Jump to content

Klima ve Polen Filtresi (89-94)

hayrat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni aldığım 1994 Model Mazda 323 ümle keyifli sürüşler yapıyorum.Aracı klimalı.Öncelikle bu modellerde klima varmı?Ben torpidoyu söktüm ama orada birşey göremedim.

Aracın motorunu yıkattıktan iki gün sonra klimanın hiç soğutmadığını gördüm.Yeniden gaz bastılar.Bu gün ikinci gün ama gene klima soğutmuyor.İlk arızada sadece borulara hava bastılar ve herhangi bir kaçak olmadığını söylediler...Ama ben pek güvenemedim.Gaz basınca ilk 5-6 saat çok güzel soğutuyor.Sonra ertesi günleri takiben sanırım gaz kaçağından dolayı soğutma işlemini yapamıyor.Klimanın delik olup olmaması en iyi nasıl anlaşılır acaba?

Yardımlarınızı bekliyorum..Herkese kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni aldığım 1994 Model Mazda 323 ümle keyifli sürüşler yapıyorum.Aracı klimalı.Öncelikle bu modellerde klima varmı?Ben torpidoyu söktüm ama orada birşey göremedim.

Olmayan klimaya nasıl gaz bastılar ??

:tey:

Neyse; çok fazla takılmadan cevap vereyim, iyi bir elektrikçi aracında klima var mı? yok mu? Eğer varsa; ne gibi eksiklikleri var ve ne yapılması gerektiğini biliyor ve buna göre çözüm üretiyor...

Muhtemelen senin gaz bastırdığın yer klimanın genel kontrolünü yapmadan gaz basmış... Tekrar git ve durumu anlat.

Bosch'un cihazı var ona bağlıyorlar ve klimanın neyi eksik neyi fazla söylüyor, ona göre de işlem tesis ediliyor... Yaklaşık olarak 3-4 saat sürüyor ama bu süreye de değiyor açıkçası...

Anahtar kelime; İYİ BİR ELEKTRİKÇİ...

;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk mesajımda oruçlu kafayla yanlış cümleler kullanmışım. Polen filtresi varmı diye soracaktım..  :) yanlışlık olmuş. aracımı geçen perşembe aldım.klimasında herhangi bir problem yoktu ve 1-kaç gün o şekilde kullandım . gayet güzel soğutuyordu herhangi bir sıkıntı yoktu. fakat dediğim gibi aracın motorunu yıkattıktan sonra böyle bir sorun oldu.Dediğiniz boshun ürürü nasıl bişe bilmiyorum buralarda varmı ... sorayım bir araştırayım... teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk mesajımda oruçlu kafayla yanlış cümleler kullanmışım. Polen filtresi varmı diye soracaktım..  :) yanlışlık olmuş. aracımı geçen perşembe aldım.klimasında herhangi bir problem yoktu ve 1-kaç gün o şekilde kullandım . gayet güzel soğutuyordu herhangi bir sıkıntı yoktu. fakat dediğim gibi aracın motorunu yıkattıktan sonra böyle bir sorun oldu.Dediğiniz boshun ürürü nasıl bişe bilmiyorum buralarda varmı ... sorayım bir araştırayım... teşekkürler.

Uzun araştırmalarım sonucunda böyle bir elektrikçi buldum ben, bahsettiğim makinaya bağlıyor uzun bir taramadan sonra ne eksik ne fazla ekranda belirtiyor, usta da ona göre müdahalede bulunuyor...

Bu kışa doğru da; kalorifer sistemi için bir makina getirteceğini bağladığında nerede ne var ne yok tespit edebileceğini, bazı arızalarda (kalorifer tıkanıklığı vs.) konsolu açmadan sorunu çözebileceğini söyledi...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ispartada bir arkadaş bu sorunlarla ilgileniyormuş geçen çarşamba gittim. önce dış görünen aksamı, klima sitemine 17 barlık hava vererek köpük yöntemiyle iki defa üstüste 1 saat kadar tarama yaptı ve birşey bulamadı. muhtemelen iç radyatörde bir delik olduğunu söyledi. Onu sökmek için tüm göğüs sökülecek falan araç 2 gün burada kalır dedi.Tabi daha önce 323 sökmediği için diğer araçlara bakıp  böyle konuştu.Sonra fosfor renkli sıvı ile gaz basıp 100 tl mi alarak :'( gaz bitince tekrar gelmemi söyledi...2 gün sonra gaz bitince tekrar gittim ve elinde bir fener, gözünde bir gözlük aramaya koyuldu gene bişe bulamayınca, iç göğüs sökülecek 220 tl alırım dedi..herşey dahil gaz işçilik falan.ben bir sök bakalım ne ile karşılaşacız dedim.Fakat japon harikası 323 ün klima iç radyatörü o kadar kolay sökülüyor ki.. 15 dakikada dışarıda. üzerinde valfe bağlı içine iğne zor sığar bir boru var...o kırılmış lehimlendi ve sorunum çözüldü.

Sizlerinde klimada delinmesi ile ilgili bir sorununz olurda, dış aksamda bişe bulamazlarda içerde derlerse hemen sökelim kontrol edelim usta ile işe başlayın..... :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba  gaz ayarı yapılırken hava filtresinde değiştirmiştim yeni hava filtresi takmak istediğin zaman tekrardan gaz ayarı yapılması gerekiyor diye usta böyle bir şey var mı doğru mu ? Yoksa para kazanmak için mi?hava bile tutsan ayar şart diyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...