Jump to content

Bir Boru/Hortum arıyorum

Bekir__
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Dündar Usta

1999 model mazda 323 1.5 sedan aracımızın havafiltresinden gelen havayı motora taşıyn hortumunda çatlaklar, yırtılmalar oluştu. Bu parçayı çıkardım Trabzon da tüm parçacılara baktım ama bulamadım. Resim de koymaya çalışacağım şimdi. Bu parçayı temin edebilir miyiz diye soracaktım...

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis ten sordum orjinali varmış ( İSTANBUL'DA) size yakın bir servis varsa sipariş verebilirsiniz, yoksa ben buradan alıp size yollarım fiyatı 62 ytl, görüşmek üzere :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustanın biri siyah eriyen banttan bahsetmişti. bununla tamir edebilirsiniz diye. bugün babam almış o banttan, güzelce sardık o körüklü yerlere, yırtılmalar, açtlaklar o körüklerin arasındaydı zaten. banttan önce de bi kat bally sürdük. Şu an çok güzel oldu gibi. yarın takıcaz arabaya. Umarım hallolmuştur. Mazda nın dezavantajlarından birini yaşamış olduk işte. alttarafı bir boru ama fiyatını görüyoruz işte...

Ustam bu arada sana zahmet vermiş oldum. Hakkını helel et. Çok teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biliyorum bu bölümde yalnızca konuyu açan üyemiz ve Dündar Usta mesaj gönderiyor ama bi yanlış anlaşılmayı engellemek için yazayım dedim. Dündar Abi'nin verdiği fiyat orjinal parçanın fiyatı, diğer markalarda da "alt tarafı bir boru"nun orjinal fiyatının yine en az bu seviyelerde olacağını tahmin ediyorum. Yan sanayi parça değil yani bu 62 YTL fiyat verilen...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaptığınız işlemle hortumu sertleştirmiş oldunuz böylelikle hareket etmesi gereken esnek yerleri kısıtladınız bunun uzun vadede zararı olacaktır, hem yaklaşık 10 senedir aracımızda görev yapan bu kauçuk boru için inanın 62 ytl para değil çünkü ben en 100 ytl civarıdır diye tahmin etmiştim, fiyat böyle olunca çıkmasını bile araştırmadım çünkü hurdacılar bile bu parçaya en az 50 ytl isterler, iyi akşamlar sorunu geçicide olsa çözdüğünüze sevindim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

sonucta 62 ytl verip orjinal olan bir parcayı arcına takıp 10 yıl daha kullanacaksınız bence hiç birsey yerli parcalara göre pahalı olabilir anca aracınız avrupa bir arac bunuda gözardı etmemek gerekir

kalitesi ve performansı ortada

O0:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O hortumun başına zaten normal şartlarda birşey gelmemesi gerekirdi.Büyük ihtimalle bakımlar sırasında gereğinden fazla sert davranıldı.benim arabam 1991 model benzer bir hortuma da sahip ama yırtılma falan yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

konuyu hortlatmak yasak değil değil mi :tey:

bu hortumun bantla sarılmış olmasının ne zararı olabilir? sonuçta dışarıdan bakınca hava kaçırmıyor. ve hareketli bir parça değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyu hortlatmak yasak değil değil mi :tey:

bu hortumun bantla sarılmış olmasının ne zararı olabilir? sonuçta dışarıdan bakınca hava kaçırmıyor. ve hareketli bir parça değil.

sarma işleminde kullanacağınız bant ısıya dayanıklı olursa  herhangi bir sorun teşkil etmez

bu mesajda bant sarımı mevcut  :)

http://www.mazdaclubtr.com/forum/323/iste-benim-nergisim-t5769.0.html;msg139333#msg139333

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama problem cikarsa sorumluluk kabul etmeyiz :D

Demek tehdit.

bir sorun olursa sizin arabaya bir operasyon düzenleriz. nede olsa aynı kasa. :)

@Halil İbrahim

o şekilde sarılı değil maalesef. hatta  ben kıvrımlı olduğunu bile ilk kez gördüm. bunun arabanın çekişine olumsuz etkisi olabilir mi? yokuşta çabuk bayılmasından şikayetçiyim biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o çatlaklarda içeri hava çekerse motor stabil olarak çalışmaz

hava akış sensöründen sonra motora giren fazla hava motorun boğulmasına neden olur

o hortum ilk kırıldığında araba rölantide çok güzel çalışyordu fakat gaz verince stop ediyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...