Jump to content

Mazda 3 1.6 Touring Satın Almak

Cosmoline

Tavsiye Edilen Mesajlar

2009 Model Mazda 3 1.6 Touring 28.000 KM "31.750 TL"ye anlaştık aracı henüz göstermedik gösterip sorun çıkmazsa satın alarak tekrar mazda dünyasına dönüş yapmak istiyorum. bu konuda siz site sakinlerinin görüşleri benim için çok büyük önem arz ediyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekküler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda nin ağır satildigindan bahsediyorlar ve engelliyorlar sürekli kafamı çok karıştırılarak

Mazdayı kullananlara sorarsan yanılmazsın... Eşekten düşenin halini eşekten düşer anlar derler...

Yoksa; dışarıdan hiç kimse sana Mazda al demez, çünki neyin ne olduğunu bilmiyor... Alma diyenler de, kulaktan dolma şehir efsanelerine göre yorum yapıyorlar.

Takdir senin.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda hem yaz tenhalığı, hem de ramazan rehaveti olsa gerek ki; beklenen sirkülasyon olmuyor...

Geçici bir şey, arkadaşlar;

Özellikle;

Onur, Onurum41, Burak, İlhan1977, Sercan Mazda 3 kullanıcısı ve gerektiğinden fazla yardımcı olacaklardır.

Sabır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaziantep de belki satışı ağır olabilir.

Amaciniz alım satım yapmak değıl ise ve uzun vadede binecekseniz düşünmeyin alin.

Mazda da dijital servis kaydı adinda bir hizmeri var.Arac hangi km lerde servise girmis ve neler yapilmis her hangi bir yetkili mazda servisinden cikartabilirsiniz.

Standart bakimlari zamaninda yapilmis olduguna dikkat edin. Uzun yillar sizi götürür .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 Model Mazda 3 1.6 Touring 28.000 KM "31.750 TL"ye anlaştık aracı henüz göstermedik gösterip sorun çıkmazsa satın alarak tekrar mazda dünyasına dönüş yapmak istiyorum. bu konuda siz site sakinlerinin görüşleri benim için çok büyük önem arz ediyor.

Mazda 3 sahipleri !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iki kasası mı var :)

Öncelikle bu şaka olsa gerek :)

Eski bir Mazda 626 kullanıcısıymışsınız. O yüzden Mazda dünyasına uzak ve yabancı değilsiniz.

Bir otomobil ararken bir takım tercihler olur, kriterler olur. Ne bileyim bu yakıt ekonomisi, araç güvenliği, donanımı, konforu, servis ağı ve servis ekonomisi vs. tarzda araçtan beklenen özellikler vardır. Bunların hiçbirisini paylaşmayıp sadece 2.el fiyatını paylaşmışsınız. Fiyat olarak çok az kişi size iyi yada kötü diyebilir.

Örenğin ben Honda aracımdan sonra araç arayışı içine girdim. Yeni alacağım araçta önem verdiğim şeyler nelerdi.

Yakıt ekonomisi

Sorunsuzluk (Honda aracımda en ufak bir sıkıntı yaşamadım, aynı şekilde devam etmek istedim)

Tam bağımsız arka süspansiyon

Esp-Dsc özelliğinin olması

Ve diğer güvenlik ekipmanlarının olması........

İlk dönemler kullandığım ve beğendiğim bir araç olmasından dolayı Ford Focus bakıyordum. Sonra bir arkadaşımın önerisi ile Mazda 3 ile tanıştım. Bu foruma baktım, inceledim, araştırdım, okudum. Otomobil dergilerinde Mazda 3 araştırdım. Ve hatta arabam dergisinin yazarlarında Tulu DARICAN'a bile bu aracı danıştım. Mazda'nın Facebook sayfasında Tulu DARICAN bir yazı yazmış ona istinaden kendisine e-mail atıp bu otomobili danışmıştım. Her yaptığım araştırmadan olumlu yanıtlar aldım.

