkasındakı kutuda mı acaba  Bazen normal ötüyor bazen kısık ötüyor kerata

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 dakika önce, ozgur35 :

Geri vites park sensörünün bipp öten cihaz aracın neresınde torpidonun arkasında mı dıkız aynasının arkasındakı kutuda mı acaba  Bazen normal ötüyor bazen kısık ötüyor kerata

Torpidonun arkasında sağ köşede ufak bir kutu.

Hvac actuatoru değiştirmek için onu da sökmek gerekmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, quiteguide :

Torpidonun arkasında sağ köşede ufak bir kutu.

Hvac actuatoru değiştirmek için onu da sökmek gerekmişti.

Torpidoyu komple sökücem o zaman, hafta sonu bakıyım Bu kutu büyük mü nasıl bir şey hoparlöre mı benzıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, ozgur35 :

Torpidoyu komple sökücem o zaman, hafta sonu bakıyım Bu kutu büyük mü nasıl bir şey hoparlöre mı benzıyor

Evet sökmeden ulaşamazsınız.

10x7x3 cm felan boyutunda.

Daire şeklinde delikler var üzerinde, hoparlör de içerisindedir. 

Soketine dikkat et, çıkartırken elinde kalmasın, tuhaf bir soketi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, quiteguide :

Evet sökmeden ulaşamazsınız.

10x7x3 cm felan boyutunda.

Daire şeklinde delikler var üzerinde, hoparlör de içerisindedir. 

Soketine dikkat et, çıkartırken elinde kalmasın, tuhaf bir soketi var.

Çok sağolun dikkat ederım sökerken. Kamerayla fotolayıp atarım buraya yarın öbür gün  ihtiyacı olan bakar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genellıkle müzık açmam araç içinde Ankara'ya İstanbul'a giderım radyo bıle açmam müziksiz kullanırım hep. Son zamanlarda müzık acıyorum galiba park sensöru müzık açınca kendını kısıyor. Bana öyle geldı yenı fark ettım. Komple söktüm üstü tozdu temızledım taktım yerıne cihaz çalışıyor sıkıntısı yok. Sesin bazen kısık bazen normal olması, galıba kısık oldugu zamanlar teybın açık olması olabılır. Yalnış bılgı de vermıyım belkı de hoparlör hep tozdu temızlenınce kendıne geldı

DSC05513.JPG

DSC05516.JPG

DSC05518.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sensor sesını az daha yükseltmek ıstedım kutunun tırnakları açınca orda beyaz bı vıda var. Vıda orta dereceydı onu max a aldom ses baya arttı minde de denedım baya kısılıyor. Max aldom kapadım cıhazı :D Beyaz vıda kutunun içinde 

15623475853472800293095116503550.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Sensorun sesini acmistim icinde ayari vardi.  ama gene haftada  bi iki kısıliyordu sonra duzeliyirdu. Son bi haftadır ses hep kısıktı ve akü bitti. Akü degistim ses duzeldi.  Bu hafta gozlemlicem suan akü degiseli 5 gün oldu hic kısılmadi Bu sesin kısılmasi ara ara yüzde 100 akü ile ilgili aku bitmeye yakin ses kisiliyor voltaj mi azaliyor nedir bilemedim 1 hafta daha gozlemlicem 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü ile de ilgili olabilir veya parçanın şase temaslarında sorun olabilir, diğeri şarj dinamosu bakım sorunu da söz konusu olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...