Jump to content

Motor Sorunu Yardım (Rx8)

Onur7
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Beyler bugun aracimla seyir hlinde gderken egzozdan bir patlama sesi geldi ve arabaNin motor isigi yandi arabayi kenara cektim daha sonra makiniste gturdm yogun ugraslar sonrasi aracn makinesinde problem oldugu anlasildi adam aracin makinesini acilablr halledileblrsr hlledlr dedi ancak aracn makinesnn degsmsnn daha saglikli olacagi konusunda da hem fikiriz moralim cok bozuldu.. Ne yapacagimi bilemiyorum sifir bir makine ne kdra mal olur bu konuda bna detayli bir sekilde yrdmci olablecek var mi lutfenn..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfır motor getirip taktırmak işçilik dahil 13bin tl tutuyormuş. Servisin bana söylediği budur. Geçmiş olsun :( Araç kaç model ? Dexelia gelmeden önce normal yağ ile uzun bir süre kullanıldıysa malesef kaçınılmaz oluyor bu durum. Benim yeni aldığım araçta da aynı şekilde motor değişmiş. Umarım dexelia dan sonra rotary motorlar için bu kötü intib ortadan kalkar :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfır motor getirip taktırmak işçilik dahil 13bin tl tutuyormuş. Servisin bana söylediği budur. Geçmiş olsun :( Araç kaç model ? Dexelia gelmeden önce normal yağ ile uzun bir süre kullanıldıysa malesef kaçınılmaz oluyor bu durum. Benim yeni aldığım araçta da aynı şekilde motor değişmiş. Umarım dexelia dan sonra rotary motorlar için bu kötü intib ortadan kalkar :(

Fiyatından başka Dexelia yağın çok farkının olduğunu düşünmüyorum... Neticede Mazda için üretimi yapılmış Total yağı...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatından başka Dexelia yağın çok farkının olduğunu düşünmüyorum... Neticede Mazda için üretimi yapılmış Total yağı...

8:)

Fark olmaz olur mu ? Normal arabalarda sentetik yağ kullanılıyor. Dexelia ise mineral yağ ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aydın, aracın tekrar hayırlı olsun. Geçen re78'de bir yazı yazmıştım RX-8 ile ilgili olarak ama silmişler. Eğer okumak istiyorsan burada RX-8 forumları altındaki 'renesis rotary motoru' başlığı altında daha detaylısı (resimli ,video'lu) var. Linki de aşağıda...

http://www.mazdaclubtr.com/326/renesis-rotary-motoru/

Fark olmaz olur mu ? Normal arabalarda sentetik yağ kullanılıyor. Dexelia ise mineral yağ ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aydın, aracın tekrar hayırlı olsun. Geçen re78'de bir yazı yazmıştım RX-8 ile ilgili olarak ama silmişler. Eğer okumak istiyorsan burada RX-8 forumları altındaki 'renesis rotary motoru' başlığı altında daha detaylısı (resimli ,video'lu) var. Linki de aşağıda...

http://www.mazdaclubtr.com/326/renesis-rotary-motoru/

Teşekkür ederim okuyacağım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı aldıgımdan beri eksiksiz olarak yagını sureklı kontrol ettım yagı suyu hıc eksık olmadı yagı hıc eksıksız bir sekilde mazda dexelia 5w30 kondu suyu ıvırı zıvırı butun servisi eksıksız yapıldı aracım jdm rspec bir rx8 profilimdeki resimi bulunan mavi arac benim hftada 1 kez bilemediniz 2 kez suruyordum inanın benım gibi aracına ozenle bakan az kişi bulursunuz ancak gelin gorun ki makıne patladı yani siz ne yaprsanız yapın o patlayacaksa patlayacaktır tam aksıne arkdasımda var bir tane rx8 adam arabayı ezmedigi kaldı resmen mazda dexelia yag hayatı boyunca duymamıs kullanmamıs bile ancak gelin gorun ki aracı 150000 km ye geldi hala tıkırında gidiyor şans mı desem göz mü desem ne desem artık bilemiyorum.. uzun lafın kısası dexelia yagmıs gülerim :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...