1 yıla yakındır kullanıyorum, ben daha önceleri "araba" kullanıyormuşum, şimdi ise "otomobil" kullanıyorum. (Bu abimin tabiridir alıntı :) )

Demem o ki siz kendinizi beklentileriniz çok fazla iyi ifade edememişsiniz. Beklentileriniz nedir bir araçtan diyeceğim ama, Mazda 3 zaten beklentilerin üzerinde bir otomobil. Sorunsuz, güvenli, yol tutuşu mükemmel, sağlam, vs... liste böyle uzar gider. Mazda'nın sloganında olduğu gibi Mazda alışılmışın ötesinde bir otombil. Diğer markalarda opsiyon olarak sunulup ekstra para ile aldığınız özellikler, Mazda'da standart donanımında var. Otomobil sevdalısı birisi iseniz asla ve asla Mazda 3 sizi üzmez ve hayal kırıklığına uğratmaz. Bu şahsi fikrim belki kullanıcısı olduğum için duygusal düşündüğümüde düşünebilirsiniz. Mazda 3 bu segmente en iyilerin başını çekiyor.

Mazda'nın tek eksi yönü kimse tarafında bilinmiyor, o yüzden horlanıyor. Varsın bilinmesin ben bundan çok memnunum. Çok az kişide bulunan butik bir otomobile biniyorum :)

Umarım bir Mazda 3 sahibi olursunuz. Bu arada size bir tavsiyem olacak, Bir Mazda bayisine uğrayarak Test sürüşü yapmanızı şiddetle öneririm. O zaman daha iyi anlayacaksınız. :)

Sizin için hayırlısı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 yılında hem eski hem de yeni kasa vardı . Eski kasa touring en üst donanım iken yeni kasa touring bir alt donanım ( en üstü Impressive ) . Soru bundan dolayı gelmiş olabilir. Var mı bir link veya resim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eger temizse hic düsünme balıklama dal 3 yıldır kullanıyorum tamircimi oda nesi unutum gitti ben 3 senedir tamirci yüzü görmeyi bakımlarını yaptır benzini gazını koy yollar senin asla ve asla üzmez sizi benim guzum beni hic üzmedi canım guzum benim  simdiden hayirlisi olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

mart ayından beri yaklaşık 7 aydır kullanıyorum mazda 3 gerçekten çok memnunum en çok da süspansiyonlarını seviyorum.Bundan önceki arabam 2000 model astraydı oda fena araba değildi çok kahrımı çekmiştir ama mazda başka çok keyif veriyor.. biraz daha güçlü olabilirdi motoru belki ama bana fazlasıyla yetiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda nin ağır satildigindan bahsediyorlar ve engelliyorlar sürekli kafamı çok karıştırılarak

O kafa karıştıranları siz bana yönlendirin :D

Öncelikle mazda da karar kıldığınız için sizi tebrik ederim bence doğru bir karar olmuş ve kesinlikle memnun kalacağınıza da eminim.  Araç satın alırken belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekir onlardan bir tanesi de benim herkese tavsiyem dir YETKİLİ SERVİSE GÖSTERMEDEN araç almayınız. Çünkü mazda yı tanıyan , bilen ve size expertiz raporu veren bir kurum varken ve hertürlü kaydı elinde bulunduran yapı bulunurken başka yerlere göstermek bana göre anlamsız geliyor. Aracınız servisten geçse dahi tramerden gerekli kontrolleri yapın hasar kaydı vs. var mı diye. Tramer den de geçerse aracınız hayırlı ve uğurlu olsun derim. Aracınızın hangi kasa olduğunu bende merak ettim. Eğer sunroof var ise eski kasadır. Touring paket ama sunroof yok ise yeni kasadır. Birde otomatik mi düz vites mi onu sormak isterim..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kim diyo satılmıyor diyr ilanlarda araç yok? olanı da bir arıyorum adam 4 milyar birden arttırıyor artık satmaktan vazgeçip ticarete döküyorlar işi. satılacak fiyata satarsanız satılır. Mesela size satan adam uygun fiyat vermiş. sizde öyle yaparsanız satılır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...