Jump to content

Mazda 3 ile 220km+ 5 kişi ile :)))

polatpolat28
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,

Dün bir arkadaşımın düğünü için Adana'dan Mersin'e gittik ve otoban'dan gidelim dedik...

(Bu arada darısı bekarlara  ;) )

Yakıt tasarrufu için genelde 90km ile gidiyorduk fakat yanımdan focus, megan gibi araçlar yüksek hızlarda geçerken bende dayanamadım ve ilk defa arabamı zorlamaya karar verdim :)). Araçta toplam 5 yetişkin ile gaza yüklendim ve meğer benim mazda 220km hız yapıyormuş :))

Doğrusu o kadar gideceğini sanmıyordum ve daha önce zorlamamıştım, aldığım sonuçlar ise beni şaşırttı ve memnun etti. 190km'den sonra biraz yavaş yükseldi ama 220km'yi gördüm fakat şunu da fark ettim benim depoda basmadan önce yakıt full'dü, bastıktan sonra ise neredeyse çeyreği gitti :))) Olsun ama ben arabamı seviyorum, görünüşü yeter :))

Sizinle paylaşmak istedim, herkese selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız, zaten devletimiz bizim sağlığımızı çok düşündüğü için yakıt fiyatlarını yeterince yükseltti :) İstesekte hız yapamıyoruz :)

Bu arada bir detay daha ekleyeyim, araba 220km bile gayet oturaklı bir şekilde, savrulmadan gidiyordu...

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok şükürkü paylaşabilmişsiniz. Geceleyin, otomobilde siz dahil 5 kişiyle 220 Km hız ve sonrası bunun paylaşımı. Aslına bakarsanız şanslıymışsınız, çünkü bunu forumda paylaşmanız bile sizin için bir şans diyebilirim.

Aksi bir durumda ertesi gün "mazdaclubtr" forum yerine gazetelerde şöyle bir haber olabilirdi. Adana'dan Mersine düğüne giden, içinde 5 yolcunun bulunduğu bir otomobil, aşırı hızdan dolayı kaza yaptı. Kazadan kurtulan olmadı şeklinde bir haber olabillirdi. :'(

Diğer o 4 kişinin tepkisi oldumu peki size hiç 220 Km hızla giderken. O diğer 4 kişinin tepkisini bilmem ama. Üyesi olduğum bu forumun bu tip aşırı hız,trafik kuralları ihlali gibi şeylerin. Anlatılmasına, özendirilmesine ve teşvik edilmesi gibi konulara karşıdır.

Bu arada yanlış anlamayın sizi teşvik ediyor ve özendiriyor diye birşeyle suçlamıyorum. Forumda ki genç olup, kanı kaynayan kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız var. Bu tip konuları okuyarak bir takım denemelere girebilirler. Benim uyarım onlara  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısınız size hak veriyorum, hız iyi birşey değil orası kesin fakat dikkat ettiyseniz'' ilk defa aracımı zorlamaya karar verdim'' diye yazdım yani sadece bir anlık ve bir kere aracın kaç yaptığını meraktan denedim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"polatpolat28" bu yazıyı sizin hoşgörünüze sığınarak yazdım. Ve ayrıca da hoşgörünüz için teşekkür ederim. Bazen bu tip ikaz mesajları, yanlış yerlere çekilip polemik yaratılabiliyor.

Güvenli, kazasız, belasız ve keyifli sürüşler dilerim. Sağlıcakla kalın :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir an netten bulduğum bir çok resmi paylaşayım istedim ama zaten bu resimleri her gün nette görüyorsunuzdur.

Bence "aracımın limitlerini göreyim demek ile başına silah dayamak aynı şeydir"

Daha önce paylaşılmıştı sanırım ,ford focus 190 km ile duvara çarpılarak test ediliyordu....

lütfen biraz daha dikkat ,biz sizleri her zaman aramızda görmek istiyoruz ..gazetelerin 3. sayfalarında değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben de bayram dönüşü İstanbul'dan Bulgaristan'a dönerken navigasyonla aracın hız göstergesini karşılaştırdım. yaklaşık %10 fark vardı.  Tem yolunda 140 la gittiğimi düşünürken gelen geçen beni sollamaya başladı. sonra navigasyonu bağladım ve aslında 125 le gittiğimi farkettim. Ben bu kadar fazla fark çıkacağını düşünmüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam bu km farkı konusu için iyi bir inceleme yapmak lazım...

Ama arabaya mı yoksa navigasyona mı güveneceğiz diye sorsalar ben arabaya derim çünkü bir ara otobanda 137 ile ceza yedim ve o zaman ibre 140 cıvarında gösteriyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da her zaman 10-15 Km arası navigasyonla fark oluyor. Bende aracınkine güveniyorum, aksi taktirde Antalya ve Ayvalık seyehatlerimde ceza yiyip dururdum. Navigasyonun hızını dikkate alsaydım eğer. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara bu navigasyon aletine güvenip adres ararken, cihaz beni ters yöne soktu ve ileride bana hoşgeldin diyen polis arkadaşlar güzel bir ceza kesti :(

O günden sonra kafayı çamdan çıkartıp, ''Kardeş buraya nasıl gidilir'' diye soruyorum :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne olursa olsun sonuçta dört lastik üzerinde gidiyoruz. Dün gece ankara otobanın da yanımda 140 civarı hızla kapışan arabaları 10km sonra pert olmuş halde görünce bu işin ciddiyetini ben daha iyi anladım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam 140'a gerek yok 100km ile yapılan kazaların çoğu ölümle sonuçlanıyor. Ama hepimiz bunu bildiğimiz halde 100km'yi geçiyoruz, bu nedenle çok dikkat etmek lazım...

Ben her zaman söylüyorum hızlı gidebilmek değil, yavaş gidebilmek marifet :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Edindiğim tecrübeye göre; navigasyon sektöründe,

Harita; Başarsoft olacak, yazılım da; İGO olacak... Başkası tad vermiyor.

:P

Bence de ama Istanbul, İzmir gibi yerlerin dışında pek işe yaramıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğerleri pek değil hiç işe yaramıyor ama... Arada büyük fark var bence...

Bu yüzden navteq vs. haritalardan uzak durun diyorum.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bayram tatilinde Ayvalık-Cunda-Sarımsaklı-Şeytan Sofrası-Patriça-Altınoluk taraflarındaydım hiç bir sorunla karşılaşmadım. Navigasyondaki program/harita ile ilgili bir durum ve güncellenmesi ile ilgili bir durum bu. Aynı şekilde İstanbul'da bu güne kadar bir kere sıkıntı yaşadım, oda Taşdelen/Çekmeköy tarafında. Oda yeni bir alt geçit-üst geçit şeklinde yol yapılmış. Yeni olmasından dolayı haritada gözükmüyordu. Onun haricindekilerin hepsi nokta atışıydı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...